1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.10.2016 м. Київ № 1132
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 листопада 2016 р. за № 1536/29666
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 310 від 16.05.2024 )
Про речове забезпечення військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України в мирний час та особливий період
( Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства внутрішніх справ України  від 5 жовтня 2017 року № 832, від 10 травня 2019 року № 363, від 3 лютого 2021 року № 85, від 12 липня 2023 року № 570 ( враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства  внутрішніх справ України від 2 серпня 2023 року № 631 ), від 19 грудня 2023 року № 1052 )
Відповідно до пункту 1 статті 9-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з метою впорядкування речового забезпечення військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Інструкцію про порядок речового забезпечення військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України в мирний час та особливий період;
Норми забезпечення речовим майном військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України в мирний час та особливий період.
2. Установити, що:
запас форми одягу військовослужбовців, які були призвані на військову службу за контрактом, та мийних засобів на початок року повинен складати не менш ніж 50 відсотків річної потреби, а форми одягу, що видається курсантам вищих військових навчальних закладів і військовослужбовцям, які були призвані на строкову військову службу та військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, - не менш ніж 90 відсотків загальної кількості, необхідної для переходу на літню форму одягу;
в органах Державної прикордонної служби України зберігається запас обмундирування та взуття в розмірі 10 відсотків річної потреби та запас мийних і ремонтних засобів в обсязі тримісячної потреби.
3. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В. Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної прикордонної служби України генерал-полковника Назаренка В. О.
 

Міністр

А. Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної прикордонної
служби України

В. Назаренко
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
31 жовтня 2016 року № 1132
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 листопада 2016 р. за № 1536/29666
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок речового забезпечення військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України в мирний час та особливий період
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Ця Інструкція визначає організацію та порядок речового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, курсантів вищих військових навчальних закладів, військовослужбовців, які були призвані на строкову військову службу та військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військовозобов'язаних, призваних на навчальні та спеціальні збори, резервістів (далі - військовослужбовці), ліцеїстів та працівників Держприкордонслужби в мирний час та особливий період.
( пункт 1 розділу І у редакції наказу Міністерства  внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
2. У цій Інструкції терміни вживаються в таких значеннях:
норми речового забезпечення - кількість предметів, що видаються у мирний час та особливий період з розрахунку на одного військовослужбовця, ліцеїста або працівника, на одиницю техніки, підрозділ, спальне місце та місце відпочинку в органі Держприкордонслужби, а також ліжко-місце в лікувальному закладі, та строк їх носіння (експлуатації);
( абзац другий пункту 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
строк носіння (експлуатації) речового майна - час, установлений нормами речового забезпечення, протягом якого майно носиться або перебуває в експлуатації.
3. Метою речового забезпечення є задоволення потреб військовослужбовців, ліцеїстів та працівників Держприкордонслужби у військовій та спеціальній формі одягу, теплих та постільних речах, захисному спорядженні, предметах індивідуального захисту, тканинах, знаках розрізнення військовослужбовців, санітарно-господарському, культурно-просвітницькому майні, спортивному інвентарі та лазне-пральному обслуговуванні.
( абзац перший пункту 3 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
Держприкордонслужба може приймати або передавати речове майно іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням та правоохоронним органам у порядку, визначеному чинним законодавством України.
4. Військовослужбовці та ліцеїсти отримують речове майно, їм проводиться пошиття форменого одягу та надаються лазне-пральні послуги за рахунок кошторисних призначень, передбачених Держприкордонслужбі.
( пункт 4 розділу І у редакції наказу Міністерства  внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
5. Речове майно за цільовим призначенням поділяється на майно поточного забезпечення, майно фонду зборів та непорушного запасу, а за його використанням - на майно особистого та групового користування (інвентарне майно).
( абзац перший пункту 5 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
Майно поточного забезпечення призначено для використання військовослужбовцями, ліцеїстами та працівниками Держприкордонслужби у мирний час та особливий період.
( абзац другий пункту 5 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
Майно фонду зборів призначене для військовозобов'язаних та резервістів, призваних на навчальні та спеціальні збори, а під час мобілізації - для мобілізаційного розгортання Держприкордонслужби.
( пункт 5 розділу І доповнено новим абзацом третім згідно з наказом  Міністерства внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363, у зв'язку із цим абзаци третій, четвертий  вважати відповідно абзацами четвертим, п'ятим )
Майно непорушного запасу призначено для забезпечення мобілізаційного розгортання Держприкордонслужби і створення запасів на особливий період.
Використання речового майна не за цільовим призначенням забороняється.
6. Норма утримання формується з речового майна, що вислужило встановлені строки носіння (експлуатації), але придатного до подальшого використання.
Нове речове майно за нормою утримання дозволяється видавати тільки новосформованим органам (підрозділам) Держприкордонслужби або у разі збільшення чисельності спальних місць або ліжко-місць на 20 або більше відсотків. Наступна видача речового майна проводиться не раніше ніж через два роки.
Кількість, перелік, порядок використання підмінного фонду, майна фонду зборів та речового майна, яке повинно утримуватись, визначаються Адміністрацією Держприкордонслужби.
( абзац третій пункту 6 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
7. Строк носіння предметів речового майна, що видається в особисте користування військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, обчислюється з дня виникнення права на його отримання. Облік такого майна ведеться у місяцях з місяця виникнення права.
Строк носіння (експлуатації) речового майна, що видається в особисте користування курсантам вищих військових навчальних закладів, військовослужбовцям, які були призвані на строкову військову службу та військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військовозобов'язаним та резервістам, призваним на навчальні та спеціальні збори, ліцеїстам, працівникам, а також інвентарного речового майна обчислюється з дня його фактичної видачі.
( абзац другий пункту 7 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
8. Час перебування речового майна на речовому складі органу Держприкордонслужби до строку його носіння (експлуатації) не зараховується.
9. У разі використання на поточному забезпеченні майна з перевищеними строками зберігання та застарілих зразків рішенням Адміністрації Держприкордонслужби строк носіння (експлуатації) та порядок використання у службовій діяльності таких предметів може змінюватись.
Застаріле та зняте із забезпечення майно, яке не може бути використане для потреб Держприкордонслужби, у разі неможливості (недоцільності) його ремонту, передачі Збройним Силам України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням або правоохоронним органам, відчуження підлягає списанню та утилізації.
10. Речове майно особистого користування військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, видається в їхню власність. За неотримане згідно із встановленими нормами речового забезпечення речове майно їм виплачується грошова компенсація у порядку, визначеному чинним законодавством України.
Нарахування грошової компенсації військовослужбовцям під час їхнього звільнення з військової служби в запас, відставку або загибелі (смерті), за належне, але не отримане протягом проходження військової служби речове майно здійснюється пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати підписання наказу про виключення зі списків особового складу органу Держприкордонслужби.
( пункт 10 розділу I доповнено абзацом другим згідно з наказом  Міністерства внутрішніх справ України від 05.10.2017 р. № 832 )
За бажанням військовослужбовця йому видаються предмети форменого одягу на суму грошової компенсації.
( пункт 10 розділу I доповнено абзацом третім згідно з наказом  Міністерства внутрішніх справ України від 05.10.2017 р. № 832 )
11. Курсантам вищих військових навчальних закладів, військовослужбовцям, які призвані на строкову військову службу та військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військовозобов'язаним та резервістам, призваним на навчальні та спеціальні збори, ліцеїстам, працівникам речове майно видається в тимчасове користування.
( абзац перший пункту 11 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.05.2019 р. № 363 )
У разі втрати речового майна з вини військовослужбовця йому видається майно, що раніше було у користуванні. Вартість втраченого майна відшкодовується відповідно до чинного законодавства України.
12. У разі пошкодження (знищення) речового майна особистого користування під час виконання обов'язків військової служби не з вини військовослужбовця йому видається нове майно.
Видача нового майна взамін пошкодженого (знищеного), строк носіння якого не закінчився, здійснюється на термін носіння, встановлений нормою речового забезпечення для виданого предмета, та обліковується з місяця, в якому він був фактично пошкоджений (знищений).
13. Знаки розрізнення військовослужбовців видаються одночасно з предметами форми одягу, на яких передбачено їх носіння.
У разі присвоєння військовослужбовцю чергового військового звання йому вручається одна пара погонів відповідно до присвоєного військового звання та видається фурнітура у кількості, необхідній для їх заміни на предметах форми одягу, строк носіння яких не закінчився.
II. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕЧОВИМ МАЙНОМ
1. У разі вибуття зі складу органу Держприкордонслужби військовослужбовцю видається речовий атестат, який є документом для зарахування на речове забезпечення за новим місцем служби.
В атестаті відображається перелік речового майна, яким він забезпечений до дня виключення його зі списків особового складу органу, а також вказуються номер і дата видачі атестата на льотно-технічне обмундирування, якщо воно було видане військовослужбовцю.
2. У разі переведення військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом в Держприкордонслужбі, для подальшого проходження служби у Збройні Сили України, інші утворені відповідно до законів України військові формування або правоохоронні органи речове майно, яким він повинен був бути забезпечений відповідно до строку носіння на день переведення, видається за попереднім місцем служби.
3. Предмети речового майна, зазначені у речовому атестаті, який був наданий військовослужбовцем, переведеним зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, що не відповідають зразкам форменого одягу, передбаченим у Держприкордонслужбі, до подібних предметів, що належать згідно із встановленими нормами речового забезпечення не прирівнюються та до предметів, що рахуються виданими, не зараховуються.

................
Перейти до повного тексту