- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв’язку
та захисту інформації України
14.10.2014 № 532 ( z1387-14 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 листопада 2014 р.
за № 1388/26165
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 750 від 02.12.2016 )
ПОРЯДОК
контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг у галузі технічного захисту інформації (згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України) ( z1387-14 )
І. Загальні положення
1.2. Дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів господарювання, які отримали в установленому порядку ліцензію Адміністрації Держспецзв'язку на провадження господарської діяльності з надання послуг у галузі технічного захисту інформації (згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України).
ІІ. Організація перевірок
2.1. Контроль за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг у галузі технічного захисту інформації (згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України) (далі - Ліцензійні умови) здійснює у межах своїх повноважень Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі - орган ліцензування) шляхом проведення планових і позапланових перевірок за місцезнаходженням (місцем провадження господарської діяльності) ліцензіата або його відокремлених підрозділів, які провадять господарську діяльність у галузі технічного захисту інформації (далі - ТЗІ).
2.2. Планові перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов орган ліцензування проводить з періодичністю, встановленою Постановою
№ 791, відповідно до річних або квартальних планів, які затверджуються органом ліцензування до 01 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.
2.3. Річні або квартальні плани проведення планових перевірок оприлюднюються шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті органу ліцензування.
Під час проведення позапланових перевірок з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу.
Позапланова перевірка не може здійснюватись з одних і тих самих питань за період, який вже перевірявся, за винятком випадків, якщо така перевірка здійснюється на виконання рішення суду, в межах досудового провадження чи з метою контролю виконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов із зазначеного питання.
2.5. Для проведення планової або позапланової перевірки орган ліцензування видає наказ про проведення перевірки, який має містити інформацію про:
найменування суб’єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід;
предмет перевірки (планова/позапланова);
посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадових осіб органу ліцензування, які будуть проводити перевірку;
строки проведення перевірки.
2.6. На підставі наказу оформлюється посвідчення на проведення перевірки додержання Ліцензійних умов (далі - Посвідчення), форма якого наведена у додатку 1 до цього Порядку, яке підписується керівником або заступником керівника органу ліцензування та засвідчується печаткою.
Посвідчення реєструється у журналі обліку посвідчень на проведення перевірки ліцензіатів, форма якого наведена у додатку 2 до цього Порядку, сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою.
При проведенні позапланових перевірок у
Посвідченні обов’язково зазначаються питання, що стали підставою для проведення цього заходу.
2.7. Якщо під час проведення перевірки передбачається ознайомлення з відомостями, що становлять державну таємницю, органом ліцензування оформлюються в установленому порядку документи, що засвідчують право посадових осіб органу ліцензування на ознайомлення з відомостями, що становлять державну таємницю.
2.8. Орган ліцензування проводить планові перевірки додержання ліцензіатами Ліцензійних умов за умови направлення (пред'явлення) письмового повідомлення про перевірку додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг у галузі технічного захисту інформації (згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України) (далі - Повідомлення), форма якого наведена у додатку 3 до цього Порядку.
Повідомлення готується на бланку органу ліцензування і повинно містити дату початку та дату закінчення планової перевірки, найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо якого проводиться перевірка.
Повідомлення не пізніше як за десять днів до дня проведення цієї перевірки надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою або вручається особисто керівнику ліцензіата чи уповноваженій особі із засвідченням підпису.
2.9. Строк проведення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів.
Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а для суб'єкта малого підприємництва - двох робочих днів.
Продовження строків проведення планової та позапланової перевірок не допускається.
Посадова особа органу ліцензування без
Посвідчення та службового посвідчення не має права проводити перевірку суб'єкта господарювання.
ІІІ. Повноваження посадових осіб органу ліцензування під час проведення перевірки
3.1. Посадові особи органу ліцензування під час перевірки:
вимагають від ліцензіата усунення виявлених порушень вимог законодавства;
вимагають припинення дій, які перешкоджають проведенню державного нагляду (контролю);
ознайомлюються з необхідною документацією та матеріалами, що стосуються ліцензованої діяльності у галузі КЗІ;
отримують копії (ксерокопії) документів, необхідних для проведення перевірки;
надають (надсилають) ліцензіату обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень.
3.2. Посадові особи органу ліцензування зобов’язані:
керуватися у своїй роботі вимогами законодавства;
об’єктивно відображати стан справ щодо додержання ліцензіатом Ліцензійних умов, а також усунення їх порушень;
забезпечувати збереження інформації з обмеженим доступом, яка стала відома під час перевірки;
ознайомлювати керівника суб’єкта господарювання, або його заступника, або уповноважену ним особу з результатами перевірки в строки, передбачені
Законом про державний контроль;
надавати суб’єкту господарювання консультаційну допомогу щодо проведення перевірки;
дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із ліцензіатом.
3.4. Голова комісії відповідає за проведення перевірки в установлені терміни.
IV. Права та обов'язки ліцензіата
4.1. Ліцензіат (уповноважена особа) під час проведення перевірки має право:
1) вимагати від посадових осіб органу ліцензування додержання вимог законодавства;
2) перевіряти наявність у посадових осіб органу ліцензування службових посвідчень і одержувати копії посвідчення на проведення планової або позапланової перевірки;
3) не допускати посадових осіб органу ліцензування до проведення перевірки, якщо:
посадова особа органу ліцензування не надала копії документів, передбачених
Законом про державний контроль, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону;
ліцензіатом не отримано Повідомлення;
4) бути присутнім під час проведення перевірки;
5) вимагати нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею ліцензіата;
6) одержувати акт, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг у галузі технічного захисту інформації (згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України) (далі - Акт перевірки), форма якого наведена у додатку 4 до цього Порядку, та ознайомлюватися з ним;
7) надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до Акта перевірки;
8) оскаржувати в установленому законодавством порядку неправомірні дії органу ліцензування та його посадових осіб.
4.2. Ліцензіат (уповноважена особа) під час перевірки додержання ним Ліцензійних умов зобов'язаний:
допускати посадових осіб органу ліцензування до проведення перевірки за умови дотримання порядку її проведення, передбаченого законодавством;
виконувати вимоги органу ліцензування щодо усунення виявлених порушень вимог Ліцензійних умов;
надавати копії (ксерокопії) документів, письмові пояснення, довідки, матеріали та відомості з питань, що виникають під час перевірки, відповідно до законодавства;
забезпечувати присутність керівника ліцензіата (юридичної особи) або ліцензіата - фізичної особи - підприємця або уповноваженої особи ліцензіата під час проведення перевірки;
одержувати примірник Акта перевірки;
забезпечити необхідні умови для проведення посадовими особами органу ліцензування перевірки в установлені терміни.
V. Порядок проведення перевірки
5.1. Перед початком перевірки голова комісії органу ліцензування повинен пред’явити керівнику ліцензіата (юридичної особи), ліцензіату (фізичній особі - підприємцю) або уповноваженій особі ліцензіата посвідчення на проведення перевірки та службові посвідчення, що засвідчують посадових осіб органу ліцензування, і надати йому (їй) копію посвідчення на проведення перевірки.
Посвідчення на проведення перевірки є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку проведення перевірки.
У разі проведення перевірки суб’єкта господарювання, що має ліцензію з правом надання послуг з технічного захисту інформації усіх видів, у тому числі інформації, що становить державну таємницю, посадові особи органу ліцензування пред’являють керівнику ліцензіата (юридичної особи), ліцензіату (фізичній особі - підприємцю) або уповноваженій особі ліцензіата оформлені в установленому порядку документи, що засвідчують їх право на ознайомлення з відомостями, що становлять державну таємницю.
5.2. Планові та позапланові перевірки проводяться в робочий час ліцензіата, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку, та у присутності ліцензіата (уповноваженої особи).
Уповноважені особи ліцензіата повинні надати посадовим особам органу ліцензування документи, що надають їм право представляти ліцензіата під час проведення перевірки (довіреність, наказ).
5.3. Посадова особа органу ліцензування перед початком проведення перевірки обов'язково зазначає в журналі відвідування ліцензіата (у разі його наявності) строки та мету відвідування, посади і прізвища голови та членів комісії органу ліцензування, підстави для проведення перевірки. Указані дані засвідчуються підписом голови комісії органу ліцензування.
VІ. Порядок оформлення результатів перевірки
6.1. За результатами проведення планової або позапланової перевірки посадовими особами органу ліцензування складається
Акт перевірки.
Посадові особи органу ліцензування проводять планову (позапланову) перевірку у межах переліку питань, визначених у Акті перевірки.
6.2. Посадовими особами органу ліцензування в Акті перевірки зазначається стан виконання Ліцензійних умов ліцензіатом, а в разі невиконання - детальний опис виявлених порушень з посиланням на відповідні вимоги нормативно-правових актів і нормативних документів, які були порушені ліцензіатом. Довільне викладення або трактування вимог нормативно-правових і нормативних актів не допускається. Забороняється вносити до акта перевірки відомості, які не підтверджені документально.
6.3. Усі копії та витяги з документів, що стосуються предмета перевірки, отримані посадовими особами органу ліцензування, повинні бути засвідчені підписом керівника (уповноваженої особи) ліцензіата та печаткою ліцензіата (за наявності).
6.4. Акт перевірки складається у двох примірниках.
В останній день перевірки два примірники
Акта перевірки підписуються посадовими особами органу ліцензування, керівником ліцензіата (юридичної особи), ліцензіатом (фізичною особою - підприємцем) або уповноваженою особою ліцензіата, яка письмово підтверджує факт ознайомлення з результатами перевірки, для чого проставляє свій підпис, дату та завіряє печаткою (за наявності).
Керівник ліцензіата (юридичної особи), ліцензіат (фізична особа - підприємець) або уповноважена особа ліцензіата має право до Акта перевірки додати письмові пояснення та викласти зауваження щодо його змісту і проведення перевірки. Вони оформлюються у письмовій формі та є невід'ємною частиною Акта перевірки. При цьому на всіх примірниках Акта перевірки перед підписом керівника ліцензіата (юридичної особи), ліцензіата (фізичної особи - підприємця) або уповноваженої особи ліцензіата робиться запис "Із зауваженнями".
У разі відмови суб’єкта господарювання підписати Акт перевірки голова комісії вносить до нього відповідний запис, який засвідчується підписами членів комісії з перевірки.
6.5. Один примірник Акта перевірки зберігається в органі ліцензування, а другий надсилається рекомендованим листом ліцензіату або вручається із засвідченням підпису, скріпленого печаткою, керівнику ліцензіата (юридичної особи), ліцензіату (фізичній особі - підприємцю) або уповноваженій особі ліцензіата.
6.6. Якщо ліцензіат відмовив органу ліцензування у проведенні перевірки або якщо орган ліцензування під час проведення планової або позапланової перевірки виявив повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов; недостовірні відомості у документах, поданих суб’єктом господарювання для одержання ліцензії; факт передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов; неможливість ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для певного виду господарської діяльності, то в останній день перевірки посадові особи органу ліцензування складають Акт про порушення, форма якого наведена у додатку 5 до цього Порядку, в якому вказують відповідний вид порушення (повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов; виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб’єктом господарювання для одержання ліцензії; встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов; відмова ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування; неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов).
................Перейти до повного тексту