- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2021 р.
за № 1398/37020
Про затвердження Порядку здійснення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла і майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, працівників суду і правоохоронних органів, членів їх сімей та близьких родичів
Відповідно до пунктів 16, 26 частини першої
статті 23 Закону України "Про Національну поліцію", частини третьої
статті 3,
статті 6 Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", частини другої
статті 6, пунктів "г-1
",
"е" частини першої
статті 15,
статті 18 Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", абзацу сьомого пункту 1 частини першої
статті 6 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", підпункту 21 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, з метою організації та здійснення заходів із забезпечення особистої охорони, охорони житла та майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, працівників суду і правоохоронних органів, членів їх сімей та близьких родичів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла і майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, працівників суду і правоохоронних органів, членів їх сімей та близьких родичів, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Міністерства внутрішніх справ України від 05 травня 2004 року № 465/ДСК "Про затвердження Інструкції про порядок забезпечення безпеки учасників судового процесу та державного захисту працівників суду і правоохоронних органів, членів їх сімей та близьких родичів та Порядку забезпечення безпеки осіб, узятих під державний захист, при пішому слідуванні та слідуванні автотранспортом", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 травня 2004 року за № 679/9278.
3. Директорату публічної безпеки, протидії злочинності та забезпечення правопорядку Міністерства внутрішніх справ України (Михайловський В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Голова Національної поліції України |
Л. Денісова І. Клименко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
12 жовтня 2021 року № 752
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2021 р.
за № 1398/37020
ПОРЯДОК
здійснення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла і майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, працівників суду і правоохоронних органів, членів їх сімей та близьких родичів
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення заходів забезпечення безпеки та спеціальних заходів забезпечення безпеки (далі - заходи безпеки) щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, працівників суду і правоохоронних органів, членів їхніх сімей та близьких родичів (далі - особи, узяті під захист).
3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
наряд поліції - два і більше поліцейських, які під час несення служби виконують покладені на них обов’язки із здійснення особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист;
підрозділ "102" - відділ служби "102" управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування територіальних органів поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях, м. Києві, працівники якого за допомогою автоматизованого робочого місця працівника підрозділу "102" інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" у цілодобовому режимі здійснюють приймання екстрених викликів і реєстрацію повідомлень про правопорушення або події, що надходять телефоном за скороченим номером екстреного виклику поліції "102", а також за допомогою інших видів зв’язку.
5. Заходи безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист, здійснюються уповноваженими підрозділами територіальних органів Національної поліції України (далі - спеціальні підрозділи поліції).
6. Фінансування і матеріально-технічне забезпечення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист, здійснюються відповідно до законодавства України.
Фінансування і матеріально-технічне забезпечення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, визначених
статтею 2 Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", здійснюються відповідно до законодавства України і в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів державного бюджету та коштів осіб, узятих під захист, якщо на це є їх письмова згода.
II. Порядок організації здійснення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист
1. Вид заходу безпеки визначається з урахуванням наявних реальних загроз життю, здоров’ю, житлу та майну особи, узятої під захист.
Ураховуючи конкретні обставини справи і можливість досягнення мети з усунення реальної загрози життю, здоров’ю, житлу і майну особи, узятої під захист, у наказі зазначаються вид або види заходів забезпечення безпеки, перелік необхідних заходів і способів їх реалізації, спеціальний підрозділ поліції, на який покладається виконання заходу безпеки, дата початку, строки та порядок здійснення заходу безпеки, кількість нарядів поліції, їх озброєння та матеріально-технічне забезпечення.
3. Про вжиті заходи безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист, та їх результати керівник територіального органу Національної поліції України інформує орган, який приймав рішення про їх застосування.
4. У разі виникнення потреби в застосуванні додаткових заходів безпеки під час здійснення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист, або їх зміни керівник територіального органу Національної поліції України вживає заходів відповідно до законодавства України.
5. Під час отримання достовірної інформації про усунення загрози (небезпеки) життю, здоров’ю, житлу і майну особи, узятої під захист, закінчення строку конкретного заходу безпеки, а також систематичного невиконання особою, узятою під захист, законних вимог органів, що забезпечують безпеку, керівник територіального органу Національної поліції України звертається з клопотанням про скасування заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист до органу, який приймав рішення про застосування цього заходу безпеки.
III. Порядок здійснення заходу безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист
1. Керівник спеціального підрозділу поліції під час здійснення особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист:
1) на підставі наказу керівника територіального органу Національної поліції України про організацію здійснення заходів безпеки невідкладно розробляє план-розрахунок сил та засобів, який затверджується керівником територіального органу Національної поліції України. Під час складання плану-розрахунку враховуються кількість осіб, щодо яких необхідно здійснювати заходи безпеки, осіб, які мають наміри щодо посягання на особу, узяту під захист, характеристика житла, у якому мешкає особа, узята під захист, технічна характеристика транспортних засобів, залучених до здійснення заходів безпеки, умови здійснення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист, під час їх тимчасового перебування в публічних місцях, кількість можливих маршрутів руху, їх особливості; чисельність поліцейських; стан публічної безпеки і порядку в місцях перебування особи, узятої під захист; пора року, час доби;
2) повідомляє особі, щодо якої здійснюються заходи безпеки, під підпис умови здійснення цих заходів, роз’яснює її права та обов’язки, попереджає про можливість скасування щодо неї заходів безпеки в разі систематичного невиконання особою, узятою під захист, законних вимог органів, що забезпечують безпеку.
2. Для здійснення заходів безпеки щодо особистої охорони, охорони житла та майна осіб, узятих під захист, поліцейські спеціальних підрозділів поліції, які залучені до виконання цих заходів (далі - наряди поліції), забезпечуються вогнепальною зброєю, засобами індивідуального захисту та активної оборони, спеціальними засобами та засобами радіозв’язку, іншим майном та спорядженням. Вид зброї та форма одягу (однострій або цивільний одяг) визначаються керівником спеціального підрозділу поліції залежно від обставин виконання завдань.
................Перейти до повного тексту