- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 грудня 2013 р.
за № 2153/24685
Про затвердження Інструкції про організацію підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів у вищих навчальних закладах та науково-дослідних установах Міністерства внутрішніх справ України
1. Затвердити Інструкцію про організацію підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів у вищих навчальних закладах та науково-дослідних установах Міністерства внутрішніх справ України, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів апарату Міністерства, головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, науково-дослідних установ МВС України, командувачу Національної гвардії України, ректорам (начальникам) вищих навчальних закладів МВС України забезпечити виконання цього наказу.
3. Скасувати наказ МВС України від 28 квітня 2006 року № 421 "Про затвердження Положення про підготовку науково-педагогічних та наукових кадрів у вищих навчальних закладах МВС України" (зі змінами).
4. Департаменту кадрового забезпечення Міністерства внутрішніх справ України (Дивак М.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому законодавством порядку.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Лекаря С.І.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр генерал внутрішньої служби України |
В.Ю. Захарченко |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра освіти і науки України В. о. Голови Профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України |
Є.М. Суліма І.П. Шевченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
02.12.2013 № 1177
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 грудня 2013 р.
за № 2153/24685
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів у вищих навчальних закладах та науково-дослідних установах Міністерства внутрішніх справ України
( У тексті Інструкції слова "внутрішні війська" у всіх відмінках замінено словами "Національна гвардія України" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 1403 від 26.12.2014 )
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає особливості організації та проведення підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів (далі - НПНК) у вищих навчальних закладах (далі - ВНЗ МВС) і науково-дослідних установах (далі - НДУ) Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС).
1.2. НПНК з числа осіб середнього та старшого начальницького складу органів внутрішніх справ (офіцерського складу Національної гвардії України) та цивільних осіб, які працюють в органах внутрішніх справ, на підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління МВС, готуються у ВНЗ МВС та НДУ: в докторантурі; на посадах наукових співробітників, призначених для завершення роботи над докторською дисертацією; в ад’юнктурі (денної та заочної форм навчання) та як здобувачі наукового ступеня (далі - здобувачі) шляхом самостійної поза докторантурою або ад’юнктурою роботи над докторською або кандидатською дисертацією.
Підготовка НПНК з числа працівників інших міністерств і центральних органів виконавчої влади в докторантурі або ад’юнктурі (аспірантурі) ВНЗ МВС та НДУ проводиться за цільовим призначенням поза штатом на підставі відповідного договору.
Підготовка НПНК з числа іноземців та осіб без громадянства здійснюється на підставі:
міжнародних договорів України;
загальнодержавних програм;
контрактів, укладених вищими навчальними закладами, науковими установами з юридичними та фізичними особами.
1.3. Фінансування підготовки НПНК здійснюється за рахунок:
коштів Державного бюджету України - за державним замовленням;
коштів юридичних та фізичних осіб - на умовах контракту.
1.4. Рішення про відкриття або закриття докторантури або ад’юнктури (аспірантури) у ВНЗ МВС та НДУ приймає МОН за клопотанням МВС.
1.5. Загальне керівництво підготовкою НПНК у ВНЗ МВС та НДУ здійснює Департамент кадрового забезпечення МВС (далі - ДКЗ МВС).
1.6. ДКЗ МВС щороку визначає обсяги прийому до докторантур та ад'юнктур ВНЗ МВС та здійснює контроль за набором до них.
1.7. Відповідальність за організацію та підготовку НПНК покладається на керівника ВНЗ МВС та НДУ. Керівництво підготовкою НПНК здійснюється через відповідних проректорів ВНЗ МВС (заступників керівника НДУ), вчену (наукову) раду, відділ, до функцій якого належить організація наукової роботи, докторантуру (ад’юнктуру).
1.8. Науковий керівник (консультант) ад’юнкта (аспіранта), докторанта та здобувача здійснює наукове керівництво роботою над дисертацією, контролює виконання затвердженого ним індивідуального плану та несе особисту відповідальність за якісне написання ад’юнктом (аспірантом), докторантом та здобувачем дисертації. Начальники кафедр, відділів, лабораторій, де ведеться підготовка докторантів, ад’юнктів (аспірантів) і здобувачів, є їх безпосередніми начальниками та є відповідальними за організацію і хід виконання планів підготовки НПНК.
1.9. Строк перебування в докторантурі не повинен перевищувати трьох років, крім умов, передбачених у пунктах 19, 20
Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів. Строк перебування особи на посаді наукового співробітника, яка призначена для завершення роботи над докторською дисертацією, не повинен перевищувати двох років.
Строк навчання в ад’юнктурі (аспірантурі) не повинен перевищувати: за денною формою навчання - трьох років, заочною формою навчання - чотирьох років, крім умов, передбачених у пунктах 19, 20 Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів.
Здобувачі прикріплюються до ВНЗ МВС та НДУ, що мають ад’юнктуру (аспірантуру) з відповідних спеціальностей, на строк до п’яти років.
До строку навчання в ад’юнктурі (аспірантурі) або перебування в докторантурі не включається період хвороби (тривалістю понад один місяць), перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також відсутність з інших поважних причин, передбачених законодавством України. Вчена (наукова) рада ВНЗ МВС та НДУ оцінює обставини, що виключили можливість працювати над дисертацією, і визначає строк, на який продовжується навчання в ад’юнктурі (аспірантурі), перебування в докторантурі (як правило, не більше одного року).
1.10. Дозволяється створювати підготовчі групи для проведення занять з особами, які готуються до складання кандидатських і вступних іспитів до ад’юнктури (аспірантури), із залученням до цієї роботи наукових і науково-педагогічних працівників на умовах погодинної оплати згідно із законодавством України.
1.11. У разі відсутності вчених з необхідних спеціальностей для проведення занять у підготовчих групах, прийняття вступних та кандидатських іспитів, наукового консультування докторантів, наукового керівництва роботою ад’юнктів (аспірантів) і здобувачів можуть залучатися викладачі, провідні вчені та фахівці інших ВНЗ МВС та НДУ, а також установ і організацій інших міністерств і центральних органів виконавчої влади.
Оплата праці осіб, залучених з інших установ та організацій для приймання вступних і кандидатських іспитів, проведення консультацій ад’юнктів (аспірантів) і здобувачів, а також проведення занять у підготовчих групах здійснюється згідно із законодавством України.
1.13. Обов’язки ад’юнктів (аспірантів) і докторантів ВНЗ МВС та НДУ визначені в пункті 16 Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів.
1.14. Взаємозобов’язання ад’юнкта або докторанта, підготовка яких здійснюється за державним замовленням, і ВНЗ МВС та НДУ визначаються в Типовій угоді про підготовку аспіранта (докторанта) за рахунок державного замовлення, форма якої наведена в додатку 1 до Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів.
1.15. Строк навчання в ад’юнктурі (аспірантурі) за денною формою, перебування в докторантурі зараховується до науково-педагогічного стажу.
1.16. Переведення ад’юнктів до іншого ВНЗ МВС та НДУ, на іншу форму навчання здійснюється керівником ВНЗ МВС та НДУ за погодженням з керівником іншого ВНЗ МВС та НДУ, ДКЗ МВС у межах штатної чисельності перемінного складу, що навчається за державним замовленням, а ад’юнктів, які навчаються за цільовим призначенням (контрактом), - тільки за клопотанням (погодженням) організації, установи, яка направила їх на навчання.
1.17. Питання про переведення попередньо розглядається на засіданнях кафедр (лабораторій, відділів) на підставі звернення ад’юнкта, узгодженого з його науковим керівником.
За результатами обговорення кафедрою (лабораторією, відділом) приймається рішення про доцільність переведення ад’юнкта, яке погоджується з керівництвом ад’юнктури та разом з матеріалами про переведення подається на розгляд вченої (наукової) ради для подальшого схвалення.
1.18. До матеріалів про переведення долучаються:
письмове звернення ад’юнкта про переведення, узгоджене з науковим керівником і начальником кафедри (лабораторії, відділу);
рішення кафедри (лабораторії, відділу) про доцільність переведення (витяг з протоколу засідання кафедри, лабораторії чи відділу);
клопотання структурних підрозділів апарату Міністерства, головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, територіальних управлінь оперативно-територіальних об’єднань Національної гвардії України, ВНЗ МВС та НДУ (далі - комплектуючі підрозділи), які направили ад’юнкта на навчання, погоджене з ДКЗ МВС.
( Абзац четвертий пункту 1.18 розділу І із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 1403 від 26.12.2014 )
Після схвалення рішення кафедри (лабораторії, відділу) вченою (науковою) радою складається висновок про переведення ад’юнкта на іншу форму навчання, зарахування до іншого ВНЗ МВС та НДУ.
Висновок затверджується керівником ВНЗ МВС та НДУ.
1.19. Ад’юнкт (аспірант) або докторант (особа, призначена на посаду наукового співробітника для завершення роботи над докторською дисертацією) може бути відрахований з ад'юнктури (аспірантури) або докторантури (звільнений з посади наукового співробітника) у випадках, визначених в пункті 22
Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів.
Рішення про відрахування (звільнення з посади наукового співробітника) ад’юнкта (аспіранта) або докторанта (особи, призначеної на посаду наукового співробітника для завершення роботи над докторською дисертацією) приймається вченою (науковою) радою ВНЗ МВС та НДУ. На підставі рішення вченої (наукової) ради ад'юнкт (аспірант) або докторант (особа, призначена на посаду наукового співробітника для завершення роботи над докторською дисертацією) відраховується з ад'юнктури або докторантури (звільняється з посади наукового співробітника) наказом керівника ВНЗ МВС та НДУ.
Ад’юнкти (докторанти) денної форми навчання за державним замовленням, які відраховані з навчання, відряджаються для подальшого проходження служби до комплектуючих підрозділів.
1.20. Ад’юнкт або докторант, який був зарахований до ад’юнктури чи докторантури за державним замовленням і відрахований з причин, передбачених пунктом 1.19 цього розділу, відшкодовує вартість навчання згідно із законодавством України.
1.21. Ад'юнкт (аспірант) або докторант (особа, призначена на посаду наукового співробітника для завершення роботи над докторською дисертацією), який успішно захистив дисертацію до закінчення строку навчання в ад’юнктурі (аспірантурі) або перебування в докторантурі (на посаді наукового співробітника), вважається таким, що повністю виконав індивідуальний план роботи, і відраховується з ад'юнктури (аспірантури) або докторантури (звільняється з посади наукового співробітника) з дня захисту дисертації.
1.22. Присвоєння чергових спеціальних (військових) звань ад’юнктам, докторантам та особам, призначеним на посади наукових співробітників для завершення роботи над докторською дисертацією, здійснюється згідно з законодавством України.
1.23. Особи, які раніше пройшли повний курс навчання в ад’юнктурі або докторантурі за державним замовленням, а також відраховані з неї достроково за вчинення протиправних дій або невиконання індивідуального плану, не мають права повторного вступу до ад’юнктури і докторантури за державним замовленням.
II. Планування підготовки та розподілу НПНК
2.1. Підготовка НПНК у ВНЗ МВС та НДУ здійснюється за цільовим призначенням, науковими спеціальностями, річним і перспективним планами.
2.2. Річний план прийому до ад’юнктури і докторантури за державним замовленням готує ДКЗ МВС за пропозиціями комплектуючих підрозділів.
Перспективний план підготовки НПНК готує ВНЗ МВС та НДУ, у якому виконуються дисертації, з урахуванням строку навчання в ад’юнктурі (аспірантурі) або докторантурі.
Тематику дисертаційних робіт ад’юнктів (аспірантів) і докторантів розробляє Державний науково-дослідний інститут МВС (далі - ДНДІ МВС) за пропозиціями ВНЗ МВС, НДУ та комплектуючих підрозділів.
2.3. До 01 грудня року, що передує року прийняття до ад’юнктури та докторантури, комплектуючі підрозділи подають:
до ДКЗ МВС пропозиції до річного плану прийому до ад’юнктури і докторантури у вигляді замовлення на підготовку ад’юнктів (докторантів) за державним замовленням (додаток);
для погодження до ДНДІ МВС пропозиції щодо орієнтовної тематики дисертаційних робіт ад’юнктів та докторантів.
Річний план прийому та тематика дисертаційних робіт ад’юнктів і докторантів за державним замовленням до 01 лютого року початку підготовки подаються на затвердження керівництву МВС.
2.4. Прийом до ад’юнктури і докторантури здійснюється відповідно до річного плану.
На підставі цього плану ДКЗ МВС до 15 березня року початку підготовки доводить до комплектуючих підрозділів план відбору кандидатів для вступу до ад'юнктур і докторантур за державним замовленням.
Після закінчення прийому до ад’юнктури і докторантури керівники ВНЗ МВС та НДУ у п’ятиденний строк подають до ДКЗ МВС звіт про виконання плану відбору до ад’юнктури та докторантури за державним замовленням.
2.5. Протокол персонального розподілу випускників ад’юнктури і докторантури до 01 червня року випуску подається на затвердження заступникові Міністра - керівнику апарату.
Особи, які протягом навчання не захистили дисертації або дисертації яких не прийнято до розгляду спеціалізованою вченою радою, призначаються на посади в комплектуючих підрозділах, не вищі від тих, з яких вони вступали на навчання.
III. Відбір та направлення на навчання
3.1. Відбір кандидатів на навчання до ад’юнктури і докторантури за державним замовленням здійснюють комплектуючі підрозділи.
3.2. Документи на кандидатів до вступу в ад’юнктуру (на денну та заочну форми навчання) і докторантуру в установленому порядку оформлюють комплектуючі підрозділи. На денну форму навчання оформлюється особова справа, а на заочну - навчальна справа.
................Перейти до повного тексту