1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
13.09.2013 № 812 ( z1908-13 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 листопада 2013 р.
за № 1909/24441
ПОРЯДОК
контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів ( z1908-13 )
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" , "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" , постанов Кабінету Міністрів України від 03 червня 2009 року № 546 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)", від 14 листопада 2000 року № 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування".
1.2. Дія цього Порядку поширюється на державні підприємства або їх філії, інші відокремлені підрозділи (далі - підприємства), які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів.
1.3. Контроль за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів (далі - Ліцензійні умови) здійснює Міністерство фінансів України (далі - орган державного контролю) у межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
II. Організація перевірок
2.1. Планові перевірки додержання ліцензіатами Ліцензійних умов проводяться відповідно до річних або квартальних планів перевірок, які затверджуються органом державного контролю до 01 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.
2.2. Заходи з проведення планових перевірок здійснюються з урахуванням критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів.
2.3. Плани проведення перевірок оприлюднюються шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України.
2.4. Орган державного контролю здійснює планові заходи з державного контролю за умови письмового повідомлення (додаток 1) ліцензіата про проведення планової перевірки не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.
2.5. Повідомлення надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою або вручається особисто керівнику ліцензіата чи уповноваженій ним особі під розписку.
2.6. Строк здійснення планового заходу не може перевищувати п’ятнадцяти робочих днів, а для суб’єктів малого підприємництва - п’яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
2.7. Продовження строку здійснення планової перевірки не допускається.
2.8. Позапланові перевірки здійснюються органом державного контролю на підставі:
письмової заяви до органу державного контролю, поданої ліцензіатом, про здійснення позапланової перевірки за його бажанням;
виявлення та підтвердження недостовірності відомостей, заявлених у документах обов’язкової звітності, поданих підприємством;
необхідності перевірки виконання ліцензіатом розпорядження органу державного контролю про усунення порушень Ліцензійних умов, виданого за результатами проведеної планової перевірки;
звернення фізичних та юридичних осіб про порушення підприємством вимог Ліцензійних умов .
2.9. Під час проведення позапланової перевірки з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов’язковим зазначенням цих питань у посвідченні на проведення позапланової перевірки.
2.10. Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб’єктів малого підприємництва - двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
2.11. Перевірка не може здійснюватися з одних і тих самих питань за період, який уже перевірявся, за винятком випадків, якщо така перевірка здійснюється на виконання рішення суду, в межах кримінальної справи чи з метою контролю виконання розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов із зазначеного питання.
2.12. На підставі наказу оформляється посвідчення на право проведення планової (позапланової) перевірки ліцензіата (додаток 2), яке підписується керівником органу державного контролю (його заступником) та засвідчується печаткою.
2.13. Посвідчення реєструється в журналі обліку посвідчень на право проведення перевірки ліцензіатів, сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою (додаток 3).
2.14. Посвідчення є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення перевірки.
2.15. Посадова особа органу державного контролю не має права здійснювати заходи з перевірки без посвідчення на право проведення планової (позапланової) перевірки ліцензіата та службового посвідчення.
III. Права та обов’язки комісії з перевірки ліцензіатів
3.1. Голова та члени комісії мають право:
вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного контролю;
одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного контролю, відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ;
надавати (надсилати) підприємствам обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків;
фіксувати процес здійснення планової або позапланової перевірки чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки.
3.2. Голова та члени комісії зобов’язані:
повно, об’єктивно та неупереджено здійснювати державний контроль у межах повноважень, передбачених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ;
дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах з представниками підприємства;
не втручатися і не перешкоджати здійсненню господарської діяльності під час здійснення заходів державного контролю, якщо це не загрожує життю та здоров’ю людей, не спричиняє небезпеки виникнення техногенних ситуацій і пожеж;
забезпечувати нерозголошення комерційної таємниці підприємства, що стає доступною посадовим особам під час здійснення державного контролю;
ознайомити керівника підприємства, або його заступника, або уповноважену ним особу з результатами державного контролю в строки, передбачені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ;
надавати підприємству консультаційну допомогу щодо здійснення державного контролю.
IV. Права та обов’язки ліцензіата
4.1. Ліцензіат має право:
вимагати від посадових осіб органу державного контролю додержання вимог законодавства;
перевіряти наявність у посадових осіб органу державного контролю службового посвідчення і одержувати копії посвідчення на проведення планового або позапланового заходу;
не допускати посадових осіб органу державного контролю до здійснення державного контролю, якщо:
він здійснюється з порушенням вимог щодо періодичності проведення заходів державного контролю, передбачених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ;
посадова особа органу державного контролю не надала копії документів, передбачених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" , або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону;
у разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу;
бути присутнім під час здійснення заходів державного контролю;
вимагати нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею підприємства;
одержувати та знайомитися з актами державного контролю;
надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта органу державного контролю;
оскаржувати в установленому законом порядку неправомірні дії органів державного контролю та їх посадових осіб.
4.2. Ліцензіат зобов’язаний:
допускати посадових осіб органу державного контролю до здійснення заходів державного контролю за умови дотримання порядку здійснення державного контролю, передбаченого Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ;
виконувати вимоги органу державного контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства;
надавати документи, зразки продукції, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного контролю, відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ;
одержувати примірник припису або акта органу державного контролю за результатами проведеного планового чи позапланового заходу.
V. Порядок проведення перевірки
5.1. Планові та позапланові перевірки здійснюються в робочий час ліцензіата, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку.
5.2. Перед початком проведення перевірки голова комісії зобов’язаний пред’явити керівнику ліцензіата або його уповноваженому представнику посвідчення на право проведення планової (позапланової) перевірки ліцензіата та службові посвідчення, що засвідчують посадових осіб органу державного контролю.
5.3. Ліцензіат повинен ознайомитись з підставою для проведення перевірки і отримати копію посвідчення органу державного контролю.
5.4. Ліцензіат може вести журнал відвідувань. Голова або член комісії перед початком здійснення перевірки обов’язково зазначає в журналі відвідування ліцензіата строки та мету відвідування, посади i прізвища голови та членів комісії органу ліцензування, підстави для проведення перевірки.
Зазначені в журналі відомості засвідчуються підписом голови комісії органу державного контролю.
5.5. Керівник ліцензіата (ліцензіат) особисто або уповноважений ним представник забезпечують умови для проведення перевірки.
5.6. Під час проведення планової перевірки члени комісії здійснюють заходи з контролю за додержанням Ліцензійних умов у межах визначеного переліку питань залежно від ступеня ризику, до якого віднесено підприємство, що перевіряється.
VI. Переліки питань для здійснення планових заходів з контролю за додержанням Ліцензійних умов
6.1. Перелік питань для здійснення планових заходів з контролю за додержанням Ліцензійних умов підприємствами, які віднесені до високого ступеня ризику:
1) наявність оригіналу ліцензії (довідки про прийняття заяви про переоформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів або довідки про подання заяви про видачу дубліката ліцензії);
2) достовірність відомостей, наведених у документах, поданих підприємством для одержання ліцензії;
3) наявність в інших відокремлених підрозділах ліцензіата, які проводять господарську діяльність з виготовлення бланків цінних паперів, засвідчених органом ліцензування копій ліцензій, що підтверджують їх право на провадження цієї діяльності;
4) своєчасність повідомлення органу державного контролю про зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії;
5) своєчасність виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов (у разі якщо такі розпорядження видавались);
6) наявність та дотримання підприємством внутрішніх положень, інструкцій та інших документів, передбачених Ліцензійними умовами;
7) наявність комплекту нормативно-правових актів, технічних та інших документів, які регламентують господарську діяльність з виготовлення бланків цінних паперів;
8) наявність штатного персоналу (з урахуванням кваліфікаційних вимог) та документів, що підтверджують рівень освіти і кваліфікації штатного персоналу, необхідний для провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів;
9) наявність приміщень, виробничих площ, технічного обладнання, необхідних для провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, а також ліцензійного програмного забезпечення, яке використовується для здійснення відповідних робіт для створення графічних зображень бланків;
10) наявність документів, що підтверджують право власності підприємства на виробничі площі або право користування ними;
11) наявність спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею (у разі потреби);
12) дотримання вимог внутрішнього положення, статуту, а також законодавства, що регламентують провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів;
13) дотримання порядку обліку виготовлених бланків цінних паперів та порядку ведення архіву контрольних зразків цих бланків і необхідної документації;
14) повнота та достовірність відомостей про виконані роботи з виготовлення бланків цінних паперів та своєчасність подання таких відомостей до органу державного контролю;

................
Перейти до повного тексту