1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
14.12.2005 N 5117
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 грудня 2005 р.
за N 1541/11821
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови Національного банку N 185 від 25.12.2023 )
Про затвердження Змін до Правил формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя
З метою вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг, відповідно до статей 31 та 36 Закону України "Про страхування", частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України ПОСТАНОВИЛА:
1. Доповнити пункт 4 розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 17 грудня 2004 року N 3104 "Про затвердження Правил формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10 січня 2005 року за N 19/10299, п'ятьма абзацами такого змісту:
"До 1 січня 2009 року страховики можуть представити кошти страхових резервів нерухомим майном відповідно до підпункту "в" пункту 8.2 розділу 8 цих Правил у розмірі не більше 30 відсотків загального розміру технічних резервів.
Вимога підпункту "в" пункту 8.2 розділу 8 цих Правил у частині вкладення не більше 10 відсотків загального розміру технічних резервів в один об'єкт нерухомого майна починає застосовуватися з 1 січня 2009 року.
Вимога підпункту "г" пункту 8.2 розділу 8 цих Правил у частині представлення не більше 10 відсотків загального розміру технічних резервів акціями одного українського емітента починає застосовуватися з 1 січня 2008 року.
До 1 січня 2009 року страховики можуть представити кошти страхових резервів акціями та облігаціями українських емітентів, що відповідають вимогам підпункту "г" пункту 8.2 цих Правил та знаходяться в котирувальному листі 3 торговельно-інформаційної системи.
При затвердженні плану відновлення фінансової стабільності страховика директор Департаменту страхового нагляду може прийняти рішення про тимчасове представлення коштів страхових резервів страховика активами перелічених у пункті 8.2 категорій в обсягах, що відрізняються від зазначених в розділі 8 цих Правил. Рішення директора Департаменту страхового нагляду схвалюється Комісією як колегіальним органом".
2. Затвердити Зміни до Правил формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя, затверджених зазначеним розпорядженням (додаються).
3. Департаменту державного регулювання та розвитку ринків фінансових послуг (Мосійчук Т.К.) разом з Юридичним департаментом (Чурсін О.В.) забезпечити подання цього розпорядження на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника (Шевченко Т.М.) забезпечити опублікування цього розпорядження в засобах масової інформації після його державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на члена Комісії - директора Департаменту страхового нагляду.
Голова Комісії В.Суслов
Протокол N 187 засідання
Комісії від 14.12.2005
ПОГОДЖЕНО:     Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва  А.В.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
14.12.2005 N 5117
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 грудня 2005 р.
за N 1541/11821
ЗМІНИ
до Правил формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя
( z0019-05 )
1. Розділ 2 доповнити новим пунктом 2.4 такого змісту:
"2.4. Страховики, які отримали в установленому порядку ліцензії на проведення обов'язкового страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду та є членами Ядерного страхового пулу, зобов'язані формувати та розміщувати технічні резерви за цим видом страхування згідно з Порядком і правилами формування, розміщення та обліку страхових резервів з обов'язкового страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду, затвердженими розпорядженням Держфінпослуг від 13.11.2003 N 123, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.12.2003 за N 1107/8428".
У зв'язку з цим пункти 2.4 - 2.6 уважати відповідно пунктами 2.5 - 2.7.
2. Пункти 8.2 - 8.4 розділу 8 викласти в такій редакції:
"8.2. Величина окремих категорій активів, у тому числі утворених в іноземній вільно конвертованій валюті, приймається для представлення технічних резервів за їх балансовою вартістю, крім випадків, передбачених цими Правилами, та в таких обсягах:
а) грошові кошти на поточних рахунках (за винятком розміщених на поточних рахунках грошових коштів резерву заявлених, але не виплачених збитків) - не більше 10 відсотків загального розміру технічних резервів. Резерв заявлених, але не виплачених збитків може бути представлений грошовими коштами на поточних рахунках в повному обсязі;
б) банківські вклади (депозити), валютні вкладення згідно з валютою страхування - разом сума грошових коштів не більше 70 відсотків загального розміру технічних резервів, при цьому в кожному банку не більше 20 відсотків загального розміру технічних резервів;
в) нерухоме майно - не більше 20 відсотків загального розміру технічних резервів, при цьому вкладення в один об'єкт нерухомого майна - не більше 10 відсотків загального розміру технічних резервів;
г) акції та облігації - разом не більше 40 відсотків загального розміру технічних резервів, у тому числі:
- акції українських емітентів - не більше 30 відсотків загального розміру технічних резервів, при цьому акції одного емітента не більше 10 відсотків загального розміру технічних резервів;
- облігації українських емітентів - не більше 30 відсотків загального розміру технічних резервів, при цьому облігації одного емітента не більше 5 відсотків загального розміру технічних резервів;
- акції та облігації українських емітентів, обіг яких зупинено, - разом не більше 7 відсотків загального розміру технічних резервів, при цьому акції та облігації одного емітента - не більше 2 відсотків загального розміру технічних резервів;
- акції, облігації іноземних емітентів та цінні папери іноземних держав - разом не більше 10 відсотків загального розміру технічних резервів.
При цьому повинні виконуватися перераховані нижче умови.
Акції та облігації українських емітентів, що приймаються для представлення технічних резервів, повинні відповідно до норм законодавства пройти лістинг, перебувати в обігу на фондовій біржі або в торговельно-інформаційній системі, які зареєстровані у встановленому порядку та обсяги торгів на яких за результатами двох кварталів, що передують звітному, становили не менше 25 відсотків від загальних обсягів торгів на організаційно оформлених ринках цінних паперів України, та перебувати в офіційному котируванні на фондовій біржі або знаходитися в котирувальному листі 1, 2 торговельно-інформаційної системи.
Для представлення технічних резервів не приймаються цінні папери, реєстрація випуску яких скасована Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Цінні папери, обіг яких зупинено, приймаються для представлення технічних резервів у розмірі 75 відсотків від балансової вартості. Якщо протягом 6 місяців з дня зупинення обігу цінних паперів їх обіг не буде поновлений, такі цінні папери не можуть прийматися для представлення технічних резервів.
Облігації українських емітентів приймаються для представлення технічних резервів лише у разі, якщо за цими облігаціями гарантується виплата доходу на рівні не нижче облікової ставки НБУ на дату їх придбання.

................
Перейти до повного тексту