1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.09.2012 № 595
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 жовтня 2012 р.
за № 1681/21993
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 355 від 14.03.2018 )
Про затвердження Положення про Всеукраїнський центр реабілітації інвалідів "Віра, надія, любов"
Відповідно до абзацу другого пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 липня 2012 року № 453-р "Про утворення Всеукраїнського центру реабілітації інвалідів "Віра, надія, любов"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнський центр реабілітації інвалідів "Віра, надія, любов", що додається.
2. Департаменту соціального захисту інвалідів (О. Полякова) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра соціальної політики Л. Дроздову.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Віце-прем’єр-міністр України - Міністр С. Тігіпко
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра фінансів України
С.О. Рибак
Заступник Міністра освіти і науки,
молоді та спорту України
Б.М. Жебровський
В.о. Міністра охорони здоров'я України О.К. Толстанов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
24.09.2012 № 595
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 жовтня 2012 р.
за № 1681/21993
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський центр реабілітації інвалідів "Віра, надія, любов"
І. Загальні положення
1.1. Всеукраїнський центр реабілітації інвалідів "Віра, надія, любов" (далі - Центр) є бюджетною установою з комплексної реабілітації, цільовим призначенням якої є забезпечення реалізації медичних, фізичних, психологічних, педагогічних, професійних та інших заходів відновлювального характеру, спрямованих на попередження прогресування патологічного процесу, усунення чи максимально можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров`я та трудових навичок інвалідів і дітей-інвалідів (далі - вихованці), корекцію психічних процесів, здобуття ними освіти, їх трудову зайнятість незалежно від категорії і причин інвалідності для постійного та тимчасового перебування вихованців.
1.2. Центр реорганізується та ліквідується на підставі рішення Мінсоцполітики України.
1.3. У своїй діяльності Центр керується Конституцією , законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами з питань забезпечення прав та інтересів інвалідів та дітей-інвалідів, а також цим Положенням.
1.4. Місцезнаходження Центру: с. Банчени, Герцаївський район, Чернівецька область, 60523.
1.5. Центр у своїй діяльності може взаємодіяти з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також з іншими організаціями, підприємствами, установами, фондами, товариствами, діяльність яких спрямована на надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних і соціальних послуг.
1.6. Центр розміщується в спеціально побудованих та пристосованих приміщеннях, що відповідають безбар`єрній архітектурі, санітарно-гігієнічним, протипожежним вимогам, техніці безпеки, мають усі види комунального благоустрою з урахуванням специфіки захворювань осіб, які перебувають у Центрі.
ІІ. Завдання та основні напрями діяльності Центру
2.1. Центр забезпечує:
2.1.1 реалізацію завдань, визначених Законами України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" , "Про соціальні послуги" , "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" , "Про охорону дитинства" , "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та іншими нормативно-правовими актами щодо забезпечення прав інвалідів і дітей-інвалідів на отримання послуг з комплексної реабілітації;
2.1.2 оцінку стану вихованців;
2.1.3 пріоритетність заходів з комплексної реабілітації, а також надання комплексу реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальної програми реабілітації інваліда та дитини-інваліда за формою, затвердженою наказом МОЗ України від 08 жовтня 2007 року № 623 "Про затвердження форм індивідуальної програми реабілітації інваліда, дитини-інваліда та Порядку їх складання", зареєстрованим в Мін’юсті України 19 жовтня 2007 року за № 1197/14464, становлення послідовності реабілітаційного процесу;
2.1.4 належні умови для постійного проживання, соціально-побутового обслуговування вихованців;
2.1.5 консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням (у разі потреби) на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я та інших, індивідуальним доглядом з числа молодшого медичного персоналу (у разі нагальної потреби);
2.1.6 створення умов для засвоєння дітьми-інвалідами знань, умінь і навичок щодо здобуття ними дошкільної освіти з подальшим здобуттям базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти з урахуванням рекомендацій лікарів;
2.1.7 здійснення соціально-педагогічного патронату: надання психолого-педагогічної допомоги батькам та/або законним представникам інвалідів або дітей-інвалідів з метою забезпечення активної участі у комплексній навчально-виховній та реабілітаційній роботі;
2.1.8 розвиток природних здібностей і обдарувань, творчого мислення вихованців;
2.1.9 організацію комплексної психотерапії та психокорекції, заснованих на передових досягненнях сучасної психології, фізіології та медицини;
2.1.10 безпечні умови для здійснення заходів з комплексної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів;
2.1.11 умови для співробітництва з вітчизняними та закордонними центрами, освітніми, науковими, виробничими установами та організаціями з питань комплексної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів;
2.1.12 умови для організації трудової реабілітації вихованців.
2.2. Вихованці, які перебувають в Центрі, забезпечуються:
одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем та столовим посудом;
харчуванням, у тому числі і дієтичним, з урахуванням віку і стану здоров'я;
медикаментами та життєво необхідними ліками відповідно до призначень лікарів, зокрема життєво необхідними наркотичними або психотропними препаратами відповідно до вимог чинного законодавства;
засобами навчання, виховання та корекції;
спортивним інвентарем для проведення оздоровчо-спортивної корекції фізичних вад;
засобами для організації працетерапії, проведення культурно-масових заходів.
ІІІ. Структура Центру
3.1. Основними структурними підрозділами Центру є:
3.1.1. Адміністрація та адміністративно-управлінський відділ.
3.1.2. Відділення медичної реабілітації.
3.1.3. Відділення соціальної реабілітації.
3.1.4. Відділення психологічної та психолого-педагогічної реабілітації.
3.1.5. Відділення фізичної реабілітації.
3.1.6. Відділення професійної реабілітації.
3.1.7. Відділення трудової реабілітації.
3.1.8. Господарсько-обслуговуючий відділ.
3.2. У Центрі можуть утворюватися інші структурні підрозділи, діяльність яких пов’язана з наданням інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційним послуг.
3.3. Робота структурних підрозділів Центру проводиться відповідно до положень про ці підрозділи, що затверджуються директором Центру.
3.4. У Центрі створюються приймальна та реабілітаційна комісії, склад яких та положення про їх роботу затверджуються директором Центру.
ІV. Учасники та організація реабілітаційного процесу в Центрі
4.1. Учасниками процесу комплексної реабілітації є інваліди, діти-інваліди та фахівці і працівники, які беруть участь у процесі комплексної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, батьки та/або законні представники інвалідів або дітей-інвалідів.
4.2. На підставі індивідуальної програми реабілітації інваліда або дитини-інваліда фахівці Центру розробляють індивідуальний план реабілітації, що включає комплекс реабілітаційних заходів та враховує діагноз інваліда або дитини-інваліда, його (її) психофізичний стан, індивідуальні особливості та можливості, стосунки між членами сім`ї.
4.3. Індивідуальний план реабілітації затверджується директором Центру.
4.4. Обсяг реабілітаційних заходів, що передбачаються індивідуальним планом реабілітації, не може бути меншим від передбаченого індивідуальною програмою реабілітації інваліда або дитини-інваліда.
V. Умови зарахування, утримання та відрахування з Центру
5.1. Зарахування вихованців здійснюється Центром відповідно до надісланих регіональним органом праці та соціального захисту населення документів відповідно до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80.
5.2. До Центру на постійне проживання приймаються діти-інваліди з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та інваліди, які потребують постійного стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, реабілітаційних заходів тощо.
Як виняток, за рішенням приймальної комісії до Центру приймаються на постійне або тимчасове проживання діти-інваліди та інваліди, які потребують постійного стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та мають працездатних батьків та/або законних представників.
5.3. Зарахування вихованців здійснюється Центром відповідно до надісланих документів регіональним органом праці та соціального захисту населення, а саме:

................
Перейти до повного тексту