1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.12.2017 № 3851/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 грудня 2017 р.
за № 1469/31337
Про затвердження Змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України
Відповідно до підпункту 69 пункту 4, пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, та з метою реалізації Закону України від 23 березня 2017 року № 1983-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 року за № 282/20595 (зі змінами), що додаються.
2. Департаменту приватного права (Ференс О.М.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Департаменту приватного права (Ференс О.М.), начальникам головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити належне виконання цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Бернацьку Н.І.
Міністр П. Петренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
04.12.2017 № 3851/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 грудня 2017 р.
за № 1469/31337
ЗМІНИ
до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України
У розділі ІІ:
у главі 2:
у пункті 1:
у підпункті 1.8 слова "нотаріус вимагає подачі йому довідки про склад сім'ї житлово-експлуатаційної організації, квартального комітету або іншого уповноваженого органу з питань реєстрації місця проживання" замінити словами "нотаріусу подається відповідна заява відчужувача";
у підпункті 1.18:
після слів "але не нижче" слово "оціночної" виключити, слова "та документа про оціночну вартість" замінити словами "у випадках, визначених статтею 172 Податкового кодексу України, та висновку про вартість майна";
доповнити підпункт новим абзацом такого змісту:
"У справах нотаріуса залишаються копії висновку про вартість майна, складеного суб’єктом оціночної діяльності, який має повноваження на здійснення оціночної діяльності, та документа, який підтверджує такі повноваження. На копіях зазначених документів проставляється відмітка "згідно з оригіналом" із зазначенням дати та проставленням підпису нотаріуса. Звіт про оцінку майна повертається особам, що його подали.";
у підпункті 6.2 пункту 6 слово "інвалідам" замінити словами "особам з інвалідністю";
у абзаці другому підпункту 4.8 пункту 4 глави 5 слово "інвалідами" замінити словами "особами з інвалідністю";
у главі 10:
у пункті 1:
у абзаці четвертому підпункту 1.12 слово "інвалідів" замінити словами "осіб з інвалідністю";
у підпункті 1.13:
слова "житлово-експлуатаційної організації, довідкою правління житлово-будівельного кооперативу про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця; записом у будинковій книзі про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця, довідкою адресного бюро, довідкою райвійськкомату про те, що спадкодавець до призову на військову службу проживав за відповідною адресою" замінити словами "про реєстрацію/останнє місце проживання виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, сільського голови (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради";
доповнити підпункт новим абзацом такого змісту:
"Якщо останнє місце проживання спадкодавця було на території України, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, нотаріусу подається відповідна заява спадкоємця.";
у пункті 2:
підпункт 2.7 доповнити новими абзацами такого змісту:
"При одночасному відкритті спадкових справ різними нотаріусами за місцем відкриття спадщини спадкова справа передається до того нотаріуса, у якого згідно з паперовими носіями відкрито спадкову справу раніше.
У разі зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса або тимчасового блокування доступу нотаріуса до Державного реєстру прав за заявою всіх спадкоємців спадкова справа може бути передана до іншого нотаріуса в межах одного нотаріального округу. Нотаріус, якому передається спадкова справа, зобов’язаний прийняти її у провадження.
При ліквідації державної нотаріальної контори або припиненні нотаріальної діяльності приватного нотаріуса до передачі всіх документів нотаріального діловодства та архіву державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса відповідному державному нотаріальному архіву за заявою всіх спадкоємців спадкова справа може бути передана до іншого нотаріуса в межах одного нотаріального округу.
Спадкова справа передається для ведення іншому нотаріусу після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини та до видачі свідоцтв про право на спадщину спадкоємцям.
Нотаріус, який веде спадкову справу, у випадках, передбачених цим пунктом, зобов’язаний передати зазначену спадкову справу.

................
Перейти до повного тексту