1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.10.2012 № 1112
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 листопада 2012 р.
за № 1908/22220
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 904 від 25.10.2013 )
Про затвердження Порядку призначення та звільнення податкового керуючого, а також перелік його функцій та повноважень
Відповідно до статей 89, 91, 92, 94, 95 глави 9 розділу ІІ Податкового кодексу України та підпункту 64 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України , затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 446,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок призначення та звільнення податкового керуючого, а також перелік його функцій та повноважень, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2010 року № 1035 "Про затвердження Порядку призначення та звільнення, а також функції та повноваження податкового керуючого", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 грудня 2010 року за №1430/18725.
3. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) та Департаменту погашення податкового боргу Державної податкової служби України (Тарасенко В.О.) в установленому законодавством порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А.І. та заступника Голови Державної податкової служби України Ігнатова А.П.
Міністр Ю. Колобов
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

М.Ю. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
24.10.2012 № 1112
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 листопада 2012 р.
за № 1908/22220
ПОРЯДОК
призначення та звільнення податкового керуючого, а також перелік його функцій та повноважень
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регламентує правила призначення та звільнення, функції та повноваження податкового керуючого, а також порядок складання ним акта опису майна, яке передається у податкову заставу, та акта перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим.
1.2. Податковий керуючий має права та обов’язки, визначені Податковим кодексом України (далі - Кодекс).
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Кодексі .
1.4. Податковий керуючий - посадова (службова) особа органу державної податкової служби, на яку покладається виконання функцій, спрямованих на погашення податкового боргу платника податків.
II. Призначення податкового керуючого
2.1. Податковий керуючий призначається наказом керівника (виконуючого обов’язки керівника) органу державної податкової служби.
2.2. Посадова (службова) особа органу державної податкової служби наділяється повноваженнями податкового керуючого з дати видання наказу керівника (виконуючого обов'язки керівника) органу державної податкової служби про призначення цієї особи податковим керуючим.
III. Основні функції та повноваження податкового керуючого щодо податкової застави
3.1. Заведення на кожного платника податків, який має податковий борг, справи, у якій у хронологічному порядку зберігаються всі документи, які стосуються здійснених заходів із погашення податкового боргу платника податків.
3.2. Надсилання (вручення) платнику податків податкової вимоги.
3.3. Здійснення опису майна, на яке поширюється право податкової застави, та складання акта опису такого майна.
3.4. Реєстрація податкової застави у відповідному державному реєстрі та її виключення із такого реєстру.
3.5. Одержання від платника податків документів, необхідних для опису майна в податкову заставу.
3.6. Складання акта про відсутність майна, що має бути описане у податкову заставу.
3.7. Складання акта відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
3.8. Підготовка документів для звернення органу державної податкової служби до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.
3.9. Здійснення перевірки стану збереження майна, що перебуває у податковій заставі.
3.10. Складання акта про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
3.11. Підготовка рішення про складення відповідних актів та направлення такого рішення банкам, іншим фінансовим установам, а також платнику податків для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків та скасування заборони на відчуження майна.
3.12. Підготовка рішення про виконання платником податків законних вимог податкового керуючого за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку та направлення такого рішення банкам та іншим фінансовим установам для дострокового поновлення операцій на рахунках платника податків.
3.13. Підготовка відповіді платнику податків на його звернення щодо надання (ненадання) згоди на відчуження майна та/або заміну майна, яке перебуває у податковій заставі.
3.14. Отримання від платника податків інформації та документів про операції із майном, яке перебуває у податковій заставі.
3.15. Вимагання від платника податків або його службових (посадових) осіб пояснення щодо відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди органу державної податкової служби (за умови, коли наявність такої згоди має бути обов’язковою згідно з вимогами Кодексу ).

................
Перейти до повного тексту