1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
15.11.2005 N 186/607
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 листопада 2005 р.
за N 1409/11689
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 2421/5/980 від 15.11.2013 )
Про організацію антиретровірусної терапії хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах
На виконання положень Закону України "Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення" (зі змінами), Концепції стратегії дій Уряду, спрямованих на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та заходів Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року N 264, щодо забезпечення доступу до антиретровірусної терапії хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про організацію антиретровірусної терапії хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, що додається.
2. Міністерству охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я і медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації Українському центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України зобов'язати головних лікарів центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом забезпечити:
2.1. Надання консультативної допомоги при відборі осіб, які потребують призначення антиретровірусної терапії (далі - АРТ), серед хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД засуджених і осіб, узятих під варту, призначенні їм схем лікування та проведенні моніторингу АРТ відповідно до нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України.
2.2. Передачу антиретровірусних препаратів від обласних (міських) або Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України до закладів охорони здоров'я Державної кримінально-виконавчої служби України за їх заявками, з розрахунку на 6 місяців лікування відповідно до призначених схем.
2.3. Створення запасу антиретровірусних препаратів в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України для лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД засуджених і осіб, узятих під варту.
2.4. Надання (з дотриманням принципу конфіденційності), за офіційними запитами закладів охорони здоров'я Державної кримінально-виконавчої служби України, виписок з медичних карток ВІЛ-інфікованих осіб, які до взяття під варту перебували на диспансерному обліку в обласних (міських) центрах профілактики та боротьби зі СНІДом та отримували АРТ, із зазначенням розгорнутих діагнозів та стадій ВІЛ-інфекції, результатів лабораторних обстежень та призначених лікувань.
3. Державному департаменту України з питань виконання покарань:
3.1. Призначити в усіх підпорядкованих закладах охорони здоров'я лікарів, відповідальних за передтестове, післятестове консультування з питань ВІЛ-інфекції та організацію і контроль за проведенням АРТ.
3.2. Забезпечити:
3.2.1. Створення до 01.12.2005 умов для стаціонарного та амбулаторного лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД антиретровірусними препаратами цільового призначення.
3.2.2. Планування потреби, замовлення та отримання ліків для проведення АРТ від обласних (міських) центрів профілактики та боротьби зі СНІДом.
3.2.3. Предметно-кількісний облік та зберігання антиретровірусних препаратів цільового призначення безпосередньо в підпорядкованих закладах охорони здоров'я, які здійснюють АРТ хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, в обсязі поточної 6-місячної потреби в зазначених препаратах відповідно до нормативно-правових актів МОЗ України.
3.2.4. Безперервність АРТ хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД та контроль за своєчасністю приймання ними антиретровірусних препаратів відповідно до призначених схем лікування.
3.2.5. Вивчення та використання в практичній діяльності підпорядкованих закладів охорони здоров'я нормативно-правових актів МОЗ України, які регламентують проведення діагностики та лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД.
3.3. Залучення представників неурядових організацій та Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, до соціально-психологічного супроводу АРТ хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, у тому числі за принципом "рівний-рівному" у групах самодопомоги.
4. Управлінню охорони здоров'я Державного департаменту України з питань виконання покарань (Живаго С.Б.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного департаменту України з питань виконання покарань Калашник Н.Г. та заступника Міністра охорони здоров'я України Бережного С.П.
Голова Державного департаменту
України з питань виконання покарань
Міністр охорони здоров'я
України

В.В.Кощинець

Ю.В.Поляченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
департаменту України
з питань виконання покарань,
Міністерства охорони
здоров'я України
15.11.2005 N 186/607
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 листопада 2005 р.
за N 1409/11689
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію антиретровірусної терапії хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах
Ця Інструкція визначає порядок організації обстежень засуджених і осіб, узятих під варту, на наявність ВІЛ-інфекції, надання медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, призначення та проведення антиретровірусної терапії хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
1. Обстеження засуджених і осіб, узятих під варту, на наявність ВІЛ-інфекції, маркерів опортуністичних інфекцій та визначення рівня імунодефіциту у хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД
1.1. Тестування засуджених і осіб, узятих під варту, на наявність ВІЛ-інфекції проводиться в лабораторіях обласних (міських) центрів профілактики та боротьби зі СНІДом і Українському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом добровільно із забезпеченням принципу конфіденційності та проведенням перед- та післятестового консультування.

................
Перейти до повного тексту