1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
19.11.2012 N 483
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 грудня 2012 р.
за N 2027/22339
Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
З метою приведення у відповідність до Закону України від 5 липня 2012 року N 5103-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Національний банк України" щодо охорони цінностей та об'єктів Національного банку України" деяких нормативно-правових актів Національного банку України та відповідно до статей 15, 22 і 56 Закону України "Про Національний банк України" Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, охорони, перевезення, використання і застосування бойової вогнепальної зброї та боєприпасів у системі Національного банку України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 11 травня 2010 року N 229, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 1 червня 2010 року за N 352/17647 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 11 квітня 2011 року N 101 (зі змінами), що додаються.
2. Затвердити Зміни до Правил застосування спеціальних засобів активної оборони, заходів фізичного впливу та використання службових собак працівниками відомчої охорони Національного банку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 17 серпня 2011 року N 288, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 26 вересня 2011 року за N 1120/19858 (зі змінами), що додаються.
3. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра
внутрішніх справ України
С.Г.Арбузов


В.І.Ратушняк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
19.11.2012 N 483
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 грудня 2012 р.
за N 2027/22339
ЗМІНИ
до Інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, охорони, перевезення, використання і застосування бойової вогнепальної зброї та боєприпасів у системі Національного банку України ( z0352-10 )
1.У главі 2:
1.1. Пункт 2.2 виключити.
У зв'язку з цим пункти 2.3-2.5 уважати відповідно пунктами 2.2-2.4.
1.2. Пункт 2.2 викласти в такій редакції:
"2.2. Установи Національного банку після придбання зброї або боєприпасів у п'ятиденний строк надсилають до Департаменту внутрішньої безпеки копії накладних на придбання відповідної зброї або боєприпасів".
1.3. Абзац сьомий пункту 2.3 виключити.
2. У главі 6:
2.1. Пункт 6.3 викласти в такій редакції:
"6.3. Індивідуальні дозволи на право носіння відомчої зброї з відбитком штампа "Є дійсним під час виконання службових обов'язків" оформляються працівникам відомчої охорони, які здійснюють охорону установ, працівникам, які організовують та здійснюють заходи з особистої безпеки окремих категорій службовців Національного банку, забезпечують проведення практичних стрільб у підрозділах Національного банку, виконують завдання з перевезення та охорони цінностей".
2.2. Пункт 6.8 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Видача зброї та боєприпасів працівникам підрозділів Національного банку для виконання практичних стрільб здійснюється на підставі відповідного наказу установи Національного банку".
3. У главі 8:
3.1. Пункти 8.2 та 8.3 викласти в такій редакції:
"8.2. Працівники Національного банку під час виконання службових завдань з охорони Об'єктів як крайній захід мають право застосовувати відомчу зброю в таких випадках:
для відбиття нападу на працівника Національного банку або членів його сім'ї, якщо їх життю або здоров'ю загрожує небезпека;
для відбиття нападу на Об'єкти, що охороняються працівниками Національного банку, якщо іншими способами і засобами їх захистити неможливо;
для затримання особи, яка скоїла напад на працівника Національного банку або на Об'єкт, що ним охороняється, та чинить збройний опір, а також озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожує життю або здоров'ю працівника Національного банку;
для зупинення транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю або здоров'ю працівника Національного банку;
для знешкодження тварин, які загрожують життю чи здоров'ю працівників Національного банку.
Зброя застосовується після попередження окриком: "Стій! Стріляти буду!" - і попереджувального пострілу вгору, крім випадків, коли виникла безпосередня загроза життю або здоров'ю працівників Національного банку.
8.3. Працівник Національного банку має право вийняти зброю з кобури і привести її у готовність для використання, якщо вважає, що в обстановці, яка склалася, можуть виникнути підстави для її застосування. Під час затримання правопорушників або осіб, яких працівник Національного банку запідозрив у скоєнні злочинів чи правопорушень, працівник Національного банку може привести у готовність зброю, що є попередженням про можливість її застосування.
Спроба особи, яку затримує працівник Національного банку із зброєю в руках, наблизитися до нього, скоротивши при цьому визначену ним відстань, чи доторкнутись до зброї дають працівникові Національного банку право застосувати зброю".
3.2. Пункти 8.6 та 8.7 викласти в такій редакції:
"8.6. Працівник підрозділу Національного банку особисто приймає рішення про застосування зброї залежно від обставин, що склалися, а про застосування зброї, а також про будь-які ушкодження або смерть, які спричинені особі внаслідок застосування ним зброї, негайно та письмово доповідає безпосередньому керівникові (керівникові установи Національного банку) із зазначенням часу, місця, проти кого і за яких обставин це сталося, для сповіщення органам внутрішніх справ та прокуророві.
8.7. У разі неможливості уникнути застосування зброї її застосування не повинно перевищувати міри, необхідної для виконання покладених на працівника Національного банку обов'язків, і має зводитися до мінімуму можливості завдання шкоди здоров'ю правопорушника та інших громадян. У разі враження особи внаслідок застосування зброї працівники Національного банку повинні забезпечити надання необхідної допомоги потерпілим у найкоротший строк (у тому числі викликати швидку медичну допомогу), ужити заходів щодо забезпечення охорони місця події, дотримуючись необхідних заходів обережності від раптового нападу".

................
Перейти до повного тексту