- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 листопада 2012 р.
за № 1999/22311
Про затвердження Порядку надання погодження на створення професійним учасником фондового ринку відокремленого підрозділу за межами України
Відповідно до абзацу другого статті
3, статей
4,
7 та пункту 13 статті
8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", статей
16,
17, 19 - 27
Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", Законів України
"Про банки і банківську діяльність",
"Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців",
"Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок надання погодження на створення професійним учасником фондового ринку відокремленого підрозділу за межами України, що додається.
2. Департаменту регулювання депозитарної та розрахунково-клірингової діяльності (І. Курочкіна) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню інформаційних технологій, зовнішніх та внутрішніх комунікацій (А. Заїка) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до законодавства.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку О. Тарасенко.
Голова Комісії |
Д. Тевелєв |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної служби фінансового моніторингу України В.о. Голови Антимонопольного комітету України Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва |
С.Г. Гуржій Р.І. Кузьмін М.Ю. Бродський |
Протокол засідання Комісії від 06.11.2012 р. № 49 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з цінних паперів та фондового
ринку
06.11.2012 № 1583
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 листопада 2012 р.
за № 1999/22311
ПОРЯДОК
надання погодження на створення професійним учасником фондового ринку відокремленого підрозділу за межами України
( У тексті Порядку після слів "печаткою ліцензіата" доповнено словами "(за наявності)" згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 1620 від 02.12.2014 )
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено з метою визначення порядку та умов надання Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) погодження на створення професійним учасником фондового ринку відокремленого підрозділу за межами України, а також особливості припинення діяльності таким підрозділом за межами України.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
відокремлений підрозділ ліцензіата - філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій щодо здійснення професійної діяльності на фондовому ринку;
ліцензіат - професійний учасник фондового ринку, який має ліцензію на окремий вид професійної діяльності на фондовому ринку України.
3. Ліцензіат має право створити відокремлений підрозділ за межами України за умови отримання погодження Комісії відповідно до цього Порядку.
Ліцензіат після отримання погодження Комісії на створення відокремленого підрозділу за межами України у разі необхідності здійснення інвестиції за кордон зобов’язаний отримати дозвіл (індивідуальну ліцензію) Національного банку України на здійснення інвестиції за кордон відповідно до вимог законодавства України.
4. Погодження, яке надано Комісією на створення відокремленого підрозділу ліцензіата за межами України, є дійсним протягом шести місяців з дня його надання.
У разі невчинення дій ліцензіатом щодо створення відокремленого підрозділу за межами України протягом дії погодження такий ліцензіат може звернутися за отриманням погодження повторно.
5. Відокремлений підрозділ ліцензіата здійснює свою діяльність відповідно до вимог законодавства України та законодавства країни місцезнаходження цього підрозділу від імені ліцензіата на підставі затвердженого уповноваженим органом ліцензіата положення про відокремлений підрозділ ліцензіата (далі - Положення).
Керівником відокремленого підрозділу є особа, яка діє на підставі виданої ліцензіатом довіреності.
6. Ліцензіат зобов’язаний забезпечити виконання відокремленим підрозділом вимог законодавства України щодо ведення бухгалтерського обліку та звітності, провадження професійної діяльності на фондовому ринку, організації та проведення фінансового моніторингу тощо.
ІІ. Умови, за яких надається погодження на створення ліцензіатом відокремленого підрозділу за межами України
1. Комісія надає ліцензіату погодження на створення відокремленого підрозділу за межами України за наявності таких умов:
1.1. Строк господарської діяльності ліцензіата за видами професійної діяльності, які згідно з Положенням має право здійснювати відокремлений підрозділ, повинен становити не менше ніж три роки, що передують даті подання заяви та відповідних документів для отримання погодження до Комісії.
1.2. Ліцензіат не є об’єктом застосування заходів впливу та/або фінансових санкцій (штрафів) за порушення валютного законодавства України протягом останніх двох років, що передують даті подання заяви та відповідних документів для отримання погодження до Комісії.
1.3. Держава місцезнаходження відокремленого підрозділу ліцензіата належить до держав, які приєдналися до міжнародних угод з питань запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, а також щодо фінансового сектору якої немає негативних висновків міжнародних організацій, які здійснюють оцінку країн та/або їх фінансових секторів щодо відповідності основним міжнародним стандартам у цій сфері. Такими висновками можуть бути висновки Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (FATF), міжнародних, міжурядових організацій, діяльність яких спрямована на протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму стосовно країн, що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що здійснюють діяльність у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.
1.4. Ліцензіатом (крім банку) протягом останнього звітного року та кварталу, що передує даті його звернення до Комісії, не порушувались вимоги щодо показників власного капіталу, показників ліквідності та інших показників, що обмежують ризики, пов’язані з провадженням окремих видів професійної діяльності, установлені законами України та нормативно-правовими актами Комісії.
1.5. Ліцензіат здійснює беззбиткову діяльність протягом останнього звітного року та кварталу, що передують його зверненню до Комісії.
1.6. Наявність програмного забезпечення, потрібного для функціонування відокремленого підрозділу за межами України, здійснення ним відповідних видів професійної діяльності, зазначених у Положенні.
1.7. Наявність не менше двох фахівців відповідної кваліфікації для здійснення відокремленим підрозділом видів професійної діяльності за межами України, зазначених в його Положенні, а саме: не менше одного (у тому числі керівника відокремленого підрозділу) фахівця, який сертифікований в установленому Комісією порядку для здійснення професійної діяльності на фондовому ринку, та не менше одного працівника з питань фінансового моніторингу.
ІІІ. Порядок подання та перелік документів, які надаються ліцензіатом для отримання погодження на створення відокремленого підрозділу за межами України
1. Ліцензіат для отримання погодження на створення відокремленого підрозділу за межами України надає до загального відділу Комісії або надсилає поштою (рекомендованим листом) заяву про отримання погодження на створення професійними учасниками фондового ринку відокремлених підрозділів за межами України (додаток 1) та документи, перелік яких установлений пунктом 3 цього розділу.
Заява та документи, що подаються до Комісії згідно з цим Порядком, мають бути викладені державною мовою з урахуванням вимог Закону України
"Про засади державної мовної політики" без виправлень та неточностей, підписані уповноваженою особою ліцензіата. У разі якщо документ має більше ніж один аркуш, він повинен бути прошитий, пронумерований, підписаний уповноваженою особою ліцензіата.
( Абзац другий пункту 1 розділу III в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 843 від 28.11.2017 )
У разі якщо документи підписано не керівником ліцензіата чи іншою уповноваженою на це установчими документами ліцензіата особою, а виконувачем його обов'язків (крім випадків, установлених законами), то ліцензіат повинен надати копію документа, який підтверджує повноваження цієї особи.
2. Ліцензіат забезпечує достовірність інформації, наданої в документах згідно з цим Порядком.
3. До заяви про отримання погодження на створення професійними учасниками фондового ринку відокремлених підрозділів за межами України (додаток 1) додаються такі документи:
3.1. Копія рішення уповноваженого органу ліцензіата про створення його відокремленого підрозділу за межами України.
3.2. Копія Положення, затвердженого уповноваженим органом ліцензіата, яке має містити: повне найменування відокремленого підрозділу; інформацію про його підпорядкованість; перелік видів професійної діяльності на фондовому ринку та вимоги щодо організації фінансового моніторингу, установлені законодавством України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму; вимоги до наявності мінімальної кількості фахівців (у тому числі керівних посадових осіб), вимоги до приміщення, технічного та програмного забезпечення його діяльності; умови ліквідації.
................Перейти до повного тексту