- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 грудня 2015 р.
за № 1599/28044
Про затвердження Положення про нагляд за дотриманням пруденційних нормативів професійними учасниками фондового ринку
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії
з цінних паперів та фондового ринку
№ 596 від 10.08.2017 )
( Тимчасово, на період дії воєнного стану, зупинено дію Рішення згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 1221 від 29.09.2022 )
Відповідно до статей
3,
8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", частини третьої
статті 27 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про нагляд за дотриманням пруденційних нормативів професійними учасниками фондового ринку, що додається.
2. Департаменту систематизації та аналізу фінансової звітності учасників ринку цінних паперів та емітентів, та пруденційного нагляду (К. Рафальська) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню міжнародної співпраці та комунікацій (О. Юшкевич) забезпечити опублікування цього рішення в офіційному друкованому виданні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Департаменту інформаційних технологій та діловодства забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
5. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2016 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Д. Тарабакіна.
Голова Комісії |
Т. Хромаєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
комісії з цінних паперів
та фондового ринку
01.12.2015 № 2021
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 грудня 2015 р.
за № 1599/28044
ПОЛОЖЕННЯ
про нагляд за дотриманням пруденційних нормативів професійними учасниками фондового ринку
І. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок здійснення Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія) нагляду за дотриманням професійними учасниками фондового ринку (далі – професійний учасник) у своїй діяльності вимог щодо пруденційних нормативів, установлених нормативно-правовим актом Комісії, який встановлює перелік, порядок розрахунку та нормативні значення пруденційних показників, що застосовуються для вимірювання та оцінки ризиків професійної діяльності на фондовому ринку.
2. Дія цього Положення поширюється на професійних учасників, щодо яких нормативно-правовим актом Комісії встановлені обов’язкові для дотримання пруденційні нормативи.
4. Професійні учасники, що провадять окремі види професійної діяльності на фондовому ринку, здійснюють розрахунок пруденційних нормативів відповідно до переліку та з періодичністю, що визначені нормативно-правовим актом Комісії, який встановлює перелік, порядок розрахунку та нормативні значення пруденційних показників, що застосовуються для вимірювання та оцінки ризиків професійної діяльності на фондовому ринку.
5. Професійні учасники подають до Комісії інформацію про результати розрахунку пруденційних нормативів та дані, на основі яких здійснюється їх розрахунок, у порядку та у строки, визначені нормативно-правовими актами Комісії, що регламентують подання професійними учасниками адміністративних даних та інформації до Комісії.
6. Інформація стосовно результатів розрахунку пруденційних нормативів та даних, на основі яких здійснюється такий розрахунок, надходить до структурного підрозділу Комісії, до повноважень якого належить здійснення пруденційного нагляду за діяльністю професійних учасників (далі – уповноважений структурний підрозділ).
7. Комісія здійснює нагляд за дотриманням професійними учасниками вимог нормативно-правового акта, який встановлює перелік, порядок розрахунку та нормативні значення пруденційних показників, що застосовуються для вимірювання та оцінки ризиків професійної діяльності на фондовому ринку, щодо відповідності розрахованих значень пруденційних показників встановленим нормативним значенням, а також вимог нормативно-правових актів, що регламентують подання професійними учасниками адміністративних даних та інформації до Комісії, у частині подання у встановлені строки та у повному обсязі інформації про результати розрахунку пруденційних нормативів та даних, на основі яких здійснювався їх розрахунок.
( Пункт 7 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 596 від 10.08.2017 )
ІІ. Порядок нагляду Комісією за дотриманням пруденційних нормативів, розрахунок яких здійснюється професійним учасником станом на кінець кожного робочого дня
1. При розрахунку пруденційного нормативу станом на кінець кожного робочого дня у разі виникнення у професійного учасника суттєвого відхилення розрахункового значення пруденційного показника, яке становить 20 і більше відсотків від його нормативного значення (далі – суттєве відхилення), професійний учасник повинен протягом 5 робочих днів від дня виникнення такого відхилення надати в Комісію інформацію щодо такого відхилення із зазначенням розрахункового значення пруденційного показника та дати виникнення відхилення, а також підготувати та надати до Комісії план заходів щодо поліпшення свого фінансового стану, складений відповідно до вимог розділу IV цього Положення. У такому випадку професійний учасник виокремлюється для здійснення Комісією індивідуального нагляду.
( Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 596 від 10.08.2017 )
2. У разі якщо значення пруденційного показника приведено у відповідність до встановленого нормативного значення до закінчення строку, передбаченого пунктом 1 цього розділу, професійний учасник подає до Комісії інформацію про факт суттєвого відхилення із зазначенням розрахункового значення пруденційного показника, даних, на основі яких здійснювався розрахунок, та дати виникнення відхилення, а також розрахункового значення пруденційного показника, даних, на основі яких здійснювався розрахунок, та дати, на яку показник було приведено у відповідність до нормативного значення, у строк, визначений пунктом 1 цього розділу.
( Пункт 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 596 від 10.08.2017 )
3. У разі недотримання професійним учасником нормативного значення пруденційного показника, крім випадків виникнення суттєвого відхилення, такий професійний учасник повинен протягом 30 календарних днів від дня виникнення відхилення розрахункового значення пруденційного показника від його нормативного значення здійснити заходи щодо приведення значення пруденційного показника у відповідність до нормативного значення.
................Перейти до повного тексту