1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.11.2012 № 681
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2012 р.
за № 2083/22395
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 722 від 27.11.2015 )
Про затвердження Правил етичної поведінки осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
Відповідно до Законів України "Про засади запобігання і протидії корупції" і "Про правила етичної поведінки"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила етичної поведінки осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, що додаються.
2. Керівникам структурних підрозділів Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України ознайомити особовий склад із положеннями цих Правил і забезпечувати дотримання їх вимог.
3. Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби Г.А. Резніков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту інформації України
26.11.2012 № 681
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2012 р.
за № 2083/22395
ПРАВИЛА
етичної поведінки осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
I. Загальні положення
1.1. Правила етичної поведінки осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Правила етичної поведінки) є узагальненим зібранням норм поведінки осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Держспецзв'язку), встановлених законами та підзаконними нормативно-правовими актами, дотримання та виконання яких є обов'язковим.
Правила етичної поведінки розроблені відповідно до Конституції України, Законів України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України", "Про засади запобігання і протидії корупції", "Про правила етичної поведінки" та спрямовані на дотримання особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку (далі - особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку) загальновизнаних стандартів поведінки і професійної етики з метою забезпечення службової дисципліни, а також підвищення авторитету служби.
1.2. Дотримання Правил етичної поведінки є одним із критеріїв професійної придатності кандидатів та осіб рядового і начальницького складу до проходження служби в Держспецзв'язку.
Кандидатів на службу в Держспецзв'язку ознайомлюють з вимогами Правил етичної поведінки, яких вони повинні дотримуватися під час проходження служби у Держспецзв'язку, про що складається довідка, яка підписується кандидатом і долучається до його особової справи.
1.3. Правила етичної поведінки визначають вимоги щодо дотримання у службовій діяльності етичної поведінки особами, які проходять службу в Держспецзв'язку, зокрема щодо:
моральних цінностей, зобов'язань і принципів служби в Держспецзв'язку;
формування бездоганної службової поведінки;
виховання високоморальної особистості особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, відповідно до загальнолюдської моралі та етичних принципів;
взаємовідносин між особами, які проходять службу в Держспецзв'язку, що виникають у процесі їх спільної діяльності;
взаємодії з посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових формувань, підприємств, установ і організацій;
регулювання конфліктних ситуацій, що виникають під час службової діяльності;
запобігання вчиненню корупційних правопорушень.
1.4. За своїм функціональним призначенням Правила етичної поведінки:
служать основою формування професійної етики особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку;
орієнтують особу, яка проходить службу в Держспецзв'язку, в умовах конфліктів та інших обставин морального вибору;
сприяють формуванню в особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, потреби дотримання професійно-етичних норм поведінки;
є важливим чинником щодо забезпечення якісного виконання службових завдань та обов'язків.
II. Сфера дії Правил етичної поведінки
2.1. Положення Правил етичної поведінки поширюються на осіб, які проходять службу в Держспецзв'язку.
2.2. Дотримання норм поведінки, установлених цими Правилами етичної поведінки, є моральним обов'язком кожної особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, незалежно від займаної посади та спеціального звання.
III. Норми етичної поведінки особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку
3.1. Моральні цінності проходження служби в Держспецзв'язку
3.1.1. Кожен громадянин України, який приймається на службу в Держспецзв'язку, бере на себе обов'язок служіння Українському народові, бути чесним, сумлінним і дисциплінованим.
3.1.2. Особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, з високою відповідальністю виконує свої службові обов'язки, не допускаючи порушень прав і свобод людини і громадянина.
Особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, виявляє гуманне ставлення до людини, поважає її честь і гідність, додержується прав і свобод людини і громадянина, а також їхніх законних інтересів, закріплених і гарантованих державою на конституційному рівні.
3.2. Професійні обов'язки особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку
3.2.1. Моральний обов'язок кожної особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, полягає в підвищенні своєї професійної компетентності та авторитету служби.
3.2.2. Особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, чесно і сумлінно дотримується Конституції і законів України, Присяги, яку складає відповідно до Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України", а також виконує накази начальника відповідно до Дисциплінарного статуту Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
3.2.3. У своїй діяльності особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, дисципліновано, добросовісно і в повному обсязі виконує покладені згідно з обійманою посадою службові обов'язки.
3.2.4. Під час проходження служби особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, зобов'язана виявляти повагу до колег по службі, дотримуватися встановлених правил внутрішнього розпорядку, носіння форменого одягу, вітання й етикету, з гідністю і честю поводитися в позаслужбовий час.
3.2.5. У службовій діяльності особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, повинна стійко переносити всі труднощі та обмеження, пов'язані зі службою, дотримуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції, зберігати державну таємницю.
3.2.6. Особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, зобов'язана берегти та підтримувати в належному стані передані в її користування майно і техніку.
3.2.7. Особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, зі службових питань звертається до свого безпосереднього начальника і з його дозволу - до наступного за ієрархією старшого начальника, з особистих питань - до свого безпосереднього начальника, а в разі його нездатності вирішити такі питання - до наступного за ієрархією старшого начальника.
3.3. Етична поведінка особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, ґрунтується на принципах:
законності;
пріоритету інтересів;
толерантності;
об'єктивності;
компетентності та ефективності;
формування довіри до влади;
конфіденційності.
3.3.1. Законність
Особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, під час виконання службових обов'язків точно і неухильно дотримується вимог законодавства та загальновизнаних етичних норм поведінки і діє виключно в межах своїх повноважень. Дотримання службової дисципліни є основним обов'язком особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, під час проходження служби.
У разі виявлення порушень законодавства, зловживань чи інших правопорушень у службовій діяльності особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, повинна вжити заходів до припинення зазначених порушень і доповідає про це безпосередньому або старшому прямому начальнику.
3.3.2. Пріоритет інтересів
У відносинах з іншими особами особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, представляє інтереси держави і діє виключно в її інтересах.
Прийняття рішень і виконання наказів особою, яка проходить службу в Держспецзв'язку, здійснюються без надання будь-яких переваг іншим особам чи групам осіб, а також впливу особистих інтересів або інтересів інших осіб на виконання службових обов'язків.
3.3.3. Толерантність
Особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, будує свої стосунки на основі неупередженого ставлення до поглядів кожної особи, поважає думку інших осіб, їхнє право на власні переконання, поважає конституційно гарантоване право кожного на свободу думки і слова, на вільне вираження поглядів і переконань.
Дотримання високої культури поведінки і спілкування повинно проявлятися у шанобливому ставленні до громадян, керівників і колег, толерантному ставленні до їх ідеологічних і релігійних переконань.
Своєю поведінкою особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, виявляє доброзичливе та терпляче ставлення до представників інших культур, вірувань, країн і народів. Із розумінням і повагою ставиться до різних релігійних організацій, народних звичаїв і національних традицій.
3.3.4. Об'єктивність
Особа, яка проходить службу в Держспецзв'язку, діє об'єктивно, незважаючи на особисті інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні, ідеологічні, релігійні та інші особисті погляди чи переконання. У своїй діяльності вона визнає пріоритет державних і службових інтересів над особистими.
Об'єктивність виражається в неупередженості при прийнятті службових рішень, а також відданні або виконанні наказів.
Поведінка особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, має забезпечувати довіру суспільства та громадян до Держспецзв'язку, сприяти реалізації прав і свобод людини і громадянина, визначених Конституцією і законами України.
3.3.5. Компетентність і ефективність
Ефективність виконання завдань і функцій Держспецзв'язку забезпечується шляхом сумлінного ставлення особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, до виконання покладених на них службових обов'язків, виявлення ініціативи, підвищення рівня професійних знань, удосконалення своєї майстерності.
Сукупність наданих повноважень, прав та обов'язків формує компетентність особи, яка проходить службу в Держспецзв'язку, що визначена законами і Положенням про проходження служби в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації особами рядового і начальницького складу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 1828.

................
Перейти до повного тексту