- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 грудня 2014 р.
за № 1618/26395
Про затвердження Інструкції про порядок створення та організації діяльності слідчих груп та слідчо-оперативних груп
1. Затвердити Інструкцію про порядок створення та організації діяльності слідчих груп та слідчо-оперативних груп, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів апарату МВС, начальникам територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, районних, районних у містах, міських управлінь (відділів), лінійних управлінь (відділів), окремих підрозділів міліції забезпечити виконання вимог цього наказу.
3. Головному слідчому управлінню МВС України (Сакал В.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - начальника Головного слідчого управління генерал - майора міліції Сакала В.М.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
20.10.2014 № 1107
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 грудня 2014 р.
за № 1618/26395
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок створення та організації діяльності слідчих груп та слідчо-оперативних груп
І. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає єдиний механізм організації діяльності слідчих та слідчо-оперативних груп в органах внутрішніх справ України (далі - ОВС України).
1.2. Правову основу роботи слідчих груп та слідчо-оперативних груп становлять
Конституція України, інші закони України, укази Президента України та постанови Верховної Ради України, прийняті відповідно до Конституції та законів України, акти Кабінету Міністрів України, інші акти законодавства України, нормативно-правові акти Міністерства внутрішніх справ України, а також ця Інструкція.
1.4. Слідчо-оперативна група (далі - СОГ) - організаційна форма взаємодії слідчих та працівників оперативних підрозділів ОВС України, що полягає у здійсненні досудового розслідування слідчим (декількома слідчими) та за його (їх) письмовим(и) дорученням(и) здійснення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій працівниками оперативних підрозділів ОВС України у кримінальному провадженні, яке знаходиться у провадженні слідчих підрозділів ОВС України.
1.5. Метою створення та діяльності СГ, СОГ є:
усебічне, повне та неупереджене досудове розслідування у складних та великих за обсягом кримінальних провадженнях, а також щодо злочинів, які набули суспільного резонансу, учинених на території декількох адміністративно-територіальних одиниць України та інших держав;
здійснення ефективної взаємодії слідчих та працівників оперативних підрозділів ОВС України під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях, у яких здійснення досудового розслідування доручено Генеральним прокурором України, його заступниками, прокурорами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя і прирівняними до них прокурорами за вмотивованими постановами, у разі неефективного досудового розслідування.
1.6. До складу СГ, СОГ залучаються працівники структурних підрозділів апарату МВС України, територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, районних, районних у містах, міських управлінь (відділів), лінійних управлінь (відділів), окремих підрозділів міліції.
1.7. Старшим СГ, СОГ є слідчий органу досудового розслідування вищого рівня.
ІІ. Порядок створення та припинення роботи СГ, СОГ
2.1. СГ утворюються постановою керівника органу досудового розслідування, про що протягом доби повідомляється прокурор, який здійснює повноваження прокурора у кримінальному провадженні.
2.2. СОГ утворюються наказом Міністра внутрішніх справ України або особою, яка виконує його обов’язки, першим заступником, заступниками Міністра внутрішніх справ України, начальниками територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, районних, районних у містах, міських управлінь (відділів), лінійних управлінь (відділів), окремих підрозділів міліції.
2.3. Слідчий за результатами аналізу матеріалів кримінального провадження та на підставі плану розслідування готує пропозиції про кількісний склад СГ, СОГ, про що рапортом доповідає керівникові органу досудового розслідування.
2.4. Керівник органу досудового розслідування, визнавши пропозиції, указані в рапорті слідчого про необхідність створення СГ або СОГ, обґрунтованими, відповідно до вимог
Кримінального процесуального кодексу України приймає рішення про створення СГ або ініціює перед керівником органу внутрішніх справ питання про створення СОГ.
2.5. До складу СГ, СОГ залучаються працівники структурних підрозділів ОВС України, які мають стаж роботи на посаді слідчого або оперативного працівника не менше трьох років та досвід роботи з розслідування злочинів вказаної категорії.
2.6. Для визначення кандидатур членів СГ, СОГ з числа працівників територіальних ОВС України нижчого рівня надсилається службова телеграма на ім’я керівника відповідного органу щодо надання кандидатури для включення до складу групи.
................Перейти до повного тексту