1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
N 122 від 26.07.99
м. Київ
Про Методичні роз'яснення з питань порядку утворення територіальних та дільничних виборчих комісій по виборах Президента України 31 жовтня 1999 року
Відповідно до статті 14, пункту 1 частини другої статті 15, статті 16, частини одинадцятої статті 18 Закону України "Про вибори Президента України" та статей 11, 12, 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Центральна виборча комісія
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Методичні роз'яснення з питань порядку утворення територіальних та дільничних виборчих комісій по виборах Президента України 31 жовтня 1999 року (додаються).
2. Методичні роз'яснення надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, уповноваженим особам політичних партій, виборчих блоків партій, зборів виборців, від яких зареєстровано кандидата у Президенти України.
Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 26 липня 1999 року N 122
МЕТОДИЧНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ
з питань порядку утворення територіальних та дільничних виборчих комісій по виборах Президента України 31 жовтня 1999 року
I. ПОРЯДОК УТВОРЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ
Відповідно до частини другої статті 14 Закону України "Про вибори Президента України" територіальні виборчі комісії утворюються рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад не пізніш як до 22 серпня 1999 року чисельністю не менше 10 осіб у складі голови, заступника голови, секретаря і членів комісії за поданням політичних партій (блоків), від яких зареєстровані кандидати у Президенти України, а також за поданням кандидатів у Президенти України, які зареєстровані Центральною виборчою комісією від зборів виборців.
При цьому голова, заступник голови, секретар комісії повинні бути представниками різних суб'єктів подань. Всі члени комісії повинні мати право голосу і проживати або працювати в межах відповідного територіального виборчого округу.
Не пізніш як до 12 серпня 1999 року від керівних органів республіканської (Автономна Республіка Крим), обласних, Київської та Севастопольської міських організацій політичних партій або центральних органів цих партій за їх домовленістю, від уповноваженого органу, утвореного політичними партіями, об'єднаними у виборчий блок, а також від кандидатів у Президенти України, які зареєстровані від зборів виборців, ними безпосередньо або їх довіреними особами у територіальному виборчому окрузі вносяться подання до відповідної ради з пропозиціями щодо кандидатур до складу територіальних виборчих комісій.
У поданнях зазначаються: найменування суб'єкта виборчого процесу, від якого вноситься подання; номер територіального виборчого округу, прізвище, ім'я, по батькові представника, який рекомендується до складу територіальної виборчої комісії; рік народження; громадянство; місце проживання (назва населеного пункту, вулиці, номери будинку, квартири, телефону); місце роботи; відсутність судимості за вчинення умисного злочину, відсутність родинних зв'язків (чоловік, дружина, діти, батьки, рідні брати і сестри) з кандидатом; неперебування у прямому підпорядкуванні по роботі (службі) кандидата; не є його довіреною особою або членом іншої виборчої комісії.
Перелік категорій громадян України, які не можуть бути членами територіальних виборчих комісій, є вичерпним.
Подання засвідчуються керівним органом організації (центральним органом) політичної партії або уповноваженою цим органом особою, а від політичних партій, які об'єдналися у виборчий блок, - уповноваженим органом, утвореним відповідно до угоди між цими політичними партіями, і скріплені печаткою, а також кандидатом у Президенти України, зареєстрованим від зборів виборців, або його довіреною особою у територіальному виборчому окрузі.
Особи, призначені на період виборчої кампанії на посаду голови, заступника голови, секретаря, члена комісії з оплатою праці за роботу в комісії, звільняються від виконання службових обов'язків за основним місцем роботи.
Представниками від партій (блоків) до складу територіальної виборчої комісії можуть бути як члени партії, так і безпартійні.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міські ради, одержавши подання, формують територіальні виборчі комісії шляхом обов'язкового включення до їх складу по два представники від кожної партії (блоку), від якої (якого) зареєстрований кандидат у Президенти України, та по два представники від кожного кандидата у Президенти України, якого зареєстровано від зборів виборців.
Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад або посадові особи, які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, вносять узагальнені матеріали на розгляд сесії, яка приймає рішення про загальну кількість членів територіальної виборчої комісії (з обов'язковим урахуванням усіх поданих кандидатур від суб'єктів виборчого процесу) та затверджує склад комісії, у тому числі голову, заступника голови, секретаря та членів комісії. Секретар комісії повинен обов'язково володіти державною мовою.
У разі коли до 12 серпня 1999 року до відповідної ради не надійдуть такі подання або кількість запропонованих усіма суб'єктами виборчого процесу кандидатур до складу територіальної виборчої комісії менше 10 осіб, то територіальна виборча комісія утворюється у кількості 10 осіб. При цьому члени територіальної виборчої комісії у кількості, що становить різницю між десятьма і кількістю представників, запропонованих суб'єктами подань, призначаються відповідною радою за поданням голови цієї ради (міського голови) або посадової особи, яка відповідно до закону здійснює його повноваження.
Якщо рада до 22 серпня 1999 року не утворить територіальну виборчу комісію за поданнями, що вносилися на її розгляд, то голова відповідної ради (міський голова) або посадова особа, яка здійснює відповідно до закону його повноваження, пропонує їх для затвердження Центральною виборчою комісією. У випадку коли такі подання не надійдуть. Центральна виборча комісія не пізніш як до 27 серпня 1999 року утворює територіальну виборчу комісію, виходячи з власної ініціативи за поданням Голови Центральної виборчої комісії.
2. ПОРЯДОК УТВОРЕННЯ ДІЛЬНИЧНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ
Відповідно до частини шостої статті 14 Закону України "Про вибори Президента України" дільничні виборчі комісії утворюються сільськими, селищними, міськими (міст, де відсутні районні ради), районними у місті радами не пізніш як до 16 вересня 1999 року чисельністю не менше 8 осіб у складі голови, заступника голови, секретаря і членів комісії за поданням політичних партій (блоків), від яких зареєстровані кандидати у Президенти України, а також за поданням кандидатів у Президенти України, які зареєстровані Центральною виборчою комісією від зборів виборців.
При цьому голова, заступник голови, секретар комісії повинні бути представниками різних суб'єктів подань. Всі члени комісії повинні мати право голосу і проживати або працювати в межах відповідного територіального виборчого округу.
Не пізніш як до 1 вересня 1999 року від легалізованих відповідно до закону районних, міських осередків, осередків вищого рівня (республіканських - Автономної Республіки Крим, обласних) чи центральних органів цих партій за їх домовленістю, від уповноваженого органу, утвореного політичними партіями, об'єднаними у виборчий блок, а також від кандидатів у Президенти України, які зареєстровані від зборів виборців, - ними безпосередньо або їх довіреними особами у територіальному виборчому окрузі вносяться подання до відповідної ради з пропозиціями щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.
У поданнях зазначаються: найменування суб'єкта виборчого процесу від якого вноситься подання; номер виборчої дільниці та територіального виборчого округу; прізвище, ім'я, по батькові представника, який рекомендується до складу дільничної виборчої комісії; рік народження, громадянство; місце проживання (назва населеного пункту, вулиці, номери будинку, квартири, телефону); місце роботи; відсутність судимості за вчинення умисного злочину; відсутність родинних зв'язків (чоловік, дружина, діти, батьки, рідні брати і сестри) з кандидатом, неперебування у прямому підпорядкуванні по роботі (службі) кандидата; не є його довіреною особою або членом іншої виборчої комісії.
Перелік категорій громадян України, які не можуть бути членами дільничних виборчих комісій, є вичерпним.
Подання засвідчуються керівним органом осередку (центральним органом) політичної партії або уповноваженою цим органом особою, а від політичних партій, які об'єдналися у виборчий блок, - уповноваженим органом, утвореним відповідно до угоди між цими політичними партіями, і скріплені печаткою, а також кандидатом у Президенти України, зареєстрованим від зборів виборців, або його довіреною особою у територіальному виборчому окрузі.
Особи, призначені на період виборчої кампанії на посаду голови, заступника голови, секретаря, члена комісії з оплатою праці за роботу в комісії, звільняються від виконання службових обов'язків за основним місцем роботи.
Представниками від політичної партії (блоку) до складу дільничної виборчої комісії можуть бути як члени партії, так і безпартійні.
Сільська, селищна, міська (міст, де відсутні районні ради), районна у місті ради, одержавши подання, формують дільничні виборчі комісії шляхом обов'язкового включення до їх складу по два представники від кожної партії (блоку), від якої (якого) зареєстрований кандидат у Президенти України, та по два представники від кожного кандидата у Президенти України, якого зареєстровано від зборів виборців.
Узагальнені матеріали вносяться сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради або посадовою особою, яка здійснює відповідно до закону його повноваження, на розгляд сесії ради, яка приймає рішення про загальну кількість членів дільничної виборчої комісії (з обов'язковим урахуванням усіх поданих кандидатур від суб'єктів виборчого процесу) та затверджує склад комісії, у тому числі голову, заступника голови, секретаря і членів комісії. Секретар комісії повинен обов'язково володіти державною мовою.
У разі коли до 1 вересня 1999 року до відповідної ради не надійдуть такі подання або кількість запропонованих усіма суб'єктами виборчого процесу кандидатур буде меншою 8 осіб, то дільнична виборча комісія утворюється у складі 8 осіб. При цьому члени дільничної виборчої комісії у кількості, що становить різницю між вісьмома і кількістю представників, запропонованих суб'єктами подань, призначаються за поданням голови або посадової особи, які відповідно до закону здійснює його повноваження.
Законом також передбачено, що на виборчій дільниці, де кількість виборців не перевищує 50 осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря і 1-3 членів комісії з урахуванням внесених до ради подань, беручи до уваги ті, які надійшли першими з пропозиціями по конкретній виборчій дільниці.
Якщо рада до 16 вересня 1999 року не утворить дільничну виборчу комісію, то сільський, селищний, міський (міст, де відсутні районні ради) голова, голова районної у місті ради вносить подання з кандидатурами, які пропонувалися суб'єктами виборчого процесу, до територіальної виборчої комісії, яка не пізніш як до 21 вересня 1999 року затверджує склад дільничної виборчої комісії.
У цій статті Закон визначає, що у виняткових випадках, визначених Центральною виборчою комісією, дільничні виборчі комісії можуть бути утворені не пізніш як 25 жовтня 1999 року виконавчими комітетами сільських, селищних, міських (міст, де відсутні районні ради), районних у місті рад.
Такими випадками можуть бути:
перевищення встановленого законом максимуму кількості виборців на виборчій дільниці під час уточнення списків виборців дільничними виборчими комісіями;
виникнення нових місць перебування виборців (стаціонарні лікувальні, санаторно-оздоровчі заклади, судна, які перебувають у плаванні, закордонні представництва);
місця тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування (місць позбавлення волі, слідчі ізолятори, лікувально-профілактичні установи тощо);
непередбачена передислокація військових та цивільних формувань; обставини, викликані природними, міграційними та іншими процесами тощо.
Дільничні виборчі комісії у стаціонарних лікувальних, санаторно-оздоровчих закладах та інших місцях тимчасового перебування виборців з обмеженим пересуванням, на суднах, які перебувають у плаванні, утворюються у вище зазначеному порядку.
Центральна виборча комісія утворює дільничні виборчі комісії на виборчих дільницях при представництвах України за кордоном за поданням керівників цих представництв. Ці подання повинні бути надіслані не пізніш як до 1 вересня 1999 року. В них визначається номер виборчої дільниці, країна, місце розташування дільничної виборчої комісії, прізвище, ім'я, по батькові голови, секретаря та членів комісії, їх посади.
У рішеннях ради, виконавчого комітету відповідної ради територіальної виборчої комісії, Центральної виборчої комісії про утворення територіальних, дільничних виборчих комісій зазначається номер територіального виборчого округу, виборчої дільниці, прізвище, ім'я, по батькові голови, заступника голови, секретаря, членів комісії, їх посади, представництво від політичної партії (блоку), прізвище, ім'я, по батькові кандидата у Президенти України.

................
Перейти до повного тексту