1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.10.2014 № 1013
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 грудня 2014 р.
за № 1529/26306
Про затвердження Порядку надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 176 від 25.04.2019 № 387 від 13.07.2023 № 453 від 21.08.2023 № 663 від 29.11.2023 )
Відповідно до положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, ратифікованої Законом України від 07 грудня 2011 року № 4091-VI "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, Угоди про сільське господарство між Україною та Королівством Норвегія, Угоди про сільське господарство між Україною та Ісландією та Угоди про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією", положень Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Чорногорії, ратифікованої Законом України від 16 жовтня 2012 року № 5445-VI "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Чорногорії", а також інших міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку, якими передбачено процедуру надання та анулювання статусу уповноваженого (схваленого) експортера, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера, що додається.
2. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку (Чмерук М.О.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Фудашкіна Д.О.

Міністр

О. Шлапак
В.о. Голови
Державної фіскальної служби України

Голова Державної служби
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

А.В. Макаренко



М.Ю. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
07.10.2014 № 1013
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 грудня 2014 р.
за № 1529/26306
ПОРЯДОК
надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера відповідно до положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, ратифікованої Законом України від 07 грудня 2011 року № 4091-VI "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, Угоди про сільське господарство між Україною та Королівством Норвегія, Угоди про сільське господарство між Україною та Ісландією та Угоди про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією", та положень Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Чорногорії, ратифікованої Законом України від 16 жовтня 2012 року № 5445-VI "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Чорногорії", а також інших міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку, якими передбачено надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера (далі - угоди).
2. Терміни в цьому Порядку вживаються у таких значеннях:
декларація інвойс або декларація про походження (далі - декларація) - декларація про преференційне походження товару з України, оформлена підприємством-експортером на інвойсі, повідомленні про доставку чи будь-якому іншому комерційному документі незалежно від вартості товарів, який описує відповідний товар з достатньою для його ідентифікації деталізацією, форму та текст якої наведено у додатках до угод, за винятком транспортних документів, складених перевізниками;
( Абзац другий пункту 2 розділу I в редакції Наказу Міністерства фінансів № 176 від 25.04.2019 )
уповноважений (схвалений) експортер - підприємство-експортер, юридична особа, фізична особа - підприємець, що зареєстрована в Україні, за винятком митного брокера, яка здійснює постійні відправлення товарів на умовах угод та має право самостійно оформлювати декларацію незалежно від вартості товару та відповідає вимогам цього Порядку.
( Абзац третій пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 176 від 25.04.2019 )
Інші терміни, що використовуються в цьому Порядку, застосовуються у значеннях, встановлених в угодах та Митному кодексі України.
ІІ. Порядок надання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера
1. З метою отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера підприємство-експортер подає до митниці за місцем своєї державної реєстрації заяву на отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера (далі - заява) за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку, підписану керівником підприємства-експортера.
2. До заяви додаються:
1) належним чином завірена копія зовнішньоекономічного договору (контракту), за яким буде експортовано товар(и) преференційного походження з України (за наявності);
2) довгострокова(і) декларація(ї) постачальника (виробника), заповнена(і) за формою(ами), наведеною(ими) в додатках 3, 4 до Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1 або EUR-MED, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 березня 2021 року № 139, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 березня 2021 року за № 355/35977.
( Підпункт 2 пункту 2 розділу II в редакції Наказу Міністерства фінансів № 387 від 13.07.2023 )
3. Для отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера підприємство-експортер має відповідати таким критеріям:
здійснення зовнішньоекономічних експортних операцій з товарами преференційного походження;
відсутність до дня звернення до митниці із заявою порушень правил визначення преференційного походження товарів, встановлених угодами, за результатом верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів про походження (перевезення) товару з України та/або декларацій;
відповідність товару, який експортується, правилам визначення преференційного походження товарів, установленим угодами.
4. Статус уповноваженого (схваленого) експортера надається митницею підприємству-експортеру у строк, що не перевищує 90 календарних днів з дня отримання нею заяви.
5. У разі надання митницею підприємству-експортеру статусу уповноваженого (схваленого) експортера інформація про таке підприємство вноситься до інформаційно-комунікаційної системи митних органів "Єдиний Реєстр уповноважених експортерів" (далі - Реєстр).
Реєстр, адміністратором якого є Держмитслужба, призначений для ведення обліку уповноважених (схвалених) експортерів та оприлюднення його на єдиному державному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі".
Користування Реєстром користувачами є безоплатним.
За згодою підприємства-експортера інформація про таке підприємство оприлюднюється в Реєстрі на єдиному державному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі".
Дані щодо адреси місця проживання фізичної особи - підприємця, її реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) оприлюдненню не підлягають, у тому числі інформація, яка має конфіденційний характер відповідно до статті 11 Митного кодексу України.
( Абзац п'ятий пункту 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 663 від 29.11.2023 )
Інформаційними джерелами, які є підставою для внесення інформації до Реєстру, є заява та документи, подані підприємством-експортером відповідно до пунктів 1, 2 цього розділу.
Створювачами реєстрової інформації Реєстру є підприємства, які здійснюють зовнішньоекономічні експортні операції з товарами преференційного походження.
Об’єктом Реєстру є інформація про підприємства, які отримали статус уповноважених (схвалених) експортерів.
Публічними реєстраторами Реєстру є посадові особи структурного підрозділу митниці, на який покладено функції з надання та анулювання статусу уповноваженого (схваленого) експортера.
Реєстр містить таку інформацію:
дату та номер заяви підприємства-експортера;
дату надання дозволу митницею на використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера;
відомості про уповноваженого (схваленого) експортера (найменування, місцезнаходження експортера, облікова картка експортера у митниці);
перелік товарів, які користуються спрощеною системою декларування преференційного походження.
Створення та функціонування Реєстру, у тому числі супроводження його програмно-технічних засобів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та з дотриманням вимог Законів України "Про публічні електронні реєстри" та "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Власником Реєстру, у тому числі його програмно-технічних засобів та виключних майнових прав на його програмне забезпечення, є держава в особі держателя Реєстру - Держмитслужби.
Реєстр ведеться державною мовою з використанням програмного забезпечення, розробленого відповідно до національних стандартів, що забезпечує його сумісність і взаємодію з іншими інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави.
Реєстр функціонує у цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається технічним адміністратором Реєстру.
Інформація про проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Реєстру оприлюднюється на офіційному вебсайті Держмитслужби.

................
Перейти до повного тексту