1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ
ПОСТАНОВА
21.11.2013 № 1467
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 листопада 2013 р.
за № 2043/24575
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 331 від 14.03.2019 )
Про затвердження Порядку фінансування послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
Відповідно до абзацу десятого частини першої статті 12 Закону України "Про електроенергетику", Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики,
ПОСТАНОВЛЯЄ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
1. Затвердити Порядок фінансування послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж, що додається.
2. Управлінню цінової політики в електроенергетиці в установленому порядку забезпечити подання цієї постанови на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
Голова Комісії C. Тітенко
ПОГОДЖЕНО:

Голова
Антимонопольного комітету України

Міністр енергетики
та вугільної промисловості України

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва



В.П. Цушко


Е.А. Ставицький



М.Ю. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії,
що здійснює державне
регулювання у сфері енергетики
21.11.2013 № 1467
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 листопада 2013 р.
за № 2043/24575
ПОРЯДОК
фінансування послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок врегульовує питання фінансування послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж за рахунок плати за приєднання, тарифів на передачу електричної енергії та поворотної фінансової допомоги, яка надається замовником.
1.2. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які одержали ліцензії на право здійснення господарської діяльності з передачі електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами, передачі електроенергії місцевими (локальними) електричними мережами (далі - електропередавальна організація), та замовників, які уклали договір про приєднання.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
договір про приєднання до електричних мереж - письмова домовленість сторін, що є документом встановленої форми, яка визначає зміст та регулює правовідносини між сторонами щодо приєднання електроустановок замовника до електричних мереж власника електромереж (далі - Договір про приєднання);
доступне житло - житлові будинки (комплекси) та квартири, що будуються за державної підтримки;
житловий фонд соціального призначення - сукупність соціального житла, що надається громадянам України, які відповідно до закону потребують соціального захисту;
замовник - фізична або юридична особа, яка письмово повідомила електропередавальну організацію про намір приєднати до електричних мереж новозбудовані електроустановки або змінити технічні параметри діючих електроустановок унаслідок реконструкції чи технічного переоснащення;
питома вартість резерву абонованої приєднаної потужності (електричних мереж) - визначена відповідно до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12 лютого 2013 року № 115, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 року за № 339/22871 (далі - Методика розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж), вартість 1 кВт резерву приєднаної абонованої потужності;
підключення - виконання комплексу організаційно-технічних заходів з первинної подачі напруги на електроустановку (електроустановки) замовника;
поворотна фінансова допомога - обов’язкова для повернення цільова сума коштів, передана замовником електропередавальній організації у користування на певний строк відповідно до договору про надання поворотної фінансової допомоги (далі - Договір), без нарахування процентів або надання інших видів компенсацій як плати за користування такими коштами;
приєднання електроустановки (далі - приєднання) - надання електропередавальною організацією послуги замовнику зі створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації (у тому числі новозбудованих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про електроенергетику", "Про засади функціонування ринку електричної енергії України", "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів" та Правилах приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17 січня 2013 року № 32, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08 лютого 2013 року за № 236/22768 (далі - Правила приєднання електроустановок до електричних мереж).
( Абзац десятий пункту 1.3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
1.4. Облік доходів та витрат ведеться окремо за кожною послугою з приєднання згідно з чинним законодавством.
( Пункт 1.4 розділу I в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
1.5. Окремо по кожному приєднанню електроустановок замовників обсяги та вартість фактично виконаних робіт (господарським або підрядним способом) оформлюються актом приймання виконаних будівельних робіт.
ІІ. Фінансування стандартного приєднання електроустановок замовника
2.1. Фінансування заходів із стандартного приєднання здійснюється після укладання Договору про приєднання.
( Пункт 2.1 розділу II в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
2.2. Договір про приєднання укладається відповідно до Правил приєднання електроустановок до електричних мереж.
( Пункт 2.2 розділу II в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
ІІІ. Фінансування приєднання електроустановок замовника, що не є стандартним
3.1. Фінансування заходів, необхідних для виконання послуг із приєднання електроустановок замовників, що не є стандартним, здійснюється за рахунок плати за приєднання після укладання Договору про приєднання відповідно до Правил приєднання електроустановок до електричних мереж.
Розмір плати за нестандартне приєднання електроустановок замовника визначається відповідно до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж.
У разі недостатності коштів, отриманих як плата за приєднання електроустановок замовника, що виникає внаслідок створення резерву абонованої приєднаної потужності, для виконання в повному обсязі послуг з приєднання, фінансування послуг з приєднання додатково може бути:
1) за рахунок плати за приєднання електроустановок інших замовників, які приєднуються до того самого місця забезпечення потужності;
2) за зверненням замовника за рахунок поворотної фінансової допомоги, яка може ним надаватися електропередавальній організації;
3) за рахунок складової тарифу на передачу електричної енергії для фінансування приєднання в установленому законодавством порядку.
3.2. Розроблення проектної документації забезпечується замовником, а її вартість є складовою частиною вартості послуг з приєднання.
3.3. У разі приєднання електроустановок замовника (із заявленою до приєднання потужністю електроустановок понад 5000 кВт) зі створенням резерву абонованої приєднаної потужності електропередавальна організація протягом 5 робочих днів з дня отримання проектної документації інформує про це замовника і пропонує розглянути питання надання замовником електропередавальній організації поворотної фінансової допомоги з метою можливості виконання електропередавальною організацією в повному обсязі заходів з приєднання електроустановок замовника.
( Пункт 3.3 розділу III в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
3.4. Протягом 20 календарних днів з дня отримання пропозиції електропередавальної організації щодо надання їй поворотної фінансової допомоги замовник повідомляє електропередавальну організацію про можливість надання поворотної фінансової допомоги та у разі згоди надсилає підписаний зі свого боку проект Договору (у двох примірниках), розроблений з урахуванням примірної форми, наведеної в додатку 1 до цього Порядку.
Неповідомлення у зазначений строк електропередавальної організації про можливість надання поворотної фінансової допомоги вважається незгодою замовника щодо надання поворотної фінансової допомоги.
3.5. За умови отримання згоди замовника на надання поворотної фінансової допомоги електропередавальна організація протягом 10 робочих днів звертається до НКРЕКП із заявою в довільній формі для прийняття рішення щодо можливості врахування у тарифах на передачу електричної енергії електропередавальної організації коштів на повернення поворотної фінансової допомоги.
До заяви електропередавальна організація додає Договори про приєднання, технічні умови та інші обґрунтовуючі матеріали.
( Пункт 3.5 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
3.6. НКРЕКП протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви електропередавальної організації та доданих до неї документів приймає в установленому порядку рішення щодо можливості врахування у тарифах на передачу електричної енергії електропередавальної організації коштів на повернення поворотної фінансової допомоги та направляє електропередавальній організації копію відповідного рішення в п’ятиденний строк з дня його прийняття.
У разі надання недостовірної інформації або ненадання обґрунтовуючих матеріалів НКРЕКП не прийматиме рішення щодо можливості врахування у тарифах на передачу електричної енергії електропередавальної організації коштів на повернення поворотної фінансової допомоги.
( Пункт 3.6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )
3.7. Електропередавальна організація протягом 20 календарних днів з дня отримання рішення НКРЕКП щодо можливості врахування у тарифах на передачу електричної енергії електропередавальної організації коштів на повернення поворотної фінансової допомоги повідомляє замовника та направляє замовнику підписаний Договір або надає обґрунтовані пропозиції та зауваження до проекту Договору.
Доопрацьований проект Договору замовник повторно направляє електропередавальній організації. Про результати розгляду доопрацьованого проекту Договору електропередавальна організація повідомляє замовника не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня отримання доопрацьованого проекту Договору.
( Пункт 3.7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 498 від 11.04.2017 )

................
Перейти до повного тексту