1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.10.2014 № 282
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 жовтня 2014 р.
за № 1369/26146
Про затвердження Порядку делегування повноважень саморегулівним організаціям у сфері архітектурної діяльності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 114 від 17.05.2021 )
Відповідно до статей - 16-1 та 17 Закону України "Про архітектурну діяльність", Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок делегування повноважень саморегулівним організаціям у сфері архітектурної діяльності, що додається.
2. Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва (Непомнящий О. М.) разом з Департаментом нормативно-правового регулювання (Малашкін М. А.) в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ісаєнка Д. В.
Перший заступник Міністра В. А. Негода
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Голови СПО роботодавців на національному рівні О. Мірошниченко
Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва М. Ю. Бродський
Виконувач обов'язків Міністра економічного розвитку і торгівлі України І. Веремій
Голова СПО об'єднань профспілок Г. В. Осовий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального
господарства України
13 жовтня 2014 року № 282
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 жовтня 2014 р.
за № 1369/26146
ПОРЯДОК
делегування повноважень саморегулівним організаціям у сфері архітектурної діяльності
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру делегування Мінрегіоном саморегулівним організаціям у сфері архітектурної діяльності (далі - саморегулівні організації) повноважень, визначених законом, а також здійснення контролю за реалізацією делегованих повноважень.
( Абзац перший пункту 1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 114 від 17.05.2021 )
Обсяг повноважень, що делегуються, визначається наказом Мінрегіону та зазначається в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (далі - Електронна система).
( Абзац другий пункту 1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 114 від 17.05.2021 )
1.2. Мінрегіоном повноваження делегуються за напрямом діяльності відповідної саморегулівної організації.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про архітектурну діяльність".
II. Умови делегування повноваження
2.1. Саморегулівній організації делегуються повноваження в обсязі, визначеному наказом Мінрегіону, якщо вона:
1) внесена згідно з Порядком реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності, затвердженим наказом Мінрегіону від 13 травня 2014 року № 137, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 травня 2014 року за № 573/25350, до Електронної системи за напрямом діяльності, за яким така організація має намір отримати делеговане повноваження;
( Підпункт 1 пункту 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 114 від 17.05.2021 )
2) прийняла та погодила із Мінрегіоном порядок реалізації делегованого повноваження (зміни до нього), дія якого поширюватиметься на всіх суб'єктів архітектурної діяльності, щодо яких буде реалізовуватися делеговане повноваження;
3) має фінансові ресурси, достатні для покриття витрат, пов'язаних зі здійсненням делегованого повноваження;
4) має власне або орендоване за договором на строк не менше одного року приміщення, а також матеріально-технічні, інформаційні та кадрові ресурси, достатні для якісної реалізації делегованого повноваження.
2.2. Дотримання саморегулівною організацією визначених у цьому розділі умов є обов'язковим як на момент прийняття Мінрегіоном рішення про делегування повноваження, так і протягом періоду дії такого рішення.
III. Порядок прийняття рішення про делегування повноваження, відмову у делегуванні або припинення делегованого повноваження
3.1. Для набуття делегованих повноважень саморегулівна організація подає до Мінрегіону в паперовій або електронній формі в порядку, визначеному статтею - 26 -1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", такі документи:
( Абзац перший пункту 3.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 114 від 17.05.2021 )
1) заяву про делегування повноважень за напрямом діяльності саморегулівної організації;
2) копію рішення органу управління саморегулівної організації про намір отримання нею делегованих повноважень;
3) прийнятий та погоджений із Мінрегіоном порядок реалізації делегованого повноваження, яким передбачається, що делеговані повноваження здійснюються згідно з нормативно-правовими актами та/або нормативними документами, що регулюють відповідну діяльність, зокрема для проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури, з дотриманням вимог Закону України "Про архітектурну діяльність", Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 554, а також з урахуванням кваліфікаційних вимог до відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури;
( Підпункт 3 пункту 3.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 114 від 17.05.2021 )
4) копії фінансової звітності за останній звітний період та затвердженого відповідним органом управління саморегулівної організації бюджету (фінансового плану) на поточний звітний період із зазначенням кошторису витрат для реалізації делегованих повноважень;
5) інформацію про наявність у саморегулівної організації власного або орендованого за договором на строк не менше одного року приміщення;
6) інформацію про матеріально-технічне, інформаційне та кадрове забезпечення;
7) відомості про склад виконавчих та контролюючих органів саморегулівної організації із зазначенням щодо кожної особи таких даних: прізвища, ім'я, по батькові, займаної посади, освіти, стажу роботи, засобів зв'язку (телефону, електронної пошти).
Саморегулівні організації можуть подавати інші документи, що підтверджують заявлену інформацію.
3.2. У разі подання документів у паперовій формі кожен документ, наданий саморегулівною організацією, має бути засвідчений підписом керівника саморегулівної організації та печаткою саморегулівної організації (за наявності), а ті документи, які містять більше одного аркуша, мають бути прошиті та пронумеровані.
( Пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 114 від 17.05.2021 )
3.3. Документи, подані саморегулівною організацією, розглядаються та перевіряються протягом двадцяти робочих днів з дня їх надходження Мінрегіоном, для чого ним утворюється відповідна комісія.
У разі подання документів, перелік яких передбачено в пункті 3.1 цього розділу, не в повному обсязі та невідповідності документів вимогам частини четвертої - шостої статті - 26 -1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", документи не розглядаються, про що саморегулівна організація повідомляється в спосіб, відповідно до якого подавалися документи, протягом п'яти робочих днів з дня надходження документів.
( Абзац другий пункту 3.3 в редакції Наказу Міністерства розвитку громад та територій України № 114 від 17.05.2021 )
3.4. За наслідками розгляду поданих саморегулівною організацією документів Мінрегіон приймає рішення про:

................
Перейти до повного тексту