1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.10.2015 № 911
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 листопада 2015 р.
за № 1395/27840
Про затвердження Порядку формування Реєстру великих платників податків
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017 № 650 від 09.12.2021 )
Відповідно до пункту 64.7 статті 64 глави 6 розділу ІІ Податкового кодексу України, підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок формування Реєстру великих платників податків, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 27 листопада 2013 року № 717 "Про затвердження Порядку формування Реєстру великих платників податків", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17 грудня 2013 року за № 2134/24666.
3. Управлінню організації обміну та аналізу інформації забезпечити в установленому законодавством порядку:
подання цього наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Макеєву О.Л. та Голову Державної фіскальної служби України Насірова Р.М.

В. о. Міністра

І. Уманський

ПОГОДЖЕНО:

Т. в. о. Голови Державної
регуляторної служби України

Голова Державної
фіскальної служби України




В.П. Загородній


Р.М. Насіров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
21.10.2015 № 911
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 листопада 2015 р.
за № 1395/27840
ПОРЯДОК
формування Реєстру великих платників податків
( У тексті Порядку слова "Міжрегіональне головне управління Державної фіскальної служби - Центральний офіс з обслуговування великих платників (далі - Центральний офіс)" та "Центральний офіс" в усіх відмінках замінено словами "Офіс великих платників податків ДФС" у відповідних відмінках; слова "ДФС України" замінено абревіатурою "ДФС"; слова "структурний підрозділ ДФС України, за яким закріплено функцію моніторингу результатів супроводження великих платників податків" в усіх відмінках замінено словами "структурний підрозділ ДФС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру великих платників податків" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017 ) ( У тексті Порядку слова "Державна фіскальна служба України" в усіх відмінках замінено словами "Державна податкова служба України" у відповідних відмінках; слово "ДФС" замінено словом "ДПС"; слова "Головні управління ДФС в областях, місті Києві та Офіс великих платників податків ДФС" замінено словами "Головні управління ДПС в областях, місті Києві та міжрегіональні управління ДПС по роботі з великими платниками податків" у відповідних відмінках; слова "Реєстр великих платників податків" в усіх відмінках замінено словами "Реєстр ВПП" у відповідних відмінках; слова "контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган" в усіх відмінках замінено словами "територіальний орган ДПС, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, чи інший територіальний орган" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства фінансів № 650 від 09.12.2021 )
I. Загальні положення
1. Формування та затвердження Реєстру ВПП (далі - Реєстр ВПП) здійснюються Державною податковою службою України (далі - ДПС) щороку.
2. До Реєстру ВПП включаються платники податків, які відповідають критеріям великого платника податків, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 розділу I Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
3. У разі включення платника податків до Реєстру ВПП на нього поширюються особливості щодо великих платників податків, визначені Кодексом.
II. Відбір платників податків, формування та затвердження Реєстру ВПП
1. Відбір платників податків для включення до Реєстру ВПП на наступний календарний рік здійснюється структурним підрозділом ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, на підставі аналізу інформації:
1) про сумарні обсяги доходів від усіх видів діяльності платника податків за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали (надається структурним підрозділом ДПС, за яким закріплена як за співвиконавцем процедура з організації проведення відбору підприємств, які відповідно до встановлених критеріїв належать до категорії великих платників податків, та формування Реєстру ВПП податків на відповідний рік, підтримання його в актуальному стані);
( Підпункт 1 пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017, № 650 від 09.12.2021 )
2) про суми сплачених до Державного бюджету України податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за друге півріччя попереднього року та перше півріччя поточного року (надається структурним підрозділом ДПС, за яким закріплена як за співвиконавцем процедура з організації проведення відбору підприємств, які відповідно до встановлених критеріїв належать до категорії великих платників податків, та формування Реєстру ВПП на відповідний рік, підтримання його в актуальному стані).
( Підпункт 2 пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017, в редакції Наказу Міністерства фінансів № 650 від 09.12.2021 )
2. Інформація, визначена у підпунктах 1, 2 пункту 1 цього розділу, надається структурному підрозділу ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, до 10 вересня поточного року.
( Пункт 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017, № 650 від 09.12.2021 )
3. За результатами аналізу структурний підрозділ ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, формує переліки великих платників податків (крім платників податків, стосовно яких прийнято рішення про припинення), які до 20 вересня поточного року направляються до головних управлінь ДПС в областях, місті Києві (далі - ГУ ДПС в областях, м. Києві) та міжрегіональні управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі - МУ ДПС по роботі з ВПП).
( Пункт 3 розділу II в редакції Наказу Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017, із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 650 від 09.12.2021 )
4. Головні управління ДПС в областях, місті Києві та міжрегіональні управління ДПС по роботі з великими платниками податків аналізують отримані переліки великих платників податків та до 27 вересня поточного року подають до структурного підрозділу ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, засобами електронного зв’язку обґрунтовані пропозиції щодо включення/виключення до/з переліків великих платників податків та пропозиції щодо основного місця обліку із закріплення за МУ ДПС по роботі з ВПП.
( Пункт 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017, № 650 від 09.12.2021 )
5. Структурний підрозділ ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, розглядає надані пропозиції та формує Реєстр ВПП на наступний календарний рік із закріпленням за основним місцем обліку за територіальним органом ДПС, що здійснює податкове супроводження великих платників податків за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
( Абзац перший пункту 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 650 від 09.12.2021 )
До Реєстру ВПП на наступний календарний рік не включаються бюджетні установи та платники, стосовно яких прийнято рішення про припинення або щодо яких до Єдиного державного реєстру внесено відомості про відкриття провадження у справі про банкрутство юридичної особи до дати затвердження Реєстру ВПП наказом ДПС на відповідний рік.
( Абзац другий пункту 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 650 від 09.12.2021 ) ( Пункт 5 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017 )
6. Реєстр ВПП на наступний календарний рік із закріпленням за основним місцем обліку за територіальним органом ДПС, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, до 22 жовтня поточного року затверджується наказом ДПС, який надсилається до ГУ ДПС в областях, м. Києві, МУ ДПС по роботі з ВПП та оприлюднюється на офіційному порталі ДПС з дотриманням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації".
( Пункт 6 розділу II в редакції Наказу Міністерства фінансів № 650 від 09.12.2021 )
III. Дії контролюючих органів та платників податків після затвердження Реєстру ВПП
1. Структурний підрозділ ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, відповідно до наказу ДПС про затвердження Реєстру ВПП на наступний календарний рік до 01 листопада формує та направляє повідомлення про включення платника податків до Реєстру ВПП на наступний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" на електронну адресу, з якої надіслана остання прийнята ДПС податкова звітність, або надсилає на паперовому носії поштовим відправленням за формою № 1-ВПП, наведеною в додатку 2 до цього Порядку, з повідомленням про вручення.
( Пункт 1 розділу III в редакції Наказу Міністерства фінансів № 1003 від 06.12.2017, із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 650 від 09.12.2021 )
2. Головні управління ДПС в областях, місті Києві та міжрегіональні управління ДПС по роботі з великими платниками податків:
1) після отримання наказу ДПС про затвердження Реєстру ВПП на наступний календарний рік проводять роз’яснювальну роботу з великими платниками податків, які не перебувають на обліку в територіальних органах ДПС, що здійснюють податкове супроводження великих платників податків відповідно до наказу ДПС, щодо виконання вимог Кодексу в частині обов'язковості переведення на облік до таких контролюючих органів, порядку такого переведення та забезпечують взяття на облік/зняття з обліку платників податків у відповідних контролюючих органах;
( Підпункт 1 пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 650 від 09.12.2021 )
2) до 03 грудня поточного року надають структурному підрозділу ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, перелік платників податків, яких включено до Реєстру ВПП на наступний календарний рік та якими не подано заяву за формою № 1-ОПП (додаток 5 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 року за № 1562/20300) (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22 квітня 2014 року № 462) (далі - форма № 1-ОПП) до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків.

................
Перейти до повного тексту