- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 2012 р.
за № 1828/22140
Про забезпечення зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, їх використання та відображення в обліку та звітності про виконання державного бюджету
1. Затвердити Порядок забезпечення зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, їх використання та відображення в обліку та звітності про виконання державного бюджету (далі - Порядок), що додається.
2. Міністерству закордонних справ України та Міністерству фінансів України забезпечувати зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті; Державній казначейській службі України - своєчасне відображення цих коштів в обліку та звітності про виконання державного бюджету відповідно до Порядку.
3. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства фінансів України та Міністерства закордонних справ України:
від 23 грудня 2009 року № 1505/283 "Про затвердження Порядку зарахування до державного бюджету та використання коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України в іноземній валюті, та їх відображення в обліку та звітності про виконання державного бюджету", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 січня 2010 року за № 81/17376;
від 31 грудня 2010 року № 1761/334 "Про особливості забезпечення зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, їх використання і відображення в обліку та звітності про виконання державного бюджету", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 січня 2011 року за № 108/18846.
4. Департаменту фінансів соціальної сфери Міністерства фінансів України (Шнипко О.С.) у встановленому законодавством порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2013 року.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Рибака С.О. та заступника Міністра закордонних справ України - керівника апарату Олефірова А.В.
В.о. Міністра фінансів України |
А. Мярковський |
Міністр закордонних справ України |
К. Грищенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України,
Міністерства закордонних
справ України
11.10.2012 № 1077/263
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 2012 р.
за № 1828/22140
ПОРЯДОК
забезпечення зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, їх використання та відображення в обліку та звітності про виконання державного бюджету
1. Цей Порядок визначає особливості зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, їх використання та порядок їх відображення в обліку та звітності про виконання державного бюджету.
2. Кошти, що отримуються закордонними дипломатичними установами України за вчинення консульських дій, зараховуються до державного бюджету щомісяця; інші кошти, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, - щокварталу.
3. Закордонні дипломатичні установи України складають і подають до Міністерства закордонних справ України (далі - МЗС) Звіт про обсяги коштів, що отримані в іноземній валюті і підлягають зарахуванню до державного бюджету, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку:
щомісяця (не пізніше 4 числа місяця, що настає за звітним) щодо коштів, отриманих за вчинення консульських дій;
щокварталу (не пізніше 7 числа місяця, що настає за звітним кварталом) щодо інших коштів, отриманих закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті.
4. У Звіті про обсяги коштів, що отримані в іноземній валюті і підлягають зарахуванню до державного бюджету, наводяться дані у національній валюті країни місцезнаходження установи із зазначенням еквівалента в доларах США за курсом, встановленим згідно із законодавством цієї країни на останній день звітного періоду (щодо коштів, отриманих за вчинення консульських дій, - на останній день звітного місяця; щодо інших коштів, отриманих закордонними дипломатичними установами в іноземній валюті, - на останній день звітного кварталу).
Керівник закордонної дипломатичної установи України забезпечує своєчасне подання достовірних відомостей про ці кошти, цільове, раціональне та ефективне їх використання відповідно до законодавства України.
5. МЗС для забезпечення зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті:
здійснює узагальнення даних звітів закордонних дипломатичних установ України про обсяги коштів у доларах США та зазначає у гривневому еквіваленті іноземної валюти обсяги коштів, що підлягають відображенню Державною казначейською службою України (далі - Казначейство) в обліку та звітності про виконання державного бюджету;
забезпечує достовірність відомостей (узагальнених за закордонними дипломатичними установами України даних звітів про обсяги коштів, що отримані в іноземній валюті, у перерахунку на долари США) про кошти, які підлягають зарахуванню до доходів загального та спеціального фондів державного бюджету.
6. Кошти, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, є доходами державного бюджету і відповідно до
Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України зараховуються до загального та спеціального фондів державного бюджету (без перерахування з-за кордону в Україну на рахунки Казначейства) та відображаються Казначейством в бухгалтерському обліку та звітності про виконання державного бюджету:
як надходження коштів до загального фонду державного бюджету за відповідними кодами
класифікації доходів бюджету і одночасно як відкриті асигнування, спрямовані на здійснення видатків за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету на підставі Дозволу на зарахування до доходів загального фонду державного бюджету коштів, отриманих закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, і спрямування їх на здійснення видатків з функціонування цих установ (далі - Дозвіл), що оформлюється Міністерством фінансів України (далі - Мінфін) за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку;
як надходження коштів до спеціального фонду державного бюджету за відповідними кодами
класифікації доходів бюджету на підставі Повідомлення про зарахування до доходів спеціального фонду державного бюджету коштів, отриманих закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті (далі - Повідомлення), що оформлюється МЗС за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку.
7. МЗС подає до Мінфіну не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним періодом, лист щодо надання відповідного дозволу на зарахування до доходів загального фонду державного бюджету коштів, отриманих закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, з одночасним їх спрямуванням на здійснення видатків з функціонування цих установ за відповідними кодами
економічної класифікації видатків бюджету відповідно до пункту 6 цього Порядку.
7.1. Разом з листом МЗС подаються у чотирьох примірниках:
а) розподіл коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України, що зараховуються до доходів загального фонду державного бюджету і спрямовуються на здійснення видатків з функціонування закордонних дипломатичних установ України (далі - Розподіл), за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку (у разі здійснення процедури зарахування до доходів загального фонду державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України за вчинення консульських дій);
розподіл коштів, отриманих закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, що зараховуються до доходів загального фонду державного бюджету і спрямовуються на здійснення видатків з функціонування цих установ (далі - Розподіл), за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку (у разі здійснення процедури зарахування до доходів загального фонду державного бюджету інших коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті);
Якщо обсяг коштів, отриманих закордонною дипломатичною установою України в іноземній валюті (в частині, яка зараховується до доходів загального фонду державного бюджету), перевищує видатки на утримання відповідної установи (виходячи з показників плану асигнувань загального фонду державного бюджету), сума цього перевищення підлягає перерозподілу МЗС між іншими закордонними дипломатичними установами України в межах їх кошторису (без перерахування з-за кордону в Україну на валютний рахунок Казначейства).
Кошти, отримані відповідною закордонною дипломатичною установою України (або їх залишок) у сумі, еквівалентній не більше 5,0 тис.дол.США, перерозподілу не підлягають.
Нерозподілений залишок коштів, отриманих відповідною закордонною дипломатичною установою України в іноземній валюті, зберігається на рахунку цієї установи та враховується при визначенні суми коштів, які підлягають зарахуванню до доходів загального фонду державного бюджету у наступному періоді;
в) перерозподіл коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України, між закордонними дипломатичними установами України, які зараховуються до доходів загального фонду державного бюджету і спрямовуються на здійснення видатків з функціонування відповідних закордонних дипломатичних установ України (далі - Перерозподіл), за формою згідно з додатком 7 до цього Порядку;
г) довідка до перерозподілу коштів державного бюджету, отриманих закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті (далі - Довідка до перерозподілу), за формою згідно з додатком 6 до цього Порядку, погоджена із Казначейством, із зазначенням офіційного валютного курсу Національного банку України (гривні до долара США) станом на день звернення МЗС до Казначейства для узгодження показників цієї довідки у гривневому еквіваленті іноземної валюти щодо їх відповідності показникам річного розпису асигнувань, помісячного розпису асигнувань, кошторису та плану асигнувань загального фонду державного бюджету.
7.2. Дозвіл оформлюється у чотирьох примірниках (два примірники направляються до Казначейства, один - до МЗС, один залишається в Мінфіні):
щомісяця (не пізніше 28 числа місяця, що настає за звітним) щодо коштів, що отримані за вчинення консульських дій;
щокварталу (не пізніше 28 числа місяця, що настає за звітним кварталом) щодо інших коштів, що отримані закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті.
Днем надання Дозволу вважається дата Довідки до розподілу (Довідки до перерозподілу).
7.3. Казначейство на підставі оформленого Мінфіном Дозволу відображає в обліку та звітності про виконання державного бюджету обсяги коштів, отриманих закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, як надходження до доходів загального фонду державного бюджету за відповідними кодами
класифікації доходів бюджету у національній валюті (гривневий еквівалент іноземних валют /долари США/) за курсом, офіційно встановленим Національним банком України на день звернення МЗС до Казначейства для узгодження показників Довідки до розподілу.
7.5. МЗС на підставі Дозволу направляє закордонним дипломатичним установам України письмові дозволи з визначенням суми коштів за загальним фондом для використання в межах кошторису відповідно до Розподілу (Перерозподілу).
Закордонні дипломатичні установи України після отримання дозволу МЗС на використання суми коштів, отриманих за вчинення консульських дій, перераховують зазначену суму з рахунку, на який зараховані ці кошти, на відповідний рахунок, відкритий у банківській установі країни їх місцезнаходження, для подальшого використання за цільовим призначенням.
8. Повідомлення оформлюється МЗС щокварталу (не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом) у чотирьох примірниках (два направляються до Казначейства, один - до Мінфіну, один залишається в МЗС) разом з Довідкою до розподілу за формою згідно з додатком 6 до цього Порядку із зазначенням відповідних кодів
економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) та офіційного валютного курсу Національного банку України (гривні до долара США) станом на останній робочий день звітного кварталу.
Датою Повідомлення вважається дата Довідки до розподілу.
Зараховані до спеціального фонду державного бюджету кошти використовуються закордонними дипломатичними установами України згідно із законодавством України на підставі кошторисів з урахуванням внесених до них змін.
9. З огляду на особливості здійснення зарахування зазначених у пункті 2 цього Порядку коштів до державного бюджету:
кошти, що отримуються закордонними дипломатичними установами України за вчинення консульських дій і надійшли на рахунки закордонних дипломатичних установ України у грудні минулого року, відображаються Казначейством у бухгалтерському обліку та звітності про виконання державного бюджету як доходи, отримані у січні поточного року (кошти, отримані у січні-листопаді поточного року, - як доходи, отримані відповідно у лютому-грудні поточного року);
інші кошти, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті і надійшли на рахунки закордонних дипломатичних установ України в четвертому кварталі минулого року, відображаються Казначейством у бухгалтерському обліку та звітності про виконання державного бюджету як доходи, отримані у січні поточного року (кошти, що надійшли на рахунки у першому, другому, третьому кварталах поточного року, - як доходи, отримані відповідно у квітні, липні, жовтні поточного року).
10. Залишки коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, на кінець бюджетного періоду на поточних рахунках цих установ, відкритих у банківських установах країн їх місцезнаходження, зберігаються на таких рахунках для здійснення видатків у наступному бюджетному періоді відповідно до кошторисів.
11. Закордонним дипломатичним установам України забороняється використовувати зазначені у пункті 1 цього Порядку кошти без оформлених відповідно до цього Порядку
Дозволу та Повідомлення.
Директор Департаменту фінансів соціальної сфери Міністерства фінансів України |
О.С. Шнипко |
Виконуючий обов’язки директора Департаменту з фінансово-адміністративних питань та діловодства Міністерства закордонних справ України |
М. М. Стоцька |
Додаток 1
до Порядку забезпечення зарахування
до державного бюджету коштів,
що отримуються закордонними
дипломатичними установами України
в іноземній валюті, їх використання
та відображення в обліку та звітності
про виконання державного бюджету
ЗВІТ
про обсяги коштів, що отримані в іноземній валюті і підлягають зарахуванню до державного бюджету за ______________ р.
Установа ____________________________________________________________________
Періодичність: місячний, квартальний*
Назва показника |
Загальний фонд/Спеціальний фонд** |
сума коштів у національній валюті країни місцезнаходження установи |
сума коштів, перерахованих у долари США*** |
сума коштів у доларах США |
разом, сума коштів у доларах США |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 (3+4) |
1. Залишок невикористаних коштів станом на початок року |
|
|
|
|
2. Фактичні надходження з початку року (у розрізі видів надходжень)**** |
|
|
|
|
у тому числі за звітний період |
|
|
|
|
3. Надходження коштів, що зараховані до доходів державного бюджету і на використання яких отримано дозвіл МЗС, з початку року |
|
|
|
|
у тому числі у звітному періоді |
|
|
|
|
4. Курсова різниця |
|
|
|
|
5. Залишок станом на кінець звітного періоду (надходження коштів, які підлягають зарахуванню до доходів державного бюджету) |
|
|
|
|
................Перейти до повного тексту