- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 жовтня 2012 р. за № 1811/22123
Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру "Соняшник", Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів - україністів "Соняшник-учитель" та Міжнародну природознавчу гру "Геліантус"
Відповідно до підпункту 14 пункту 4
Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України , затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 410, на виконання
Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року , затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 561, згідно з пунктом 1.2 розділу І
Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011року № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056 (із змінами), з метою активного долучення учнів до кращих здобутків національної культури у її мовному та літературному просторі, формування у школярів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, удосконалення роботи з обдарованою молоддю
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1.1. Положення про Всеукраїнську українознавчу гру "Соняшник";
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.):
2.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
2.2. Вжити заходів щодо визначення базової організації з проведення Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник" (далі - Гра "Соняшник"), Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів "Соняшник-учитель" (далі - Конкурс "Соняшник-учитель"), Міжнародної природознавчої гри "Геліантус" (далі - Гра "Геліантус") (за згодою).
2.3. Спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) сприяти участі школярів загальноосвітніх навчальних закладів у Грі "Соняшник" і Грі "Геліантус" та вчителів у Конкурсі "Соняшник-учитель".
3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій сприяти в організації проведення Гри "Соняшник" і Гри "Геліантус" та Конкурсу "Соняшник-учитель".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Б.М. Жебровського.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки, молоді та спорту
12.10.2012 № 1101
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 2012 р.
за № 1811/22123
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнську українознавчу гру "Соняшник"
І. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник" (далі - Гра).
Гра проводиться щороку на добровільних засадах.
1.2. Гра проводиться з метою формування в учнів (вихованців) загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів (далі - НЗ) зацікавленості українською мовою, літературою та українознавством; підвищення кваліфікації вчителів української мови, літератури та українознавства; активізації позакласної та позашкільної роботи із зазначених вище дисциплін.
1.3. Основними завданнями Гри є:
долучення учнів НЗ до кращих здобутків національної культури у її мовному та літературному просторі;
розширення та поглиблення знань з української мови, літератури, народознавства, історії, підтримка талановитих учнів та ініціативних учителів;
популяризація і поглиблення знань з української мови, літератури, народознавства, розвиток мотивації учнів до вивчення української мови, літератури, народознавства;
вироблення навичок роботи з науково-популярними виданнями, розвиток читацьких компетентностей, дослідницьких та творчих умінь учнів;
формування в учнів НЗ сталої зацікавленості українознавчою тематикою;
активізація творчої діяльності вчителів;
удосконалення роботи з обдарованою молоддю;
вироблення методичних рекомендацій щодо вдосконалення навчальних програм та підручників шляхом аналізу статистичних даних результатів Гри.
1.4. Інформація про проведення Гри розміщується на офіційному сайті Гри: http://gra-sonyashnyk.com.ua/.
ІІ. Учасники Гри
2.1. Учасниками є учні (вихованці) 1-11 класів НЗ усіх типів і форм власності України (далі - Учасники). Учасники беруть участь у Грі індивідуально та на добровільних засадах.
2.2. Організаційний комітет Гри може змінювати кількість класів, що беруть участь у Грі. Про такі зміни організаційний комітет Гри повідомляє координаторів не пізніше ніж за 3 місяці до дня проведення Гри.
2.3. Учасники мають право ознайомитися з результатами Гри, одержати пояснення щодо критеріїв та об’єктивності оцінювання робіт.
2.4. Учасники зобов’язані дотримуватись цього Положення, норм поведінки, правил техніки безпеки, експлуатації обладнання та приладів.
ІІІ. Організація, умови та строки проведення Гри
3.1. Гра проводиться у НЗ.
3.2. Для організації проведення Гри МОНмолодьспорт України створює організаційний комітет Гри (далі - Оргкомітет), до складу якого входять представники базової організації, МОНмолодьспорту України та громадських організацій (за згодою).
3.3. Оргкомітет:
визначає правила Гри та дату її проведення;
формує банк завдань Гри;
готує оригінал-макети матеріалів Гри (бланків відповідей, завдань, інструкцій з організації проведення Гри тощо), друкує та розсилає ці матеріали до НЗ;
налагоджує зв’язки з представниками Гри (вчителями, методистами, представниками громадських організацій) в регіонах, районах, містах та НЗ, іншими установами та організаціями;
організовує перевірку робіт Учасників, відзначає переможців;
оприлюднює результати Гри;
проводить статистичний аналіз результатів Гри;
опрацьовує зауваження Учасників щодо проведення Гри та її завдань;
делегує частину своїх повноважень регіональним представникам, які визначаються Оргкомітетом для кожного регіону України;
налагоджує випуск інформаційних та науково-популярних видань з тематики Гри.
3.4. Організаційно-методичне забезпечення Гри здійснює методична комісія Гри.
Методичну комісію Гри формує її голова, який затверджується Оргкомітетом. До функцій методичної комісії Гри належать розробка та відбір завдань, підбір варіантів Гри, розробка відповідей, написання та редагування підсумкових збірок матеріалів Гри й інших публікацій її матеріалів.
3.5. Гра проходить в один тур безпосередньо в НЗ в один день для всіх Учасників. Строк проведення Гри визначається Оргкомітетом щорічно не пізніше ніж за три місяці до дня проведення Гри та доводиться до відома зацікавлених осіб та організацій шляхом розсилки інформації та публікації в Інтернеті.
Обов’язковою умовою для участі у Грі для НЗ є наявність координатора проведення Гри у НЗ (далі - Координатор). Координатори реєструються Оргкомітетом. У НЗ Гру організовує та проводить Координатор разом з учителями українознавчих дисциплін і початкової школи.
Діяльність Координатора може охоплювати декілька НЗ.
Учні реєструються у Координатора.
Для участі у Грі до встановленого Оргкомітетом строку Координатор подає заявку на участь у Всеукраїнській українознавчій грі "Соняшник" за формою згідно з додатком.
3.7. Бланки відповідей Учасників зберігаються Оргкомітетом 90 календарних днів після оприлюднення результатів, а потім знищуються.
3.8. Батьки Учасників, уповноважені на те батьківськими зборами або комітетами, мають право контролювати проведення Гри в НЗ на всіх її етапах, включаючи право присутності при розкритті конвертів із завданнями Гри та при виконанні завдань Учасниками, а також разом з Координатором перевіряти правильність пакування бланків відповідей перед їх відправкою до Оргкомітету.
ІV. Зміст і структура завдань
4.1. Гра проводиться за комплектами завдань, призначеними для учнів НЗ різних вікових категорій. Комплекти завдань визначає Оргкомітет у правилах проведення Гри.
Вимоги до завдань Гри:
комплект містить 30 (у 1-4 класах НЗ - 20) завдань, розбитих на три рівні складності (по 1, 3 і 5 балів за правильну відповідь);
на кожне завдання пропонується п`ять варіантів відповідей, серед яких є лише одна правильна;
вибрані відповіді Учасники відмічають на бланку відповідей;
відсутність або наявність більше однієї відповіді оцінюються в 0 балів;
................Перейти до повного тексту