1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
13.10.2005 N 969
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 2005 р.
за N 1393/11673
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 1066 від 09.10.2012 )
Про затвердження Порядку здійснення контролю за доставкою в митниці призначення переміщуваних через митний кордон України товарів окремих видів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 550 від 03.07.2006 Наказом Міністерства фінансів N 651 від 30.05.2012 )
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 11, статей 58 та 156 Митного кодексу України та з метою вдосконалення системи контролю за доставкою товарів, що переміщуються через митний кордон України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення контролю за доставкою в митниці призначення переміщуваних через митний кордон України товарів окремих видів (далі - Порядок), що додається.
2. Начальникам регіональних митниць, митниць довести Порядок до відома особового складу й забезпечити неухильне дотримання його вимог, інформувати про вимоги Порядку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності шляхом розміщення його тексту на наочних стендах у пунктах пропуску через державний кордон України.
3. Управлінню контролю за переміщенням вантажів (Луговець В.А.) і Юридичному департаменту (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Департаменту інформаційних технологій та митної статистики (Копосов С.А.) розробити програмно-інформаційні комплекси для забезпечення практичної реалізації вимог Порядку митними органами.
5. Установити, що цей наказ набирає чинності через 30 днів після його офіційного опублікування.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби України від 29.01.99 N 52 "Про введення до дослідної експлуатації програмно-інформаційного комплексу "Контроль за переміщенням вантажів при імпорті".
7. Унести такі зміни до Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 12.04.2000 N 206 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2000 за N 261/4482:
7.1. У пункті 1.6 слова "міжнародних поштових відправлень" виключити.
7.2. У позиції "Графа 33 "Код товару" глави 3 "Особливості заповнення окремих граф ВТД" після слів "При перевезеннях відправлень спеціального зв'язку" виключити слова "та міжнародних поштових відправлень", після слів "Відправлення спеціального зв'язку згідно зі специфікаціями" виключити слова "або Міжнародні поштові відправлення".
( Пункт 8 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 651 від 30.05.2012 )
9. Скасувати наказ Державної митної служби України від 30.08.2005 N 803 "Про затвердження Порядку здійснення контролю за доставкою в митниці призначення переміщуваних через митний кордон України товарів окремих видів".
10. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Держмитслужби України Федорова О.О.
Голова Державної митної
служби України

О.Б.Єгоров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
13.10.2005 N 969
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 2005 р.
за N 1393/11673
ПОРЯДОК
здійснення контролю за доставкою в митниці призначення переміщуваних через митний кордон України товарів окремих видів
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено з метою вдосконалення системи контролю за доставкою товарів, що переміщуються через митний кордон України, відповідно до пункту 6 частини другої статті 11, статей 58 та 156 Митного кодексу України.
1.2. Дія Порядку поширюється на:
а) товари гуманітарної допомоги, що ввозяться на митну територію України (крім тих, що ввозяться з метою транзиту);
б) несупроводжуваний багаж громадян - при ввезенні його на митну територію України, вивезенні з неї, транзиті через територію України;
в) товари, що ввозяться на митну територію України й переміщуються цією територією з будь-якою метою, у тому числі з метою транзиту, за укладеними в установленому порядку зовнішньоекономічними договорами (контрактами):
- у ручній поклажі;
- у супроводжуваному багажі;
- у несупроводжуваному багажі, який перевозиться залізницею в поштових та/або поштово-багажних вагонах;
г) міжнародні поштові відправлення.
1.3. Терміни, що вживаються в цьому Порядку, визначено Митним кодексом України.
2. Порядок здійснення контролю за доставкою товарів з митниці відправлення в митницю призначення
2.1. Для здійснення контролю за доставкою товарів, які перебувають під митним контролем і переміщуються митною територією України, використовуються повідомлення про транзитне переміщення (далі - ПТП) та його електронна копія.
2.2. ПТП складається посадовою особою митниці відправлення, декларантом або перевізником, як правило, на партію товарів. Форму ПТП наведено в додатку 1 до цього Порядку.
2.3. ПТП оформлюється в трьох примірниках на аркушах паперу формату А4 посадовою особою митниці відправлення й реєструється нею в окремому журналі, форма якого визначається цією митницею з урахуванням особливостей переміщення товарів різними видами транспорту. Структуру порядкового номера ПТП наведено в додатку 2 до цього Порядку.
2.4. При ввезенні товарів автомобільним транспортом на митну територію України з будь-якою метою, крім транзиту, у ПТП обов'язково зазначається місце прибуття товарів, яке визначається посадовою особою митниці відправлення за Переліком місць прибуття автотранспорту, затвердженим наказом Держмитслужби України від 15.11.99 N 721 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.12.99 за N 839/4132, на підставі інформації, наданої перевізником. У разі відсутності такої інформації посадова особа митниці самостійно визначає час і місце доставки зазначених товарів для здійснення митного контролю та митного оформлення.
2.5. Особа або перевізник, яка прийняла заявлені товари до перевезення, надає митниці відправлення зобов'язання доставити ці товари в митницю призначення в строк, установлений митницею відправлення, про що власноручно вчиняє відповідний запис у всіх примірниках ПТП.
2.6. При переміщенні товарів залізничним транспортом (крім товарів, що переміщуються в ручній поклажі) на всіх примірниках ПТП проставляється календарний штемпель залізничної станції, яка прийняла товари до перевезення.
2.7. На всіх примірниках ПТП посадова особа митниці відправлення проставляє відбитки штампа "Під митним контролем" (далі - ПМК) і особистої номерної печатки (далі - ОНП).
2.8. Перший і другий примірники ПТП видаються особі або перевізнику, що прийняла товари до перевезення, для доставки разом з товарами в митницю призначення; третій примірник ПТП разом з примірниками товаротранспортних (за наявності) та інших товаросупровідних документів (або їх завіреними копіями) залишається на контролі в митниці відправлення.
2.9. Після цього посадова особа митниці відправлення в строк, що не перевищує 4 годин після завершення митного оформлення товарів, уносить до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС) інформацію за кожним ПТП.
2.10. При надходженні товарів у митницю призначення в межах визначеного митницею відправлення строку доставки посадова особа митниці призначення перевіряє відповідність товарів відомостям про них, зазначеним в електронній копії ПТП, вилучає примірники ПТП у перевізника або в особи, що пред'являє товари до митного оформлення, та проставляє в них і в усіх товаротранспортних (за наявності) та інших товаросупровідних документах відбитки штампа ПМК.
2.11. У першому примірнику ПТП посадова особа митниці призначення вчиняє запис "Товар надійшов", завіряє його відбитком ОНП і передає цей примірник ПТП особі, що надала митниці відправлення зобов'язання щодо доставки товарів у митницю призначення, як підтвердження виконання цього зобов'язання.
2.12. Посадова особа митниці призначення в строк, що не перевищує 4 годин з моменту пред'явлення товару до митного оформлення, робить в електронній копії ПТП, що міститься в ЄАІС, відмітку про прибуття товару в митницю призначення.
2.13. Якщо перевезення здійснюється на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення, то інформація про доставку товарів додатково заноситься до ЄАІС відповідно до наказу Держмитслужби України від 06.04.98 N 181 "Про впровадження системи електронного обміну даних книжок МДП" (зі змінами й доповненнями).
2.14. Після завершення митного оформлення товарів посадова особа митниці призначення, що його здійснила, зазначає в другому примірнику ПТП номер вантажної митної декларації, а у випадках, передбачених законодавством України, - номер квитанції МД-1, за якою здійснено митне оформлення товарів, і завіряє цей запис відбитком ОНП. До графи 44 (розділ 0 "Митні документи", позиція "0100") цієї вантажної митної декларації обов'язково повинен бути внесений номер відповідного ПТП. Протягом доби від дати завершення митного оформлення товарів посадова особа митниці призначення вносить інформацію про це з ПЕОМ до ЄАІС.

................
Перейти до повного тексту