1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
18.10.2004 N 343
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 листопада 2004 р.
за N 1432/10031
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного агентства земельних ресурсів N 117 від 10.08.2007 )
Про затвердження Положення про порядок роботи Екзаменаційної комісії з експертної грошової оцінки земельних ділянок
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету по земельних ресурсах N 212 від 25.07.2005 )
З метою реалізації вимог статей 8 і 9 Закону України "Про оцінку земель" та для встановлення єдиного порядку видачі або позбавлення Кваліфікаційного свідоцтва оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок роботи Екзаменаційної комісії з експертної грошової оцінки земельних ділянок (додається).
2. Управлінню ринку та оцінки земель, розмежування земель державної та комунальної власності (Горбатович С.М.) та Юридичному управлінню (Кальніченко А.Г.) у встановлений термін подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Комітету Кулініча В.В.
Голова Комітету А.С.Даниленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомзему України
18.10.2004 N 343
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 листопада 2004 р.
за N 1432/10031
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок роботи Екзаменаційної комісії з експертної грошової оцінки земельних ділянок
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено з метою реалізації вимог статей 8 і 9 Закону України "Про оцінку земель" у частині організаційного забезпечення прийняття Екзаменаційною комісією з експертної грошової оцінки земельних ділянок (далі - Екзаменаційна комісія) рішень про видачу або позбавлення Кваліфікаційних свідоцтв оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок (далі - Кваліфікаційне свідоцтво).
1.2. Склад Екзаменаційної комісії затверджується Держкомземом України та формується з числа його представників, представників інших органів виконавчої влади, до повноважень яких належить реалізація державної політики стосовно оцінки землі, які мають необхідний рівень підготовки з питань оцінки землі, та представників, делегованих саморегулівними організаціями оцінювачів.
Головою Екзаменаційної комісії є Голова Державного комітету України по земельних ресурсах (далі - голова Екзаменаційної комісії).
1.3. Відповідно до покладених завдань Екзаменаційна комісія:
проводить кваліфікаційні іспити з перевірки знань фізичних осіб, які бажають отримати Кваліфікаційне свідоцтво;
затверджує перелік питань до кваліфікаційних іспитів та в разі потреби вносить зміни до зазначеного переліку;
приймає рішення про видачу Кваліфікаційного свідоцтва за результатами складання кваліфікаційного іспиту;
приймає рішення про повторну видачу Кваліфікаційного свідоцтва у випадках, визначених цим Положенням;
приймає рішення про позбавлення Кваліфікаційного свідоцтва;
у разі потреби ініціює звернення до відповідних організацій та державних установ з метою вирішення питань, що відносяться до її компетенції;
установлює колір, серію свідоцтва для відповідного навчального закладу та право підпису навчального закладу і саморегулівної організації оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.
( Пункт 1.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету по земельних ресурсах N 212 від 25.07.2005 )
1.4. Технічне забезпечення роботи Екзаменаційної комісії здійснює секретар Екзаменаційної комісії.
2. Процедура підготовки кваліфікаційного іспиту
2.1. За наявності бажання скласти кваліфікаційний іспит оцінювач-стажист за два тижні до закінчення терміну стажування подає до навчального закладу, на базі якого відбувалося навчання, заяву про включення до списку осіб, які будуть складати кваліфікаційний іспит.
2.2. До заяви оцінювачі-стажисти додають такі документи:
календарний план стажування, підписаний керівником стажування;
звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок, у складанні яких брав участь оцінювач-стажист під час стажування, підписані керівником стажування, іншими оцінювачами, що проводили експертну грошову оцінку земельних ділянок, оцінювачем-стажистом, та оформлені відповідно до вимог законодавства;
рекомендація оцінювача-стажиста, надана керівником стажування.
2.3. У разі подання оцінювачем-стажистом усіх вищезазначених документів навчальний заклад включає оцінювача-стажиста до списку осіб, що складатимуть кваліфікаційний іспит.
2.4. Голова Екзаменаційної комісії призначає дату проведення кваліфікаційного іспиту, про що секретар Екзаменаційної комісії не пізніше ніж за десять календарних днів до іспиту письмово повідомляє навчальний заклад.
2.5. Особам, які виявили бажання замінити сертифікат на Кваліфікаційне свідоцтво, необхідно подати до навчального закладу, який уклав угоду з Держкомземом України про співробітництво щодо професійної підготовки оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, заяву про включення до списку осіб, які будуть складати кваліфікаційний іспит, за довільною формою, нотаріально посвідчені копії сертифіката та посвідчення про підвищення кваліфікації з експертної грошової оцінки земельних ділянок.
2.6. Кваліфікаційний іспит проводиться у міру комплектування груп, переважно за наявності не менш як 20 осіб відповідно до черговості поданих заяв. У складанні кваліфікаційного іспиту одночасно можуть брати участь оцінювачі-стажисти декількох навчальних закладів.
3. Проведення кваліфікаційного іспиту
3.1. Кваліфікаційний іспит проводиться на базі навчальних закладів, які уклали угоду з Держкомземом України про співробітництво щодо професійної підготовки оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок та можуть забезпечити відповідні умови для організації його проведення.
3.2. Кваліфікаційний іспит проводиться за умови присутності на ньому не менше половини персонального складу Екзаменаційної комісії.
3.3. До початку проведення кваліфікаційного іспиту уповноважений Екзаменаційною комісією представник інформує оцінювачів-стажистів та осіб, які зазначені у пункті 2.5 цього Положення, бажаючих скласти кваліфікаційний іспит, про персональний склад Екзаменаційної комісії, що прийматиме кваліфікаційний іспит, тривалість та процедуру складання кваліфікаційного іспиту. Спірні питання, пов'язані із складанням кваліфікаційного іспиту, вирішуються Екзаменаційною комісією в день складання кваліфікаційного іспиту після його складання всією групою.

................
Перейти до повного тексту