1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ КІНО
НАКАЗ
06.08.2024 № 153
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2024 р.
за № 1461/42806
Про затвердження Положення про Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів
Відповідно до пункту 27 частини четвертої статті 19 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", статті 15 Закону України "Про кінематографію", підпункту 5 пункту 8 Положення про Державний реєстр фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року № 1069, керуючись Положенням про Державне агентство України з питань кіно, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 року № 277, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, що додається.
2. Відділу державного регулювання розповсюдження і демонстрування фільмів забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Міністерства культури і туризму України від 13 червня 2005 року № 390 "Про Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Державному агентстві України з питань кіно", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 липня 2005 року за № 712/10992;
наказ Міністерства культури і туризму України від 03 жовтня 2007 року № 65 "Про внесення змін до наказу Міністерства культури і туризму України від 13.06.2005 № 390", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 жовтня 2007 року за № 1171/14438;
наказ Міністерства культури України від 16 липня 2014 року № 556 "Про внесення змін до наказу Міністерства культури і туризму України від 13 червня 2005 року № 390", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2014 року за № 902/25679.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т.в.о. Голови

Ю. Шевчук

ПОГОДЖЕНО:

Виконувач обов’язків Міністра економіки України

Т.в.о. Міністра культури
та інформаційної політики України

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України



В. Кіндратів


Р. Карандєєв


О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
агентства України з питань кіно
06 серпня 2024 року № 153
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2024 р.
за № 1461/42806
ПОЛОЖЕННЯ
про Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів
1. Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів (далі - Експертна комісія) є консультативно-дорадчим органом Державного агентства України з питань кіно, утвореним для надання висновків щодо умов розповсюдження і демонстрування фільмів українського, іноземного та спільного виробництва на території України, а також щодо відповідності вимогам абзацу першого частини шостої статті 23 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
2. Експертна комісія створена відповідно до Закону України "Про кінематографію" та Положення про Державний реєстр фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року № 1069.
3. У своїй діяльності Експертна комісія керується Конституцією, Законом України "Про кінематографію", Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року № 1069 "Деякі питання функціонування Державного реєстру фільмів".
4. Основними завданнями Експертної комісії є визначення:
індексу глядацької аудиторії;
наявності закликів до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, розв’язування або ведення агресивної війни або воєнного конфлікту, порушення територіальної цілісності України, ліквідації незалежності України чи інформації, яка їх виправдовує чи пропагує, інформації, що принижує або зневажає державну мову, висловлювань, що розпалюють ненависть, ворожнечу чи жорстокість до окремих осіб чи їх груп за національною, расовою чи релігійною ознакою, пропаганди або закликів до тероризму та терористичних актів чи інформації, що їх виправдовує чи схвалює, матеріалів, що заохочують сексуальну експлуатацію та насильство над дітьми, демонструють статеві відносини дітей, використовують образ дітей (візуальний запис образу дітей) у видовищних заходах сексуального чи еротичного характеру, пропаганда вживання наркотичних засобів, психотропних речовин;
участі у фільмі фізичних осіб, включених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненому в установленому порядку;
наявності обставин, передбачених частинами першою, другою та третьою статті 15-1 Закону України "Про кінематографію";
відповідності фільму вимогам абзацу першого частини шостої статті 23 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
5. До складу Експертної комісії входять незалежні експерти з числа кінознавців, кінокритиків, мистецтвознавців, психологів, а також представники зацікавлених громадських об’єднань у сфері телебачення та кінематографії (за згодою).
Не можуть бути членами Експертної комісії:
особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;
особи, які перебувають на державній службі, а також інші особи, стосовно яких Законом України "Про запобігання корупції" встановлено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, та/або особи, які мають конфлікт інтересів відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", та/або які притягалися до відповідальності за корупційні правопорушення.
6. Експертна комісія утворюється у складі 8 осіб, члени якої призначаються строком на два роки. Після закінчення дворічного строку, повноваження члена Експертної комісії припиняються автоматично. Одна й та ж сама особа не може бути включеною до складу Експертної комісії більш як на два строки поспіль.
Для утворення нового складу Експертної комісії Держкіно оголошує на офіційному сайті та/або на офіційних сторінках в соціальних мережах прийом пропозицій щодо кандидатур членів Експертної комісії. Особи, які виявили бажання бути членом Експертної комісії, протягом 10 календарних днів з дня оприлюднення оголошення подають в електронній формі на адресу електронної пошти Держкіно заяву за формою, наведеною у додатку 3 до цього Положення, до якої додаються скановані копії документів:
коротка біографічна довідка;
рекомендаційні листи, що підтверджують, що кандидат володіє необхідними навичками для оцінки фільму (за наявності).
Копії документа, що посвідчує особу (громадянство), та документа про вищу освіту (не нижче першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у одній із галузей знань: "Культура і мистецтво", "Гуманітарні науки", "Соціальні та поведінкові науки") Держкіно отримує в порядку, передбаченому статтею 5 Закону України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг" на підставі вказаних у заяві відомостей або у разі подання їх особою, яка виявила бажання бути членом Експертної комісії, за власним бажанням.
У разі неможливості отримати копії документа, що посвідчує особу (громадянство), та документа про вищу освіту (не нижче першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у одній із галузей знань: "Культура і мистецтво", "Гуманітарні науки", "Соціальні та поведінкові науки") в порядку, передбаченому статтею 5 Закону України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг" особа, яка виявила бажання бути членом Експертної комісії, може додати до заяви скановані копії, фотокопії відповідних документів.
На документи, створені в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
Достовірність інформації у документах, що додаються до заяви відповідно до пункту 6 цього Положення, забезпечує кандидат, який самовисувається, та/або заклади, установи, організації, які його висувають.
Держкіно протягом 3 робочих днів з наступного дня після дати реєстрації заяви проводить перевірку поданої заяви та документів, що додаються до заяви, на предмет їх відповідності вимогам, визначеним Положенням.
У разі подання заяви та документів, що додаються до заяви, які не відповідають вимогам, визначеним Положенням, Держкіно не пізніше 2 робочих днів з наступного дня після дати завершення перевірки поданої заяви та документів, що додаються до заяви, повідомляє про це кандидата шляхом направлення повідомлення на адресу електронної пошти кандидата, що вказана у заяві.
У такому разі заява є неприйнятою і кандидат має право доопрацювати заяву та документи, що додаються до заяви, з урахуванням отриманих зауважень та подати її повторно до завершення строку подання документів, зазначеного в оголошенні.
Заяви, подані після завершення зазначеного в оголошенні строку подання документів, не реєструються та не розглядаються.
Держкіно протягом 2 календарних днів з дня завершення строку подання документів формує та оприлюднює на своєму офіційному вебсайті переліки кандидатів, у яких зазначаються: прізвища, імена, по батькові (за наявності) кандидатів, їх професійний досвід.
Заклади, підприємства, установи, організації та фізичні особи протягом 2 календарних днів з дня оприлюднення переліків кандидатів можуть надіслати Держкіно шляхом направлення на електронну пошту підготовлені в електронній формі та підписані з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, пропозиції та застереження стосовно кандидатів, включених до переліків кандидатів.
У разі надходження більше 8 пропозицій щодо кандидатур членів Експертної комісії відбір членів Експертної комісії здійснюється уповноваженими працівниками Держкіно за допомогою жеребкування протягом 5 робочих днів з дня завершення приймання заяв. Для проведення жеребкування з відбору членів Експертної комісії Голова Держкіно утворює комісію з жеребкування (далі - комісія) у складі 4 осіб з працівників Держкіно та визначає голову комісії. Секретарем комісії є працівник Держкіно.

................
Перейти до повного тексту