1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03.11.2005 № 117
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2005 р.
за № 1574/11854
( Рішення втратило чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 87 від 29.06.2022 )
Про затвердження Положення про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку № 637 від 10.11.2011 Рішеннями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 628 від 09.09.2014 № 676 від 30.09.2014 № 188 від 03.04.2018 )
Відповідно до статей 25, 26 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" та з метою вирішення процедурних питань при прийнятті рішень щодо можливості застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв і внесення їх до реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, Національна комісія з питань регулювання зв'язку України ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, що додається.
2. Подати рішення НКРЗ "Про затвердження Положення про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування" на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Розмістити текст зазначеного нормативно-правового акта на офіційному веб-сайті Національної комісії з питань регулювання зв'язку України.

Голова

О.В.Гайдук

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики та підприємництва

Голова Антимонопольного комітету України




А.В. Дашкевич

О. Костусєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з питань регулювання
зв'язку України
03.11.2005 № 117
(у редакції рішення
Національної комісії з питань
регулювання зв'язку України
10.11.2011 № 637
)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2005 р.
за № 1574/11854
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр), порядок прийняття рішень щодо визначення можливості застосування радіоелектронних засобів (далі - РЕЗ) або випромінювальних пристроїв (далі - ВП) на території України, порядок реєстрації радіообладнання та нанесення на нього реєстраційного номера.
1.2. Реєстр ведеться НКРЗІ у вигляді набору даних, перелік яких визначено в додатку 1.
Адміністратором Реєстру є самостійний структурний підрозділ НКРЗІ, до функцій якого належить впровадження сучасних інформаційно-телекомунікаційних систем, технічних засобів та програмного забезпечення, а також комплексної системи захисту інформації, що забезпечують технічну підтримку, захист і збереження відомостей, які містяться в Реєстрі, та обслуговування програмного забезпечення Реєстру.
Розпорядником Реєстру є НКРЗІ, що накопичує та узагальнює інформацію про радіообладнання, визначає організаційні засади ведення Реєстру. Функціонування та інформаційне наповнення Реєстру забезпечує уповноважений структурний підрозділ НКРЗІ.
1.3. Реєстр ведеться українською мовою. Назви РЕЗ або ВП (продукції, радіообладнання) та інша інформація, що використовується для ідентифікації, можуть додатково наводитися англійською мовою.
До Реєстру включається така інформація:
конкретні типи радіообладнання, що мають низький рівень відповідності суттєвим вимогам Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355 (далі - Технічний регламент радіообладнання);
конкретні типи РЕЗ та ВП, включені до Реєстру до 12 червня 2018 року включно;
рішення про визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та узагальнені умови застосування РЕЗ та ВП.
Внесення інформації до Реєстру здійснюється на підставі рішень НКРЗІ протягом трьох робочих днів з дня їх прийняття.
1.4. Інформація, що міститься в Реєстрі, є загальнодоступною. НКРЗІ забезпечує вільний та безоплатний доступ до Реєстру шляхом оприлюднення і регулярного оновлення Реєстру на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет.
( Розділ I в редакції Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 188 від 03.04.2018 )
II. Порядок прийняття рішень щодо можливості застосування РЕЗ та ВП
( У розділі II слова "національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації," в усіх відмінках замінено абревіатурою "НКРЗІ" згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 188 від 03.04.2018 )
2.1. Суб'єкт господарювання (виробник, уповноважена ним особа чи імпортер продукції) (далі - Заявник), який планує виробництво в Україні або ввезення на територію України РЕЗ та ВП для їх застосування в радіотехнологіях, визначених Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815 (далі - План), для отримання рішення про визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ (ВП) на території України подає до НКРЗІ, такі документи:
( Абзац перший пункту 2.1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 628 від 09.09.2014 )
заяву щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України за формою, наведеною в додатку 2;
картку тактико-технічних даних РЕЗ або ВП за формою, наведеною в додатках 3 або 4 для РЕЗ та ВП відповідно;
пояснювальну записку, у якій наводиться схема організації радіозв'язку у створеній із застосуванням заявленого РЕЗ системі та його призначення в ній, додаткову інформацію (на бажання Заявника).
Відповідно до пункту 5 частини четвертої статті 26 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (далі - Закон) Заявник надає разом із заявою щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України (далі - заява) додаткову інформацію щодо технічних характеристик заявленого типу РЕЗ або ВП, яка включає:
( Пункт 2.1 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 628 від 09.09.2014 )
версії, визначені виробником програмного забезпечення, або прошивки, які впливають на дотримання (регулюють потужність, класи випромінювання тощо) та забезпечують виконання вимог у сфері користування радіочастотним ресурсом, а також фотографії або ілюстрації, які відображають зовнішній вигляд, нанесення маркування на продукцію або на упаковку, фотографії конструктивних (зовнішніх) антен (за наявності);
( Пункт 2.1 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 628 від 09.09.2014 )
порівняння відхилень параметрів РЕЗ або ВП (продукції, до складу якої входить РЕЗ), які планує застосовувати Заявник для підтвердження відповідності у разі застосування нормативних документів щодо підтвердження відповідності (далі - НДП) інших, ніж визначені Планом як основні загальні стандарти для відповідної радіотехнології.
( Пункт 2.1 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 628 від 09.09.2014 )
2.2. Документи, зазначені у пункті 2.1 цього розділу, засвідчуються в установленому законодавством порядку керівником суб'єкта господарювання, скріплюються печаткою суб'єкта господарювання (за наявності) і подаються до НКРЗІ в одному примірнику в паперовому та в електронному вигляді.
( Пункт 2.2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 628 від 09.09.2014 )
2.3. Порядок та строк розгляду заяви щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП та випадки, коли ця заява залишається без розгляду, встановлені статтею 26 Закону.
( Пункт 2.3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 628 від 09.09.2014 )
2.4. Рішення про визначення можливості або неможливості застосування заявленого типу РЕЗ або ВП на території України приймається НКРЗІ на підставі розгляду заяви щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП та результатів технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ (ВП), з урахуванням забезпечення ефективного користування радіочастотним ресурсом України та застосування РЕЗ заявленої радіотехнології. Рішення публікується на офіційному веб-сайті НКРЗІ протягом трьох робочих днів після його прийняття.
2.5. Повідомлення про прийняте рішення надсилається Заявнику протягом трьох робочих днів після його прийняття на вказану в заяві адресу електронної пошти. На бажання Заявника повідомлення додатково надсилається в письмовій формі на вказану в заяві поштову адресу в межах України.
2.6. За результатами прийнятих рішень про визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ (ВП) на території України на офіційному веб-сайті НКРЗІ оприлюднюються узагальнені відомості про призначення, технічні характеристики та умови застосування видів РЕЗ та ВП у певній радіотехнології (далі - узагальнені умови застосування).
2.7. Якщо призначення, технічні характеристики та умови застосування в певній радіотехнології нового типу РЕЗ (ВП) відповідають визначеним НКРЗІ узагальненим умовам застосування, суб'єкт господарювання використовує ці узагальнені умови застосування без додаткового отримання окремого рішення НКРЗІ щодо визначення можливості застосування цього нового типу РЕЗ (ВП).
У такому разі суб'єкт господарювання не звертається до НКРЗІ, а посилається на конкретні узагальнені умови застосування для підтвердження відповідності РЕЗ (ВП) у сфері використання радіочастотного ресурсу України, номер та дату рішення, якими вони були схвалені.
2.8. Підтвердження відповідності РЕЗ (ВП) у сфері використання радіочастотного ресурсу України здійснюється на відповідність цих РЕЗ (ВП) умовам їх застосування, визначеним рішеннями НКРЗІ, щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ (ВП) на території України, або відповідним узагальненим умовам застосування, з урахуванням інших вимог до продукції, установлених законодавством.
Оцінка відповідності національним стандартам або НДП, заявленим Заявником у документах згідно з пунктом 2.1 цього розділу та наведеним у рішенні про визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ (ВП) на території України або в узагальнених умовах застосування, що використані Заявником відповідно до пункту 2.7 цього розділу, є обов’язковою.
( Пункт 2.8 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 628 від 09.09.2014 )
III. Порядок реєстрації радіообладнання
3.1. Види радіообладнання, щодо яких на виробників поширюються вимоги, наведені в пункті 10 Технічного регламенту радіообладнання , визначені у додатку 5.
3.2. Для реєстрації радіообладнання виробник надсилає у формі електронного документа на адресу електронної пошти НКРЗІ post@nkrzi.gov.ua такі документи:
1) повідомлення (додаток 6);
2) копію декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання;
3) інформацію для користувачів та інструкцію з експлуатації;
4) елементи технічної документації, зазначені в абзацах першому - третьому підпункту 1, підпунктах 4, 6-9 додатка 4 до Технічного регламенту радіообладнання (у разі якщо відповідна інформація не наведена у повідомленні);
5) документи, які визначають повноваження особи діяти від імені виробника.
Повідомлення складаються державною мовою. Якщо їх складено іншою мовою, робиться переклад державною мовою.
Повідомлення підписується від імені виробника особою, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності (далі - Офіційна особа виробника), або його уповноваженим представником згідно з пунктами 31, 32 Технічного регламенту радіообладнання із дотриманням законодавства України про електронні документи та електронний документообіг.
Для виробника-нерезидента може надаватися витяг з торгового, банківського, судового реєстру чи будь-якого іншого офіційного документа, який підтверджує реєстрацію в країні, де знаходиться головний офіс юридичної особи іноземного суб’єкта господарської діяльності, із зазначенням прізвища, ініціалів Офіційної особи виробника, з офіційним перекладом державною мовою.
Повноваження особи підтверджуються згідно з відомостями у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (без необхідності подання виписок або витягів) та/або письмовими дорученнями (договорами, довіреностями тощо).
У разі підписання документів (повідомлення та/або декларації про відповідність) іншою особою, ніж Офіційна особа виробника, надається в електронній формі сканована копія відповідного письмового доручення, на підставі якого діє підписант. Якщо документи складено іншою мовою, додатково надається офіційний переклад державною мовою.
Форма формату даних файлів:
повідомлення - текстові дані у форматі DOC(X) або PDF (з текстовим змістом, (нескановане зображення)) із накладенням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) у вигляді DER-кодованого блоку (далі - формат ЕЦП) згідно з Вимогами до формату підписаних даних, затвердженими наказом Міністерства юстиції України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України 20 серпня 2012 року № 1236/5/453, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2012 року за № 1401/21713 (зі змінами) (далі - Вимоги);
елементи технічної документації та інші документи - у форматі PDF та/або графічні дані у форматі GIF, JPG (JPEG), PNG, що знаходяться у файлі-контейнері формату ZIP.
На бажання виробника зазначені у цьому пункті документи можуть подаватися до НКРЗІ в письмовому вигляді.
Повідомлення з конфіденційною інформацією подається у письмовому вигляді з належною ідентифікацією конфіденційної інформації та визначенням порядку її використання.
3.3. Протягом 12 робочих годин з часу надходження документів на електронну адресу НКРЗІ на електронну адресу відправника надсилається відповідне повідомлення про отримання/відхилення вхідних електронних документів за результатами технічної перевірки електронного документа:
"документи прийняті у роботу" (реєстраційний номер в НКРЗІ та дата) - у разі відповідності електронного документа встановленому формату повідомлення та відповідності ЕЦП, накладеного на цей документ, вимогам частини першої статті 3 Закону України "Про електронний цифровий підпис";
"документи не прийняті" із зазначенням підстав - у разі порушення подання електронного документа за встановленим форматом даних та/або невідповідності ЕЦП, накладеного на цей документ, вимогам частини першої статті 3 Закону України "Про електронний цифровий підпис".
3.4. Граничний строк розгляду повідомлення становить 14 робочих днів з дня отримання документів НКРЗІ.
3.5. Підставою для прийняття рішення НКРЗІ про внесення радіообладнання до Реєстру є виконання виробником вимог пунктів 20, 21, 24, 28, 31 та 32 Технічного регламенту радіообладнання (в частині виконання обов’язків до введення в обіг або до надання на ринку заявленого радіообладнання).
3.6. НКРЗІ надає кожному зареєстрованому типу радіообладнання реєстраційний номер, що має таку структуру:
Позначення ідентифікації РЕЗ (ВП) для ринку України Код реєстраційного номера виробника Код конкретного типу радіообладнання
UA RF: Rxxyy zzzz
де UA RF: - постійний префікс перед кодом;
R - позначення номера району, де розташований виробник, згідно з розподілом, визначеним у статті 5 Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку;
xxyy - літери латинського алфавіту, розподілені для конкретного виробника РЕЗ;
zzzz - літери латинського алфавіту або цифри.
3.7. Виробник до подання повідомлення для присвоєння коду реєстраційного номера виробника може звернутися до НКРЗІ із анкетою (додаток 7), надіславши її у формі електронного документа на адресу електронної пошти НКРЗІ post@nkrzi.gov.ua.
Анкета підписується від імені виробника Офіційною особою виробника або його уповноваженим представником згідно з пунктами 31 та 32 Технічного регламенту радіообладнання із дотриманням формату ЕЦП відповідно до Вимог.
Для виробника-нерезидента може надаватися витяг з торгового, банківського, судового реєстру чи будь-якого іншого офіційного документа, який підтверджує реєстрацію в країні, де знаходиться головний офіс юридичної особи іноземного суб’єкта господарської діяльності, із зазначенням прізвища та ініціалів Офіційної особи виробника.

................
Перейти до повного тексту