1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
06.08.2013 № 1415
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 серпня 2013 р.
за № 1492/24024
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 734 від 24.06.2022 )
Про затвердження Порядку анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1250 від 23.09.2014 № 621 від 29.04.2015 № 1433 від 11.09.2015 № 529 від 14.07.2017 № 214 від 16.04.2019 )
Відповідно до пунктів 1, 3 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", частини першої статті 17 Закону України "Про акціонерні товариства", з метою встановлення порядку анулювання викуплених акціонерним товариством акцій та підвищення номінальної вартості решти акцій без зміни розміру статутного капіталу Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу, що додається.
2. Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів (А. Папаіка) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню інформаційних технологій, зовнішніх та внутрішніх комунікацій (А. Заїка) забезпечити:
оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
опублікування цього рішення в офіційному друкованому виданні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Це рішення набирає чинності з 12 жовтня 2013 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку А. Амеліна.

Голова Комісії

Д. Тевелєв
Протокол засідання Комісії
від 06 серпня 2013 р. № 38
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
комісії з цінних паперів
та фондового ринку
06.08.2013 № 1415
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 серпня 2013 р.
за № 1492/24024
ПОРЯДОК
анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу
І. Загальні положення
1. Цей Порядок установлює:
механізм анулювання викуплених акціонерним товариством акцій та підвищення номінальної вартості решти акцій без зміни розміру статутного капіталу;
строки та порядок реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску акцій нової номінальної вартості у зв’язку з прийняттям акціонерним товариством рішення про анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу;
перелік документів, які подаються до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для реєстрації випуску акцій нової номінальної вартості у зв’язку з прийняттям акціонерним товариством рішення про анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу, та вимоги до оформлення таких документів.
2. Дія цього Порядку поширюється на акціонерні товариства, загальні збори яких прийняли рішення про внесення змін до статуту товариства в частині зміни номінальної вартості та кількості розміщених акцій внаслідок анулювання викуплених акцій та підвищення номінальної вартості решти акцій без зміни розміру статутного капіталу.
3. Акціонерне товариство має право приймати рішення про анулювання раніше викуплених товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу та зменшення їх загальної кількості в обсязі, який не перевищує кількості викуплених акцій, наявних на балансі акціонерного товариства на момент прийняття відповідного рішення.
4. Збереження розміру статутного капіталу акціонерного товариства у разі анулювання викуплених акціонерним товариством акцій здійснюється виключно шляхом підвищення номінальної вартості решти акцій за рахунок використання додаткового капіталу (його частини), прибутку (його частини).
Збереження розміру статутного капіталу акціонерного товариства у разі анулювання викуплених акціонерним товариством акцій за рахунок додаткового капіталу (його частини), прибутку (його частини) може здійснюватися з поєднанням цих джерел.
5. Загальна сума додаткового капіталу (його частини) та/або прибутку (його частини) повинна забезпечувати сумарну номінальну вартість акцій після завершення процедури анулювання викуплених товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу та підвищення номінальної вартості решти акцій.
6. Анулювання викуплених акціонерним товариством акцій здійснюється одночасно зі збільшенням номінальної вартості решти акцій, внаслідок чого акція старої номінальної вартості конвертується в одну акцію нової номінальної вартості того самого типу і класу.
7. Конвертація акцій акціонерного товариства, що прийняло рішення про анулювання викуплених акцій без зміни розміру статутного капіталу, в акції нової номінальної вартості має відбуватися за показником (коефіцієнтом), який характеризує співвідношення номінальної вартості акції акціонерного товариства на дату прийняття рішення про анулювання викуплених акцій без зміни розміру статутного капіталу до номінальної вартості акції, що визначена у відповідному рішенні.
8. Номінальна вартість акції після завершення процедури анулювання викуплених акціонерним товариством акцій та підвищення номінальної вартості решти акцій повинна мати ціле значення у копійках з урахуванням вимоги щодо мінімальної номінальної вартості акції.
9. Реєстрація випуску акцій нової номінальної вартості здійснюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - реєструвальний орган).
( Пункт 9 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1433 від 11.09.2015 )
10. Для реєстрації випуску акцій заявник подає документи, визначені цим Порядком (якщо відомості, що містяться в них, не внесені до відповідних інформаційних баз в достатньому обсязі).
Відбиток печатки є необов’язковим реквізитом будь-якого з документів, подання яких до реєструвального органу передбачено цим Порядком. Копії документів, подання яких до реєструвального органу передбачено цим Порядком, вважаються засвідченими у встановленому порядку, якщо на таких копіях проставлено підпис уповноваженої особи суб'єкта господарювання.
( Розділ І доповнено новим пунктом гідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1250 від 23.09.2014; в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 529 від 14.07.2017 )
ІІ. Порядок анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу
1. Порядок здійснення анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу та підвищення номінальної вартості решти акцій включає таку послідовність дій акціонерного товариства:
1) прийняття загальними зборами акціонерного товариства рішень про:
анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу;
затвердження результатів діяльності товариства за рік, у якому отримано прибуток, який є джерелом підвищення номінальної вартості решти акцій (якщо вони не були затверджені);
визначення частини прибутку та/або додаткового капіталу, що використовується для підвищення номінальної вартості решти акцій;
випуск акцій нової номінальної вартості;
внесення змін до статуту товариства в частині зміни номінальної вартості та кількості розміщених акцій.
Рішення, передбачене абзацом третім цього підпункту, приймається у разі якщо джерелом (одним із джерел) підвищення номінальної вартості решти акцій є прибуток.
Акціонерне товариство може анулювати викуплені акції відповідно до рішення загальних зборів, яким було передбачено викуп товариством власних акцій з метою їх анулювання;
2) персональне письмове повідомлення всіх акціонерів, а також розміщення на власному веб-сайті товариства відповідного повідомлення про прийняте загальними зборами акціонерів рішення про анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу та випуск акцій нової номінальної вартості (крім акціонерних товариств, повноваження загальних зборів акціонерів у яких здійснюються одноосібно єдиним акціонером товариства або іншою особою відповідно до законодавства).
( Абзац перший підпункту 2 пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 214 від 16.04.2019 )
Персональні письмові повідомлення про прийняті загальними зборами акціонерів рішення надсилаються акціонерам (згідно з переліком акціонерів, що мали право на участь у загальних зборах, на яких прийнято відповідні рішення) не пізніше десяти робочих днів після прийняття таких рішень;
3) державна реєстрація змін до статуту товариства, пов’язаних зі зміною номінальної вартості та кількості розміщених акцій, в органах державної реєстрації;
4) подання до реєструвального органу заяви та всіх необхідних документів для реєстрації випуску акцій нової номінальної вартості;
5) реєстрація випуску акцій нової номінальної вартості та видача товариству свідоцтва про реєстрацію випуску акцій;
6) присвоєння акціям міжнародного ідентифікаційного номера;
7) переоформлення і депонування глобального сертифіката випуску акцій у Центральному депозитарії цінних паперів;
8) здійснення операцій у депозитарній системі щодо зміни номінальної вартості акцій.
2. У повідомленні про прийняте загальними зборами акціонерів рішення про анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу та випуск акцій нової номінальної вартості, зазначеному у підпункті 2 пункту 1 цього розділу, мають бути вказані:
найменування та місцезнаходження товариства, номер телефону, код за ЄДРПОУ;
розмір статутного капіталу товариства, кількість та номінальна вартість акцій на момент прийняття рішення про анулювання викуплених товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу;
кількість та номінальна вартість викуплених товариством акцій, які згідно з рішенням загальних зборів підлягають анулюванню;
дата і номер протоколу загальних зборів, на яких прийнято рішення про анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу та випуск акцій нової номінальної вартості;
нова кількість і номінальна вартість акцій;
посилання на нормативно-правовий акт, що регулює порядок здійснення операцій у депозитарній системі щодо зміни номінальної вартості акцій.
ІІІ. Порядок реєстрації випуску акцій нової номінальної вартості у зв’язку з прийняттям рішення про анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу
1. Для реєстрації випуску акцій нової номінальної вартості товариство не пізніше 15 календарних днів з дня реєстрації змін до статуту, пов’язаних зі зміною номінальної вартості та кількості розміщених акцій, в органах державної реєстрації подає до реєструвального органу такі документи:
1) заяву про реєстрацію випуску акцій, складену згідно з додатком 1 до цього Порядку;
2) рішення загальних зборів акціонерів або акціонера товариства (у разі якщо повноваження загальних зборів акціонерів здійснюються одноосібно єдиним акціонером товариства або іншою особою відповідно до законодавства) про:
анулювання викуплених акціонерним товариством акцій без зміни розміру статутного капіталу та/або рішення загальних зборів, яким було передбачено викуп товариством власних акцій з метою їх анулювання;
затвердження результатів діяльності товариства за рік, у якому отримано прибуток, який є джерелом підвищення номінальної вартості решти акцій (у разі якщо джерелом (одним із джерел) підвищення номінальної вартості акцій є прибуток);
розподіл прибутку товариства та визначення частини прибутку або додаткового капіталу (його частини), що використовується для підвищення номінальної вартості решти акцій (у разі якщо джерелом (одним із джерел) підвищення номінальної вартості акцій є прибуток);
випуск акцій нової номінальної вартості;
внесення змін до статуту товариства в частині зміни номінальної вартості та кількості розміщених акцій.
Зазначене(і) рішення оформлюється(ються) протоколом загальних зборів, який повинен бути прошнурований, засвідчений підписами голови, секретаря зборів, підписом керівника та печаткою товариства і має містити відомості, передбачені статтею 46 Закону України "Про акціонерні товариства" або рішенням акціонера відповідно до статті 49 Закону України "Про акціонерні товариства" (у разі якщо повноваження загальних зборів акціонерів здійснюються одноосібно єдиним акціонером товариства або іншою особою відповідно до законодавства).

................
Перейти до повного тексту