1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
31.08.2012 N 362
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 вересня 2012 р.
за N 1633/21945
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 17 від 03.03.2023 )
Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті
Відповідно до статей 7, 40, 56 Закону України "Про Національний банк України" та з метою приведення нормативно-правових актів Національного банку України у відповідність до вимог Закону України від 23 лютого 2012 року N 4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 16.08.2006 N 320, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.09.2006 за N 1035/12909 (зі змінами), що додаються.
2. Генеральному департаменту інформаційних технологій та платіжних систем (Синявська Н.Б.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома Операційного, територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.
3. Постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 23 лютого 2012 року N 4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", але не раніше дня її офіційного опублікування.
В.о. Голови І.В.Соркін ПОГОДЖЕНО: Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб О.І.Шарова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
31.08.2012 N 362
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 вересня 2012 р.
за N 1633/21945
ЗМІНИ
до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті
( z1035-06 )
1. У розділі II:
1.1. У пункті 3 глави 2:
перше речення доповнити словами "в порядку, установленому законодавством України";
друге речення виключити.
1.2. У пункті 2 глави 3 слова "засобами системи ЕП" замінити словами "засобами системи електронної пошти Національного банку (далі - система ЕП)".
2. У розділі III:
2.1. У першому реченні пункту 3 глави 2 слова "засобами системи ЕП з використанням засобів захисту інформації Національного банку" замінити словами "в порядку, установленому законодавством України".
2.2. У главі 3:
пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. Під час тимчасової адміністрації в банку-кореспонденті підлягають виконанню платіжні вимоги на примусове списання коштів банку-кореспондента з його кореспондентського рахунку, що пов'язані із забезпеченням виконання зобов'язань банку-кореспондента, передбачених частиною шостою статті 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
Банк виконує платіжні вимоги на примусове списання коштів банку-кореспондента за його кореспондентським рахунком у порядку, визначеному пунктом 5 цієї глави, у межах:
суми відшкодування, що гарантується Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (у разі забезпечення виконання зобов'язань банку-кореспондента щодо виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників);
фінансових можливостей банку-кореспондента відповідно до законодавства України (у разі забезпечення виконання зобов'язань банку-кореспондента щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю працівників банку-кореспондента, та витрат, пов'язаних із забезпеченням операційної діяльності банку-кореспондента)";
у пункті 9 слова "введення мораторію" замінити словами "запровадження тимчасової адміністрації в банку-кореспонденті";
пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. Під час тимчасової адміністрації в банку-кореспонденті підлягають виконанню документи про арешт коштів банку-кореспондента за його кореспондентським рахунком, що пов'язані із забезпеченням виконання зобов'язань банку-кореспондента, передбачених частиною шостою статті 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
Банк виконує документи про арешт коштів банку-кореспондента в порядку, визначеному пунктом 8 цієї глави, у межах:
суми відшкодування, що гарантується Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (у разі забезпечення виконання зобов'язань банку-кореспондента щодо виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників);
фінансових можливостей банку-кореспондента відповідно до законодавства України (у разі забезпечення виконання зобов'язань банку-кореспондента щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю працівників банку-кореспондента, та витрат, пов'язаних із забезпеченням операційної діяльності банку-кореспондента).
Усі інші документи про арешт коштів банку-кореспондента, які надійшли під час тимчасової адміністрації, банк приймає і обліковує на відповідному позабалансовому рахунку без виконання та повідомляє орган, який прийняв (надіслав) документ про арешт коштів, про запровадження тимчасової адміністрації в банку-кореспонденті.
Банк списує документи про арешт коштів банку-кореспондента, які надійшли до запровадження тимчасової адміністрації та/або під час тимчасової адміністрації, з відповідного позабалансового рахунку в разі отримання документів про зняття арешту з коштів банку-кореспондента.
Банк у разі припинення тимчасової адміністрації в банку-кореспонденті у зв'язку з виконанням інвестором відповідно до умов договору купівлі-продажу акцій (паїв) заходів щодо приведення діяльності банку-кореспондента у відповідність до вимог законодавства України виконує документи про арешт коштів банку-кореспондента на початку наступного операційного дня за днем припинення тимчасової адміністрації в порядку, визначеному пунктом 8 цієї глави.
Банк у разі запровадження процедури ліквідації банку-кореспондента повертає без виконання документи про арешт коштів банку-кореспондента, які були прийняті банком, та списує їх з відповідного позабалансового рахунку".
3. У розділі VI:
3.1. У главі 1:
пункт 10 доповнити новим абзацом такого змісту:
"ЦРП виконує квитування не підтвердженого банком файла В (у якому розміщується міжбанківський електронний розрахунковий документ на стягнення) відповідно до пункту 8 цієї глави";
пункт 11 викласти в такій редакції:
"11. Під час тимчасової адміністрації в банку підлягають виконанню платіжні вимоги на примусове списання коштів банку з його кореспондентського рахунку, що пов'язані із забезпеченням виконання зобов'язань банку, передбачених частиною шостою статті 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" .

................
Перейти до повного тексту