1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
14.12.2004 N 407
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2004 р.
за N 1635/10234
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 317 від 27.08.2014 )
Про затвердження Порядку підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства
Відповідно до пункту "б" статті 6 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", підпункту 7 пункту 4 Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 (із змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства (додається).
2. Державній інспекції з контролю за використанням і охороною земель (Нечипоренко О.М.), Юридичному управлінню Держкомзему України (Кальніченко А.Г.) забезпечити:
погодження наказу з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва;
подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Комітету
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Міністр охорони навколишнього
природного середовища України
А.С.Даниленко



Ю.Авксентьєв

С.В.Поляков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України по земельних
ресурсах
14.12.2004 N 407
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2004 р.
за N 1635/10234
ПОРЯДОК
підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту " б " статті 6 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", підпункту 7 пункту 4 Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 (із змінами).
1.2. Цей Порядок визначає процедуру підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства, здійснення контролю за станом їх виконання.
2. ПІДСТАВИ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ КЛОПОТАННЯ
2.1. Клопотання - це письмове звернення до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про необхідність вжиття заходів щодо забезпечення дотримання вимог земельного законодавства (додаток 1).
2.2. Клопотання до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування вносяться у разі виявлення порушень вимог земельного законодавства, а саме щодо:
2.2.1) приведення у відповідність до законодавства прийнятих ними рішень з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель;
2.2.2) обмеження або зупинення освоєння земельних ділянок у разі розробки корисних копалин, у тому числі торфу, проведення геологорозвідувальних, пошукових та інших робіт з порушенням вимог земельного законодавства;
2.2.3) припинення будівництва та експлуатації об'єктів у разі порушення вимог земельного законодавства до повного усунення виявлених порушень і ліквідації їх наслідків;
2.2.4) припинення права користування земельною ділянкою відповідно до закону.
3. ОФОРМЛЕННЯ ТА НАПРАВЛЕННЯ (ВРУЧЕННЯ) КЛОПОТАНЬ
3.1. Клопотання оформляється на бланку Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель чи її територіального органу (далі - інспекційні органи Держкомзему), підписується начальником чи заступником начальника цього органу.
3.2. Клопотання оформляється у двох примірниках. Перший примірник клопотання надсилається поштою рекомендованим листом або доставляється особисто до органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, другий - залишається в інспекційному органі Держкомзему.
3.3. На другому примірнику клопотання робиться відмітка про відправку поштою або відмітка про отримання органом, якому воно адресоване.
4. СТРОКИ ВНЕСЕННЯ КЛОПОТАНЬ
4.1. Клопотання з питання, зазначеного у пункті 2.2.1 цього Порядку, вноситься у 10-денний строк з дня виявлення порушення.
4.2. Клопотання з питань, зазначених у пунктах 2.2.2-2.2.4 цього Порядку, вносяться до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в місячний строк з моменту виявлення правопорушення.
4.3. Одночасно із внесенням клопотання, у разі наявності ознак адміністративного правопорушення, до порушників земельного законодавства застосовуються адміністративні стягнення чи заходи впливу, якщо порушники є неповнолітніми.
4.4. Якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки злочину, він, керуючись статтею 253 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передає матеріали прокурору, органу досудового слідства або дізнання.
5. ОБЛІК ВНЕСЕНИХ КЛОПОТАНЬ ТА КОНТРОЛЬ ЗА СТАНОМ ЇХ РОЗГЛЯДУ
5.1. Облік внесених до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань здійснюється в журналі реєстрації клопотань (додаток 2).
5.2. Контроль за своєчасним розглядом та повнотою виконання зазначених у клопотанні вимог здійснюється органом, який вніс клопотання.
5.3. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування виконати вимоги, зазначені у клопотанні, чи при неотриманні від них у місячний строк повідомлення про результати розгляду клопотання, інспекційний орган Держкомзему направляє копію клопотання та матеріали, які засвідчують факт порушення земельного законодавства, до відповідного органу прокуратури для вжиття заходів відповідно до вимог чинного законодавства. Одночасно до органів прокуратури направляється інформація про вжиття заходів для припинення правопорушення та усунення його наслідків.
Заступник начальника Державної
інспекції з контролю за використанням
і охороною земель


М.І.Мамчур
Додаток 1
до пункту 2.1 Порядку
підготовки та внесення
до органів виконавчої влади
або органів місцевого
самоврядування клопотань
з питань дотримання вимог
земельного законодавства
Державний Герб України
Державний комітет по земельних ресурсах України
__________________________________________________________________

................
Перейти до повного тексту