- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 грудня 2011 р.
за N 1440/20178
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства молоді та спорту
N 149 від 27.01.2014 )
Про затвердження Порядку визнання видів спорту, включення їх до Реєстру визнаних видів спорту в Україні, порядок його ведення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
освіти і науки, молоді та спорту
N 772 від 03.07.2012 )
1. Затвердити Порядок визнання видів спорту, включення їх до Реєстру визнаних видів спорту в Україні, порядок його ведення, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
2.1. Наказ Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 07.02.2001
N 261 "Про перелік видів спорту, що визнані в Україні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.02.2001 за N 155/5346 (із змінами);
2.2. Наказ Міністерства України у справах молоді та спорту від 28.04.2005
N 76 "Про порядок визнання в Україні видів спорту", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.06.2005 за N 602/10882 (із змінами).
3. Установити, що всеукраїнські громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості, які займалися розвитком версій видів спорту карате та кікбоксинг до 01.01.2011 (крім всеукраїнських громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, яким надано статус національної спортивної федерації), можуть порушити клопотання щодо визнання версій видів спорту карате та кікбоксинг як видів спорту в Україні.
4. Державній службі молоді та спорту України (Сафіуллін Р.С.):
4.1. Забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України в установленому порядку;
4.2. Довести цей наказ до відома суб'єктів сфери фізичної культури і спорту.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Суліму Є.М.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки, молоді та спорту
України
25.11.2011 N 1371
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 грудня 2011 р.
за N 1440/20178
ПОРЯДОК
визнання видів спорту, включення їх до Реєстру визнаних видів спорту в Україні, порядок його ведення
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок, розроблений відповідно до статті
39 Закону України
"Про фізичну культуру і спорт", визначає процедуру визнання видів спорту в Україні, включення видів спорту до Реєстру визнаних видів спорту в Україні (далі - Реєстр) та порядок ведення цього Реєстру.
1.2. Реєстр визнаних видів спорту в Україні - це упорядкована спеціалізована база даних про визнані в установленому порядку види спорту в Україні.
1.3. Види спорту, що визнані в Україні до набрання чинності цим Порядком, вважаються визнаними в установленому порядку як олімпійські види спорту, неолімпійські види спорту, види спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху та розумового і фізичного розвитку.
Зазначені види спорту включаються до відповідних розділів Реєстру.
( Пункт 1.3 розділу І із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту
N 772 від 03.07.2012 )
1.4. Вид спорту вважається визнаним в Україні після включення його назви до Реєстру.
1.5. Види спорту, визнані в Україні, мають переваги, зокрема, щодо:
одержання державної підтримки для розвитку відповідного виду спорту;
проведення офіційних спортивних змагань з відповідного виду спорту;
відкриття в установленому порядку відділень з відповідного виду спорту в дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізованих навчальних закладах спортивного профілю, школах вищої спортивної підготовки, центрах олімпійської підготовки, центрах студентського спорту вищих навчальних закладів;
присвоєння в установленому порядку спортивних звань та розрядів, суддівських кваліфікаційних категорій з відповідного виду спорту.
1.6. Для визнання та скасування видів спорту утворюється комісія як постійний консультативний орган Держмолодьспорту України.
1.7. Формою роботи комісії є засідання, що проводяться за рішенням її голови, а у разі його відсутності - заступником.
1.8. Рішення про утворення комісії приймається МОНмолодьспортом України у формі наказу, яким затверджується її персональний склад.
II. Вимоги до виду спорту, що визнається в Україні
2.1. Підставою для визнання виду спорту є наявність уніфікованого порівняння досягнень людей у фізичному, інтелектуальному та інших видах спортивної діяльності шляхом проведення спортивних заходів.
2.2. Назва нового виду спорту та правила змагань з нового виду спорту мають відрізнятися від назви видів спорту та правил змагань з видів спорту, які визнані в Україні.
2.3. Вид спорту не може бути визнаний в Україні, якщо змагання з виду спорту пов'язані з небезпекою чи надмірним ризиком для життя і здоров'я людей або мають антигуманний зміст.
III. Організація роботи комісії
3.1. Комісію очолює голова, який за посадою є заступником Голови Держмолодьспорту України з відповідного напряму діяльності.
3.2. До складу комісії входять голова, заступник голови, секретар, члени комісії.
3.3. До складу комісії входять 10 представників від МОНмолодьспорту України та Держмолодьспорту України і 10 представників від всеукраїнських громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості (за згодою).
3.4. Формою роботи комісії є засідання, які проводяться за необхідності. Засідання комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менше половини представників від органів виконавчої влади з фізичної культури та спорту та не менше половини представників від громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.
IV. Подання документів
4.1. Визнання виду спорту здійснюється Держмолодьспортом України на підставі клопотання всеукраїнської громадської організації фізкультурно-спортивної спрямованості.
4.2. До клопотання про визнання виду спорту додаються такі документи:
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
копія статуту всеукраїнської громадської організації фізкультурно-спортивної спрямованості, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа;
копія статуту відповідної міжнародної організації та його переклад українською мовою в установленому законодавством порядку;
відомості про керівників та склад всеукраїнської громадської організації фізкультурно-спортивної спрямованості;
копія міжнародних правил змагань з відповідного виду спорту та їх переклад українською мовою в установленому законодавством порядку;
довідка про розвиток цього виду спортивної діяльності у світі та Україні (дата утворення міжнародного громадського об'єднання з цього виду спортивної діяльності, у разі наявності, та його поширення у світі);
................Перейти до повного тексту