- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 2014 р.
за № 1374/26151
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 432 від 23.07.2020 )
Про затвердження Положення про порядок і строки підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
1. Затвердити Положення про порядок і строки підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, що додається.
2. Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
4. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2015 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
Голова Служби полковник Держспецзв’язку |
В.П. Звєрєв |
ПОГОДЖЕНО: Голова Всеукраїнської професійної спілки працівників спеціального зв'язку Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Голова Національного агентства України з питань державної служби Голова Спільного представницького органу об'єднань профспілок Тимчасово виконуючий обов’язки Міністра освіти і науки України |
Н.І. Волк О. Мірошниченко К.О. Ващенко Г.В. Осовий О.С. Дніпров |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України
16.09.2014 № 461
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 2014 р.
за № 1374/26151
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок і строки підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
І. Загальні положення
2. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
вищі навчальні заклади - навчальні заклади Держспецзв’язку та інші вищі навчальні заклади;
перепідготовка - отримання військовослужбовцями, державними службовцями та іншими працівниками Держспецзв’язку (далі - співробітники Держспецзв’язку) іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та набутого практичного досвіду;
підвищення кваліфікації - навчання співробітників Держспецзв’язку з метою оновлення та набуття умінь, знань, навичок і здатності виконувати додаткові завдання та обов’язки у межах отриманої спеціальності для провадження професійної діяльності в Держспецзв’язку;
підрозділи Держспецзв’язку - територіальні органи Адміністрації Держспецзв’язку, Головне управління урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку, підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку, територіальні підрозділи, заклади, установи і організації Держспецзв’язку.
3. Підвищення кваліфікації та перепідготовка співробітників Держспецзв’язку організовуються для задоволення потреби Держспецзв’язку у високопрофесійних фахівцях, здатних компетентно і відповідально виконувати управлінські функції, впроваджувати новітні спеціальні технології та сприяти інноваційним процесам.
4. Основними завданнями підвищення кваліфікації та перепідготовки співробітників Держспецзв’язку є:
1) вдосконалення професійної підготовки шляхом поглиблення і розширення професійних знань, умінь і навичок;
2) набуття співробітниками Держспецзв’язку досвіду виконання додаткових завдань та обов’язків у межах отриманої спеціальності;
3) підвищення рівня професійних знань, удосконалення своєї майстерності;
4) закріплення й удосконалення особистих практичних умінь і навичок, необхідних для якісного та ефективного виконання службових обов’язків;
5) оновлення, розширення і формування нових професійних знань у галузі зв’язку, інформатизації та за іншими напрямами діяльності;
6) вивчення сучасних методів управління, ознайомлення з досягненнями науки і техніки та перспективами їх розвитку;
7) розроблення пропозицій щодо удосконалення і впровадження у практику кращих досягнень науки і техніки в галузі зв’язку, інформатизації та в інших напрямах діяльності.
5. Підвищення кваліфікації та перепідготовка співробітників Держспецзв’язку організовуються Департаментом кадрового забезпечення Адміністрації Держспецзв’язку (далі - ДКЗ) спільно з підрозділами Держспецзв’язку.
6. З метою підвищення кваліфікації та перепідготовки співробітників Держспецзв’язку ДКЗ здійснює:
1) організаційні заходи щодо підвищення кваліфікації та перепідготовки співробітників Держспецзв’язку;
2) підготовку документів (планів, графіків, рапортів, службових записок тощо), які стосуються підвищення кваліфікації співробітників Держспецзв’язку;
3) облік співробітників Держспецзв’язку, які підлягають підвищенню кваліфікації та пройшли навчання;
4) формування та розміщення державного замовлення на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів.
7. Підвищення кваліфікації та перепідготовка співробітників Держспецзв’язку проводяться у вищих навчальних закладах.
Підвищення кваліфікації співробітників Держспецзв’язку може здійснюватись в органах виконавчої влади та інших закладах як в межах України, так і за кордоном, у тому числі й на підставі відповідних договорів.
8. Основним навчальним закладом Держспецзв’язку для підвищення кваліфікації та перепідготовки співробітників Держспецзв’язку є Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
ІІ. Підвищення кваліфікації співробітників Держспецзв’язку
1. Співробітники Держспецзв’язку направляються на підвищення кваліфікації не рідше ніж один раз на 5 років.
2. Строк підвищення кваліфікації співробітників Держспецзв’язку з відривом від служби (роботи) і збереженням заробітної плати (для працівників - зі збереженням середньої заробітної плати) не повинен перевищувати 4 тижнів (для державних службовців за погодженням з Кабінетом Міністрів України, як виняток, - 2 місяців).
Працівники, які направляються на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, мають право на гарантії і компенсації, передбачені законодавством України.
Строк підвищення кваліфікації військовослужбовців без відриву від служби не повинен перевищувати 90 календарних днів (за умови відшкодування фінансових витрат стороною, що приймає, та за рішенням Віце-прем’єр-міністра України відповідно до розподілу функціональних обов’язків - 18 місяців).
Строк підвищення кваліфікації державних службовців і працівників без відриву від служби (роботи) не повинен перевищувати 6 місяців.
3. Підвищення кваліфікації співробітників Держспецзв’язку є безперервним процесом і проводиться за такими видами:
1) довгострокове підвищення кваліфікації (навчання за професійними програмами);
2) короткострокове підвищення кваліфікації (спеціалізовані короткострокові навчальні курси, тематичні постійно діючі і короткострокові семінари, тренінги тощо).
4. Державні службовці відповідно до вимог чинного законодавства додатково мають право підвищувати кваліфікацію шляхом:
2) участі у щорічному Всеукраїнському конкурсі "Кращий державний службовець".
5. Довгострокове підвищення кваліфікації (навчання за професійними програмами) спрямовується на фахове удосконалення та оновлення знань і набуття умінь, навичок співробітниками Держспецзв’язку. Тривалість довгострокового підвищення кваліфікації не може бути меншою, ніж 72 години.
6. Короткострокове підвищення кваліфікації (спеціалізовані короткострокові навчальні курси, тематичні постійно діючі і короткострокові семінари, тренінги тощо) проводиться з метою вивчення актуальних проблем державного управління, нових актів законодавства, кращого вітчизняного та зарубіжного досвіду провадження управлінської діяльності, питань функціонування і розвитку галузі зв’язку. Тривалість короткострокового підвищення кваліфікації становить до 72 годин.
7. Стажування державних службовців в органах, на які поширюється дія
Закону України "Про державну службу" , а також за кордоном проводиться з метою вивчення досвіду управлінської діяльності, здобуття практичних знань, набуття умінь і навичок за фахом.
................Перейти до повного тексту