1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.10.2021 № 317
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 грудня 2021 р.
за № 1582/37204
Про питання сертифікації інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів
( Заголовок Наказу із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1597 від 29.08.2023 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1597 від 29.08.2023 )
Відповідно до статей 66, 66-1 і 68 Закону України "Про землеустрій", статей 5-1, 5-2 Закону України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність", пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 02 жовтня 2012 року № 5394-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт", пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 28 квітня 2021 року № 1423-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, що додається.
2. Затвердити Порядок роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-геодезиста, що додається.
3. Затвердити такі форми документів, що додаються:
кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, що видається Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру;
витягу з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників;
витягу з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів.
4. Заява для отримання витягу з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників або з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів може бути подана до Держгеокадастру в паперовому або електронному вигляді (через офіційний вебсайт Держгеокадастру) з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративні послуги". Інформація з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників або з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів у формі витягу надсилається на адресу, вказану суб’єктом звернення.
5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 28 липня 2017 року № 392 "Про питання сертифікації інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 серпня 2017 року за № 1044/30912.
6. Управлінню регулювання аграрних ресурсів у встановленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
8. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр аграрної політики
та продовольства України


Р. Лещенко

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України

Голова Державної регуляторної служби України

Перший заступник
Голови Державної служби України з питань
геодезії, картографії та кадастру




О. Вискуб

О. Кучер



А. Мірошниченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
27 жовтня 2021 року № 317
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 грудня 2021 р.
за № 1582/37204
ПОРЯДОК
роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає основні засади роботи Кваліфікаційної комісії (далі - Комісія), процедуру видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, а також встановлює порядок розгляду письмових звернень щодо професійної діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників.
2. Склад Комісії затверджується наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і визначається відповідно до статті 66 Закону України "Про землеустрій".
3. Члени Комісії обирають зі свого складу голову Комісії і секретаря Комісії шляхом таємного голосування.
4. Член Комісії може бути виключений з її складу за власним бажанням, у разі його смерті, набрання законної сили рішенням суду про позбавлення (обмеження) волі або призначення іншого покарання, що унеможливлює членство у Комісії, визнання його обмежено дієздатним або недієздатним, втрати ним громадянства України. Член Комісії виключається зі складу Комісії за поданням особи, яка його делегувала, а також у разі втрати такою особою права делегувати своїх представників до складу Комісії.
5. До повноважень Комісії належать:
розгляд заяв, документів та матеріалів, що надійшли до Комісії, прийняття рішень про допуск осіб, що подали зазначені документи, до складання кваліфікаційного іспиту;
організація і проведення кваліфікаційних іспитів фізичних осіб, які бажають отримати кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника;
встановлення вимог до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та їх затвердження;
здійснення контролю за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-землевпорядників;
затвердження переліків питань до кваліфікаційного іспиту та до іспиту з підвищення кваліфікації, та в разі потреби внесення змін до зазначених переліків;
прийняття рішень про видачу кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та їх дублікатів;
розгляд письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою стосовно професійної діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників, а також актів, складених за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) Держгеокадастром;
прийняття рішень про внесення подання до Держгеокадастру стосовно анулювання сертифіката інженера-землевпорядника у випадках, визначених законом;
у разі потреби звернення до відповідних уповноважених органів з метою вирішення питань, що належать до її компетенції.
6. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Держгеокадастр.
7. Професійна програма підвищення кваліфікації інженера-землевпорядника передбачає навчання для здобуття додаткових знань і умінь з новітніх досягнень у сфері землеустрою.
Програми підвищення кваліфікації розробляють навчальні заклади, які уклали договір з Держгеокадастром.
II. Порядок роботи Комісії
1. Організаційною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться в міру надходження документів або виникнення питань, розгляд яких потребує прийняття рішення, але не рідше, ніж один раз на місяць. Засідання Комісії підлягають відеофіксації.
Засідання Комісії можуть проводитися в режимі відеоконференції. Члени Комісії (крім голови Комісії та секретаря Комісії) можуть брати участь у роботі Комісії в онлайн-режимі.
2. Засідання Комісії є правомочним у разі участі у ньому більш як половини загального складу Комісії. Рішення Комісії, крім рішень про анулювання сертифіката інженера-землевпорядника та про затвердження програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників, приймаються на її засіданні простою більшістю голосів присутніх членів Комісії. Рішення Комісії про анулювання сертифіката інженера-землевпорядника та про затвердження програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників приймаються на її засіданні трьома чвертями голосів від загального складу Комісії.
3. Засідання проводить голова Комісії, а в разі його відсутності - інший уповноважений головою Комісії член цієї комісії.
4. Рішення Комісії приймаються шляхом відкритого голосування присутніх на засіданні членів Комісії та оформлюються протоколом, який підписується головою Комісії та секретарем Комісії.
Член Комісії, який не погоджується з прийнятим Комісією рішенням, може висловити окрему думку в письмовому вигляді, що додається до протоколу.
Підрахунок голосів проводить секретар Комісії (інший уповноважений головою Комісії член цієї комісії).
У разі рівного розподілу голосів голос голови Комісії є вирішальним.
5. Рішення Комісії може бути оскаржено в суді.
6. Протокол засідання Комісії, окрема думка чи окремі думки (у разі наявності), посилання на відеозапис засідання Комісії підлягають оприлюдненню на офіційному вебсайті Держгеокадастру не пізніше ніж через сім календарних днів після проведення засідання без зазначення персональних даних осіб, які згадуються в оприлюднених документах. Разом із текстом протоколу можуть оприлюднюватись інші матеріали.
7. Загальне керівництво діяльністю Комісії здійснює її голова.
Голова Комісії:
приймає рішення про проведення засідань Комісії та формує порядок денний засідань;
проводить засідання Комісії;
підписує кваліфікаційні сертифікати та їх дублікати, рішення, листи та інші документи Комісії;
здійснює інші повноваження, передбачені цим Порядком.
8. Секретар Комісії:
вживає заходів, спрямованих на забезпечення діяльності Комісії та реалізацію повноважень її членів;

................
Перейти до повного тексту