- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ
СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 грудня 2004 р.
за N 1599/10198
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
України у справах сім'ї, молоді та спорту
N 284 від 09.02.2010 )
Про затвердження Типового положення про студентську соціальну службу
Відповідно до підпункту 3 пункту 13 Загального положення про центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2004
N 1126 "Про заходи щодо вдосконалення соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю", з метою поліпшення надання соціальних послуг студентській молоді та створення умов для її самореалізації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і ввести в дію з 1 січня 2005 року Типове положення про студентську соціальну службу, що додається.
2. Республіканському (Автономна Республіка Крим), обласним, Київському та Севастопольському міським центрам соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за сприяння керівників вищих навчальних закладів забезпечити створення студентських соціальних служб.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра України у справах сім'ї, дітей та молоді Толстоухову С.В.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Міністр освіти і науки України | В.І.Довженко В.Г.Кремень |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства України
у справах сім'ї,
дітей та молоді
26.11.2004 N 762
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 грудня 2004 р.
за N 1599/10198
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про студентську соціальну службу
1. Студентська соціальна служба (далі - Служба) є спеціалізованим формуванням республіканського (Автономної Республіки Крим), обласних, міських (у т.ч. Київського та Севастопольського), районних у містах центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі - Центр), яке створюється при вищих навчальних закладах України.
2. Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, даним Типовим положенням про студентську соціальну службу.
3. Службу може бути утворено за наявності необхідної матеріально-технічної бази, зокрема приміщень, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам і вимогам пожежної безпеки.
4. Метою діяльності Служби у вищих навчальних закладах України є розв'язання соціальних проблем та поліпшення становища студентської молоді, надання комплексу соціальних послуг студентам, створення сприятливих умов для їхньої самореалізації та самовдосконалення.
5. Основним завданнями Служби є:
1) створення сприятливих умов для реалізації соціальних прав студентів;
2) здійснення профілактичних заходів щодо попередження негативних явищ у студентському середовищі;
3) підтримка і розвиток волонтерського руху в студентському середовищі;
4) реалізація програм соціального становлення та соціальної підтримки студентів у межах національних та державних цільових програм.
6. Служба відповідно до покладених на неї завдань:
надає індивідуальні та групові психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, юридичні, інформаційні послуги студентам;
здійснює соціальний супровід студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, а також тих, які опинилися в складних життєвих обставинах;
здійснює розробку, видання та розповсюдження інформаційно-рекламних листівок, буклетів для студентської молоді.
7. Служба має право:
визначати форми та методи роботи;
залучати на договірних засадах для надання соціальних послуг підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів.
8. Служба діє на принципах гуманності, законності, доступності послуг, етичності, довіри.
9. Служба створюється наказом відповідного Центру на підставі укладеного договору з відповідним вищим навчальним закладом, за формою згідно з додатком.
10. Керівництво вищого навчального закладу надає всебічну підтримку та допомогу у створенні та функціонуванні Служби.
11. Для роботи в Службі залучаються штатні працівники відповідного Центру, викладачі вищого навчального закладу, а також залучені спеціалісти (соціальні педагоги, психологи, юристи, лікарі, волонтери, студенти тощо).
Оплата праці залучених спеціалістів здійснюється на підставі договору, що укладається між Центром і відповідним спеціалістом.
Служба працює за графіком, затвердженим директором відповідного Центру та погодженим з керівництвом вищого навчального закладу.
12. Службу очолює керівник, який призначається на посаду і звільняється з посади директором відповідного Центру за погодженням з керівником вищого навчального закладу, при якому створена Служба.
................Перейти до повного тексту