1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.09.2024 м. Київ № 634
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
03 жовтня 2024 р. за № 1487/42832
Про затвердження Порядку проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України
( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Міністерства внутрішніх справ України  від 9 жовтня 2024 року № 683 )
Відповідно до пункту 14 частини четвертої статті 13 Закону України "Про вищу освіту", підпункту 56 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, з метою визначення порядку проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 27 червня 2013 року № 621 "Про затвердження Положення про практичну підготовку слухачів та курсантів вищих навчальних закладів МВС України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 липня 2013 року за № 1206/23738.
3. Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України (Тарасенко О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 

Міністр

Ігор КЛИМЕНКО

ПОГОДЖЕНО:

 

Т. в. о. Міністра освіти
і науки України

Михайло ВИННИЦЬКИЙ

Голова Національної
поліції України

Іван ВИГІВСЬКИЙ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
18 вересня 2024 року № 634
Порядок
проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає особливості проведення практичної підготовки курсантів, слухачів, студентів (далі - здобувачі освіти) закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України (далі - ЗВО МВС), які здобувають вищу освіту за державним замовленням.
Практична підготовка здобувачів освіти, які здобувають вищу освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб, організовується відповідно до законодавства України.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про Національну поліцію", інших нормативно-правових актах, що регулюють сферу підготовки фахівців з вищою освітою.
3. Практична підготовка здобувачів освіти ЗВО МВС є обов'язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття відповідного освітнього ступеня на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти.
4. Практична підготовка здобувачів освіти здійснюється в міжрегіональних територіальних органах Національної поліції України, територіальних органах Національної поліції України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях, м. Києві та їх територіальних (відокремлених) підрозділах (далі - органи (підрозділи) поліції), установах Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України (далі - Експертна служба МВС) з урахуванням освітньо-професійної програми, спеціальності, а також в органах державної влади, визначених стандартами вищої освіти (далі - державні органи), з якими ЗВО МВС уклали відповідні договори.
5. Основними видами практичної підготовки здобувачів освіти є: навчальна практика, стажування.
Види практичної підготовки для кожної спеціальності, їх послідовність визначаються освітньо-професійними програмами.
6. Тривалість проведення практичної підготовки визначається графіком навчального процесу підготовки здобувачів освіти, який затверджується вченою радою ЗВО МВС на відповідний навчальний рік.
7. Під час організації та проведення практичної підготовки забороняється:
1) залучати здобувачів освіти до виконання завдань чи до участі в заходах, не пов'язаних з реалізацією освітньо-професійної програми та програми практичної підготовки (крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України) або виконання яких пов'язане з ризиком для їх життя і здоров'я;
2) залучати до практичної підготовки здобувачів освіти, які не пройшли первинну професійну підготовку.
8. Для проходження практичної підготовки здобувачі освіти направляються до органів (підрозділів) поліції, установ Експертної служби МВС, якими вони були направлені на навчання, чи за місцезнаходженням ЗВО МВС (структурних підрозділів ЗВО МВС).
Зміна місця проходження практичної підготовки в разі виникнення обставин, що унеможливлюють її проходження здобувачами освіти за місцезнаходженням органів (підрозділів) поліції, установ Експертної служби МВС, здійснюється за умови подання таких документів:
рапорту (заяви) здобувача освіти із обґрунтуванням підстав необхідності зміни місця проходження практичної підготовки;
листа-клопотання органу (підрозділу) поліції, установи Експертної служби МВС про погодження зміни місця проходження здобувачами освіти практичної підготовки, що надсилається до ЗВО МВС та органу (підрозділу) поліції, установи Експертної служби МВС, які направляли здобувачів освіти на навчання;
листа органу (підрозділу) поліції, установи Експертної служби МВС, якими здобувачі освіти направлялися на навчання, про погодження зміни місця проходження практичної підготовки з урахуванням освітньо-професійної програми, спеціальності, що надсилається до ЗВО МВС та до органу (підрозділу) поліції, установи Експертної служби МВС, які клопотали про зміну місця проходження здобувачами освіти практичної підготовки.
Документи, зазначені в абзацах третьому - п'ятому цього пункту, подаються на погодження ректорові ЗВО МВС або особі, яка виконує його обов'язки, не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати початку практичної підготовки відповідно до графіка навчального процесу на відповідний навчальний рік.
9. Під час практичної підготовки працівниками органів (підрозділів) поліції, установ Експертної служби МВС, державних органів, ЗВО МВС, які забезпечують її проведення, організовується вивчення ділових, моральних та особистісних якостей здобувачів з метою організації їх подальшого навчання, прогнозування їх здатності до виконання завдань майбутньої професійної діяльності.
II. Організація та проведення практичної підготовки
1. Для здобувачів освіти, які навчаються на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти, проводиться навчальна практика на першому році навчання, яка організовується для їх ознайомлення з особливостями функціонування підрозділів організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування, превентивної діяльності Національної поліції України, установ Експертної служби МВС.
Для здобувачів освіти, яким на дату проведення навчальної практики не виповнилося 18 років, проводиться навчальна практика, яка організовується підрозділами кадрового забезпечення органів (підрозділів) поліції, установ Експертної служби МВС за місцезнаходженням ЗВО МВС (структурних підрозділів ЗВО МВС).
2. Для здобувачів освіти, які навчаються за освітньо-професійними програмами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на другому та третьому роках навчання, проводиться навчальна практика:
за спеціальністю 081 "Право" на другому році навчання - у державних органах відповідно до укладених договорів, на третьому році навчання - в органах досудового розслідування органів (підрозділів) поліції або в установах Експертної служби МВС, з урахуванням спеціалізації;
за спеціальністю 262 "Правоохоронна діяльність" на другому році навчання - у підрозділах дізнання органів (підрозділів) поліції або в органах досудового розслідування органів (підрозділів) поліції чи в підрозділах кримінальної поліції органів (підрозділів) поліції, з урахуванням спеціалізації.
за спеціальністю 053 "Психологія" на другому році навчання - у підрозділах ювенальної превенції органів (підрозділів) поліції, на третьому році навчання - у підрозділах психологічного забезпечення органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 125 "Кібербезпека та захист інформації" на другому році навчання - у підрозділах інформаційно-аналітичної підтримки органів (підрозділів) поліції, на третьому році навчання - у підрозділах кіберполіції органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 126 "Інформаційні системи та технології" на другому році навчання - в органах (підрозділах) поліції, на третьому році навчання - у підрозділах інформаційно-аналітичної підтримки або підрозділах режиму та технічного захисту інформації органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 071 "Облік і оподаткування" на другому та третьому роках навчання - у бухгалтерській службі органів (підрозділів) поліції.
3. Стажування здобувачів освіти, які навчаються за освітньо-професійними програмами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, проводиться на останньому році навчання за посадою:
за спеціальністю 081 "Право" (з урахуванням спеціалізації):
в органах досудового розслідування органів (підрозділів) поліції;
в установах Експертної служби МВС;
за спеціальністю 262 "Правоохоронна діяльність" (з урахуванням спеціалізації):
у підрозділах превентивної діяльності органів (підрозділів) поліції;
у підрозділах кримінальної поліції органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 053 "Психологія" - у підрозділах психологічного забезпечення органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 125 "Кібербезпека та захист інформації" - у підрозділах кіберполіції органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 126 "Інформаційні системи та технології" - у підрозділах інформаційно-аналітичної підтримки або підрозділах режиму та технічного захисту інформації органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 071 "Облік і оподаткування" - у бухгалтерській службі органів (підрозділів) поліції.
4. Стажування здобувачів освіти, які навчаються за освітньо-професійними програмами другого (магістерського) рівня вищої освіти, проводиться на останньому році навчання за посадою:
за спеціальністю 081 "Право" (з урахуванням спеціалізації);
в органах досудового розслідування органів (підрозділів) поліції;
в установах Експертної служби МВС;
за спеціальністю 262 "Правоохоронна діяльність" (з урахуванням спеціалізації);
у підрозділах превентивної діяльності органів (підрозділів) поліції;
у підрозділах кримінальної поліції органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 053 "Психологія" - у підрозділах психологічного забезпечення органів (підрозділів) поліції;
за спеціальністю 125 "Кібербезпека та захист інформації" - у підрозділах кіберполіції органів (підрозділів) поліції.
5. Слухачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, які є поліцейськими і здобувають освіту за заочною формою здобуття освіти, проходять практичну підготовку в органі (підрозділі) поліції за місцем проходження служби відповідно до освітньо-професійної програми, спеціальності, за якою здобувають вищу освіту.
6. Організація та проведення практичної підготовки, а також контроль за її проходженням здійснюються ЗВО МВС, керівниками органів (підрозділів) поліції, установ Експертної служби МВС, державних органів.
Безпосереднє керівництво практичною підготовкою покладається на працівників органу (підрозділу) поліції, установ Експертної служби МВС, державних органів зі стажем служби (роботи) не менше п'яти років (далі - наставник).
За наставником закріплюється не більше п'яти здобувачів освіти.
Закріплення здобувачів освіти за наставниками здійснюється на підставі організаційно-розпорядчого документа, виданого відповідним керівником органу (підрозділу) поліції, установи Експертної служби МВС, державного органу.
7. Фінансове забезпечення практичної підготовки курсантів, які направляються до органів (підрозділів) поліції, пов'язане із забезпеченням харчування, здійснюється за рахунок кошторису відповідних органів (підрозділів) поліції, у яких вони проходять практичну підготовку. Медичне обслуговування курсантів здійснюється в закладах охорони здоров'я МВС за місцем проходження курсантом практичної підготовки. У разі відсутності за місцем проходження курсантом практичної підготовки закладу охорони здоров'я МВС надання медичної допомоги здійснюється в порядку, визначеному для поліцейських.

................
Перейти до повного тексту