1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ’ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
РІШЕННЯ
24.09.2013 № 625
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 2013 р.
за № 1754/24286
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 281 від 30.05.2017 )
Про затвердження Порядку проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗ від 06.09.2007 № 911
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 707 від 17.10.2014 № 676 від 30.09.2014 )
Відповідно до статті 30 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації,
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 06 вересня 2007 року № 911 "Про затвердження Порядку проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2007 року за № 1138/14405.
3. Департаменту регулювання та ліцензування подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова НКРЗІ П. Яцук
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
В.о. Голови
Антимонопольного комітету України



М.Ю. Бродський

Л.І. Колісник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері зв’язку
та інформатизації
24.09.2013 № 625
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 2013 р.
за № 1754/24286
ПОРЯДОК
проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (далі - Закон) та інших нормативно-правових актів, які регулюють відносини у сфері користування радіочастотним ресурсом України.
1.2. Цей Порядок визначає процедуру підготовки та проведення конкурсів або тендерів (далі - Конкурс) на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) у разі, якщо заявлена потреба в РЧР перевищує його фактичну наявність.
1.3. Метою проведення Конкурсів є надання в користування смуг, номіналів радіочастот (далі - Смуги) на конкурентних, прозорих засадах та забезпечення для всіх суб'єктів господарювання рівних умов отримання ліцензій.
1.4. Предметом Конкурсу (лотом) є право на отримання ліцензії на користування Смугою у визначених регіонах. Умови користування Смугами, які виставлені на Конкурс, визначаються умовами Конкурсу.
Конкурс проводиться за кожним лотом окремо. З метою зменшення часу на проведення та спрощення процедур Конкурсів за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, дозволяється одночасно виконувати та оформляти одним протоколом процедури кількох Конкурсів.
1.5. Конкурс проводиться на підставі рішення НКРЗІ, яка організовує та забезпечує його проведення.
Рішення про проведення Конкурсу НКРЗІ приймає залежно від ринкової привабливості Смуг, які плануються для ліцензування, особливостей відповідної радіотехнології та насиченості ринку послугами, які планується надавати з використанням цих Смуг радіочастот.
Якщо проведення Конкурсу стало неможливим за обставин, які не залежать від НКРЗІ, НКРЗІ може прийняти рішення про відміну Конкурсу або перенесення його термінів.
1.6. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
заявник - суб'єкт господарювання, який надав повідомлення про намір та комплект документів для участі в Конкурсі;
конкурс - конкурентний спосіб надання в користування Смуги, за яким переможцем визначається учасник, який виконав усі умови конкурсу і запропонував найвищу ціну за відповідну Смугу у своїй конкурсній пропозиції;
конкурсна (тендерна) гарантія (далі - Гарантія) - грошовий внесок у розмірі 10 відсотків від мінімальної вартості Смуги, який вноситься претендентом як засіб забезпечення сумлінності дотримання ним своїх зобов'язань на період проведення Конкурсу;
( Абзац четвертий пункту 1.6 розділу І із змінами, внесеними згідно зРішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 707 від 17.10.2014 )
Конкурсна пропозиція - документи, що надані заявником на участь у Конкурсі;
Конкурсні документи - документи, які розробляються НКРЗІ у період підготовки та проведення Конкурсу (умови Конкурсу, план роботи з проведення Конкурсу), протоколи Конкурсної комісії (далі - Комісія), бюлетені для голосування, а також Конкурсні пропозиції;
крок підвищення цінової пропозиції на торгах "з голосу" - різниця між наступною та попередньою ціновими пропозиціями, які надаються учасниками торгів "з голосу";
початкова ціна торгів "з голосу" - ціна, з якої починається торг за отримання предмета торгів (лота);
претендент на участь у Конкурсі (далі - претендент) - заявник, якого рішенням Комісії визнано претендентом;
тендер - конкурентний спосіб надання в користування Смуги, за яким переможцем визначається учасник, який виконав усі умови тендера і запропонував найвищу ціну за відповідну Смугу за результатами торгів "з голосу";
торги "з голосу" - спосіб проведення торгів, коли учасники голосом по черзі пропонують ціну за лот;
умови Конкурсу (далі Умови) вичерпний перелік вимог для суб'єкта господарювання, при виконанні яких він визнається учасником Конкурсу. Умови містять Смугу, регіон користування, радіотехнологію, мінімальну вартість лота, особливі умови користування визначеною Смугою, що зазначаються в подальшому на бланку ліцензії, вимоги до переліку та оформлення документів, які надаються суб'єктом господарювання для участі в Конкурсі, строк дії ліцензії, інші особливості конкретного Конкурсу, у тому числі зобов’язання, які покладатимуться на переможця Конкурсу;
( Абзац дванадцятий пункту 1.6 розділу І в редакції Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 707 від 17.10.2014 )
учасник Конкурсу - претендент, який сплатив Конкурсну гарантію відповідно до цього Порядку і рішенням Комісії допущений до участі в Конкурсі;
учасник торгів "з голосу" - учасник тендера, якого рішенням Комісії допущено до участі в торгах "з голосу".
1.7. НКРЗІ може включати до Умов такі вимоги:
щодо кількості лотів у регіоні та регіонів, на які може претендувати заявник та бути визнаним переможцем Конкурсу;
щодо регіонів та кількості лотів у регіоні, які виставляються на Конкурс;
щодо спрямованості на забезпечення ефективного використання радіочастотного ресурсу.
1.8. Конкурс включає такі етапи: підготовку Конкурсу, проведення Конкурсу та завершення Конкурсу.
1.9. Заявник може за своєю письмовою заявою відмовитись від подальшої участі в Конкурсі до дати початку проведення Конкурсу без втрати Конкурсної гарантії.
1.10. Витрати з підготовки та проведення Конкурсу несе НКРЗІ.
ІІ. Конкурсна комісія
2.1. НКРЗІ для виконання процедур Конкурсу та визначення переможця створює Комісію, визначає її чисельність та склад.
2.2. Склад Комісії формується з членів НКРЗІ та представників апарату НКРЗІ. До складу Комісії повинні входити не менше ніж чотири члени НКРЗІ.
2.3. Головою Комісії є Голова НКРЗІ. Під час відсутності Голови НКРЗІ виконання обов'язків голови Комісії покладається на виконувача обов'язків Голови НКРЗІ.
2.4. Засідання комісії є правочинним, якщо в ньому беруть участь не менше 2/3 від її складу.
2.5. Рішення Комісії приймаються шляхом відкритого голосування в письмовій формі більшістю голосів членів Комісії, які взяли участь у засіданні. Голосування проводиться з використанням бюлетенів. Кожний член Комісії має один голос. Голосування здійснюється тільки "ЗА" або "ПРОТИ". У разі рівної кількості голосів "ЗА" й "ПРОТИ" голос голови Комісії на засіданні є вирішальним.
2.6. Усі рішення Комісії оформляються протоколами, які підписуються всіма членами Комісії, які брали участь у засіданні. Під час підписання протоколів члени Комісії мають право письмово викласти свою окрему думку.
ІІІ. Підготовка Конкурсу
3.1. Під час підготовки Конкурсу НКРЗІ затверджує склад Комісії, Умови, дату початку Конкурсу, призначає осіб, відповідальних за прийом та зберігання документів, які подаються суб'єктами господарювання для участі в Конкурсі (далі - відповідальні особи), організовує інформаційне та матеріально-технічне забезпечення проведення Конкурсу.
Умови тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології "Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)" в смугах радіочастот 1920-1935/2110-2125, 1950-1965/2140-2155, 1965-1980/2155-2170 МГц набирають чинності з дня, наступного за днем їх погодження з Кабінетом Міністрів України.
( Пункт 3.1 розділу ІІІ доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 707 від 17.10.2014 )
3.2. НКРЗІ не пізніше ніж за 60 календарних днів до дня проведення Конкурсу публікує на веб-сайті НКРЗІ та в офіційному бюлетені НКРЗІ оголошення про приймання повідомлень від суб'єктів господарювання щодо наміру узяти участь у Конкурсі та Конкурсних пропозицій, а також Умови (в оголошенні зазначаються строки початку та завершення приймання документів).
3.3. Керівник суб'єкта господарювання або вповноважена ним особа особисто в зазначений в оголошенні строк подає до НКРЗІ повідомлення про намір взяти участь у Конкурсі за встановленою формою (додаток 1) та інші документи Конкурсної пропозиції.
3.4. Конкурсна пропозиція укладається в окремий конверт, запечатаний печаткою суб'єкта господарювання (за наявності), підписаний керівником, та складається із:
( Абзац перший пункту 3.4 розділу ІІІ із змінами, внесеними згідно зРішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 676 від 30.09.2014 )
засвідченої в установленому законодавством порядку копії рішення (наказу) органу управління суб'єкта господарювання про участь у Конкурсі;
засвідченої в установленому законодавством порядку копії рішення (наказу) органу управління суб'єкта господарювання про призначення особи, уповноваженої брати участь у Конкурсі;
конверта, запечатаного печаткою суб'єкта господарювання (за наявності) та підписаного керівником. До цього конверта суб'єкт господарювання повинен укласти цінову пропозицію в окремому запечатаному конверті та документи, які передбачені статтею 32 Закону та форми яких визначено ліцензійними умовами користування радіочастотним ресурсом України, що встановлюються НКРЗІ (далі - Ліцензійні умови), а також Умовами конкретного Конкурсу.
( Абзац четвертий пункту 3.4 розділу ІІІ із змінами, внесеними згідно зРішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 676 від 30.09.2014 )
3.5. Відповідальні особи протягом визначеного строку приймають та реєструють повідомлення про намір взяти участь у Конкурсі та Конкурсні пропозиції заявників. Після реєстрації відповідальними особами заявнику надається довідка про реєстрацію, у якій зазначаються реєстраційний номер та дата реєстрації Конкурсної пропозиції. Підставою для відмови в реєстрації та розгляді Комісією Конкурсних пропозицій є недотримання встановлених в оголошенні НКРЗІ строків та порядку їх подання.
3.6. Суб'єкт господарювання, який потребує роз'яснень щодо Конкурсної документації, може звернутися з письмовим запитом до НКРЗІ, але не пізніше ніж за 14 календарних днів до закінчення строку подання Конкурсних пропозицій. НКРЗІ повинна в п'ятиденний строк надати відповідні роз'яснення.
3.7. Комісія протягом п'яти робочих днів від дати закінчення приймання Конкурсних пропозицій розпечатує перший конверт з Конкурсними пропозиціями та розглядає надані заявниками повідомлення про намір взяти участь у Конкурсі, копії рішень (наказів) органів управління суб'єктів господарювання про участь у Конкурсі, копії рішень (наказів) органів управління суб'єктів господарювання про призначення осіб, уповноважених брати участь у Конкурсі, запечатані конверти з документами. Процедуру розгляду цих документів визначає голова Комісії.
3.8. Реєстр претендентів на участь у Конкурсі затверджується на засіданні Конкурсної комісії з оформленням відповідного протоколу (додаток 2).
3.9. При голосуванні стосовно кожного заявника щодо визнання його претендентом члени Комісії заповнюють бюлетені (додаток 3). У разі коли член Комісії голосує проти визнання заявника претендентом, він зазначає в бюлетені відповідні підстави.
3.10. Підставами для відмови у визнанні заявника претендентом є таке:
перелік документів не відповідає переліку, визначеному пунктом 3.4 цього розділу;
документи підписані особою, яка не уповноважена діяти від імені суб'єкта господарювання;
наданий заявником конверт не опечатаний або пошкоджений на момент його приймання;
застосування до заявника - юридичної особи санкцій згідно із Законом України "Про санкції" (цей абзац застосовується у разі надання заявником - юридичною особою повідомлення про намір та комплекту документів для участі у тендері на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології "Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)" в смугах радіочастот 1920-1935/2110-2125, 1950-1965/2140-2155, 1965-1980/2155-2170 МГц).
( Пункт 3.10 розділу ІІІ доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 707 від 17.10.2014 )
3.11. Протягом п'яти робочих днів від дати затвердження реєстру претендентів комісія надсилає кожному суб'єкту господарювання рекомендованим листом з повідомленням про вручення повідомлення про визнання (додаток 4) або відмову у визнанні його претендентом на участь у конкурсі (тендері) на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України (додаток 5). У повідомленні про визнання заявника претендентом зазначається рахунок на сплату Гарантії. У повідомленні про відмову у визнанні заявника претендентом називаються підстави прийняття такого рішення.
3.12. Гарантія повинна бути сплачена не пізніше ніж за 3 робочі дні до дати початку Конкурсу.
IV. Проведення Конкурсу
4.1. Початком Конкурсу є дата, зазначена в оголошенні НКРЗІ.
4.2. Конкурс розпочинається з визначення серед претендентів учасників Конкурсу.
4.3. Реєстр учасників затверджується на засіданні Комісії з оформленням відповідного протоколу (додаток 6). При голосуванні по кожному претендентові щодо визнання його учасником члени Комісії заповнюють бюлетені (додаток 7). У разі коли член Комісії голосує проти визнання претендента учасником, він зазначає в бюлетені відповідні підстави.
4.4. Підставою для відмови у визнанні претендента учасником Конкурсу є ненадходження Гарантії до НКРЗІ відповідно до пункту 3.12 розділу ІІІ цього Порядку.
4.5. Претендентам, які не визнані учасниками Конкурсу, протягом трьох робочих днів з дати набрання рішенням чинності комісія направляє повідомлення про відмову у визнанні претендента учасником Конкурсу (додаток 8).
4.6. Після затвердження реєстру учасників конверти з Конкурсними пропозиціями учасників розпечатуються на засіданні Комісії. Секретар Комісії розпечатує конверт та оголошує перелік документів, які надані в конверті. Цінова пропозиція учасника оголошується, якщо це передбачено Умовами. Факт розпечатування конвертів та перелік наданих у конверті документів фіксуються у протоколі (додаток 9).

................
Перейти до повного тексту