1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.12.2006 N 126/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2006 р.
за N 1393/13267
Про внесення змін до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судову експертизу" та з метою удосконалення єдиного підходу при проведенні судових експертиз і підвищення якості проведення судових експертиз
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз, затверджених наказом Міністерства юстиції від 8 жовтня 1998 року N 53/5 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції 3 листопада 1998 року за N 705/3145 (із змінами та доповненнями), що додаються.
2. Управлінню експертного забезпечення правосуддя (Л.Головченко) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами і доповненнями).
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції І.І.Ємельянову.
Міністр Олександр Лавринович
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
29.12.2006 N 126/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2006 р.
за N 1393/13267
ЗМІНИ
до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз, затверджених наказом Міністерства юстиції від 8 жовтня 1998 року N 53/5 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції 3 листопада 1998 року за N 705/3145 ( z0705-98 ) (із змінами та доповненнями)
1. У Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень:
1.1. У розділі 1:
у пункті 1.2:
у підпункті 1.2.1 слова "фоно- та відеозапису" замінити словом "відеозвукозапису";
у підпункті 1.2.5 після слів "комп'ютерно-технічна" доповнити словами "телекомунікаційних систем та засобів".
У пункті 1.13:
абзац шостий викласти в такій редакції:
"У виняткових випадках, якщо експертиза є особливо складною, потребує вирішення більше десяти питань або вирішення питань, які потребують декількох досліджень чи налічує більше п'яти томів матеріалів справи, або є комплексною чи потребує залучення фахівців з інших установ (у тому числі судово-медичних), підприємств, організацій і не може бути виконана в зазначені строки, більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який призначив експертизу, після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів. Попереднє вивчення матеріалів при нескладних та середньої складності дослідженнях не повинно перевищувати п'яти днів; при складних та найскладніших дослідженнях - відповідно десяти та п'ятнадцяти днів";
доповнити пункт новими абзацами сьомим та восьмим такого змісту:
"У разі відмови органу, що призначив експертизу, у погодженні запропонованого розумного строку проведення експертизи, матеріали справи можуть бути повернені з пропозицією призначити експертизу іншим суб'єктам судово-експертної діяльності, визначеним у статті 7 Закону України "Про судову експертизу".
У випадку невиконання клопотань експерта щодо надання додаткових матеріалів, несплати вартості експертизи в порядку, передбаченому чинним законодавством, незабезпечення доступу до об'єкта дослідження (учинення перешкод з боку сторін, що беруть участь у справі, в обстеженні об'єкта), матеріали справи можуть бути повернуті органу (особі), який призначив експертизу, із зазначенням мотивованих причин неможливості її проведення".
У зв'язку з цим абзаци сьомий та восьмий вважати відповідно абзацами дев'ятим та десятим.
1.2. У розділі 4:
пункт 4.1 доповнити новим реченням такого змісту:
"Якщо в установі не проводяться певні види експертиз та відсутні фахівці з певної галузі спеціальних знань, керівник установи повідомляє про це орган (особу), що призначив експертизу, та повертає матеріали справи без виконання";
у абзаці третьому пункту 4.15 слово "коду" замінити словом "номеру", а слова "суб'єкта підприємницької діяльності" виключити.
1.3. Додаток до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень доповнити абзацом такого змісту:
"Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності.
Зона обслуговування поширюється на всі регіони".
2. У Науково-методичних рекомендаціях з питань підготовки матеріалів та призначення судових експертиз:
2.1. Третє речення абзацу чотирнадцятого пункту 1 викласти в такій редакції:
"Почеркознавчі дослідження за копіями об'єктів дослідження можуть бути проведені лише після вирішення експертами в галузі технічного дослідження документів питання про відсутність монтажу".
2.2. Пункт 37 викласти в такій редакції:
"37. Для розв'язання ідентифікаційних завдань щодо документів, виготовлених за допомогою комп'ютерної техніки, надається ця техніка в комплекті (системний блок комп'ютера, інсталяційний диск з драйвером принтера або багатофункціонального пристрою, з'єднувальні та мережеві кабелі, принтер). До направлення комп'ютерної техніки на експертизу будь-яка робота на ній не дозволяється. Вирішення ідентифікаційних питань проводиться в рамках комплексної комп'ютерно-технічної експертизи та технічної експертизи документів при наявності електронного оригіналу документа (файла). Вилучення комп'ютерної техніки, її огляд має проводитися за участю спеціаліста у галузі комп'ютерно-технічних досліджень".
2.3. Розділ "Експертиза матеріалів та засобів відеозвукозапису" викласти в такій редакції:
"Експертиза відеозвукозапису
44. Основними завданнями експертизи відеозвукозапису є:
44.1. Встановлення технічних умов та технології отримання відеозвукозапису.
44.2. Ототожнення особи за фізичними параметрами голосу.
Орієнтовний перелік вирішуваних питань
До пункту 44.1.
Чи на даному технічному пристрої (відеомагнітофоні, диктофоні тощо) зафіксована відеофонограма (фонограма)?
За допомогою одного чи декількох технічних пристроїв зафіксовані конкретні фрагменти відеофонограми (фонограми)?
Чи є надана відеофонограма (фонограма) оригіналом або копією?
Чи проводився запис відеофонограми (фонограми) безперервно?
Чи зазнавала змін надана відеофонограма (фонограма)?
Чи одночасно проводився запис відеозображення та звуку на відеофонограмі?
До пункту 44.2.
Чи брали перелічені особи участь у зафіксованій на фонограмі розмові та які конкретно слова та фрази ними промовлені?
Скільки осіб брало участь у зафіксованій на фонограмі розмові?

................
Перейти до повного тексту