- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України,
Міністерства освіти і науки
України,
Міністерства України
у справах сім'ї, молоді
та спорту,
Державного департаменту
України з питань виконання
покарань,
Міністерства праці
та соціальної політики
України
23.11.2007
N 740/1030/4154/321/614а
( z1405-07 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 грудня 2007 р.
за N 1406/14673
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини в закладах Державної кримінально-виконавчої служби України
1. Відповідальність за проведення заходів щодо профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини покладається на начальника лікувального закладу установи Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - ДКВС).
2. Жінок, які утримуються в слідчих ізоляторах та у виправних колоніях ДКВС, забезпечують інформаційними матеріалами щодо профілактики ВІЛ та вертикальної трансмісії ВІЛ.
3. ВІЛ-інфікованим вагітним, які утримуються в слідчих ізоляторах та виправних колоніях ДКВС і прийняли рішення щодо народження дитини, з метою зниження ризику інфікування плода забезпечується доступ до лікування, догляду, соціальних послуг у співпраці із зацікавленими службами за територіальним принципом.
4. Медична допомога ВІЛ-інфікованим вагітним надається з дотриманням принципів конфіденційності, доброзичливості з метою профілактики стигматизації та дискримінації.
5. ВІЛ-інфікованим вагітним надаються консультативні послуги з питань здорового способу життя під час вагітності, методи попередження ВІЛ у новонародженого. ВІЛ-інфікованій вагітній видається Пам'ятка з питань особливостей перебігу вагітності при ВІЛ-інфекції (додаток 5 до підпункту 4.1.7 пункту 4.1
Інструкції про порядок профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини).
До консультування можуть залучатися підготовлені спеціалісти центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, неурядових організацій у встановленому порядку.
6. У ранніх термінах вагітності ВІЛ-позитивні жінки забезпечуються диспансерним спостереженням лікарем-акушером-гінекологом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС відповідно встановлених стандартів та клінічних протоколів, затверджених МОЗ України. За відсутності у ДКВС лікаря акушера-гінеколога спостереження за вагітною здійснюється в територіальному закладі охорони здоров'я за погодженим індивідуальним графіком у встановленому порядку.
................Перейти до повного тексту