- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 2018 р.
за № 1338/32790
Про затвердження Порядку повернення у державну (комунальну) власність об’єктів приватизації в разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об’єктів
1. Затвердити Порядок повернення у державну (комунальну) власність об’єктів приватизації в разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об’єктів, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Фонду державного майна України від 14 листопада 2001 року № 2107 "Про затвердження Порядку звіряння результатів інвентаризацій і оцінок об’єкта приватизації, що за рішенням суду, господарського суду повертається у державну власність, та визначення збитків, що могли бути завдані цьому об’єкту під час володіння ним покупцем", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2001 року за № 1033/6224 (із змінами).
3. Управлінню контролю постприватизаційних процесів Департаменту внутрішнього аудиту та контролю забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
В.о. Голови Фонду |
В. Трубаров |
ПОГОДЖЕНО: В.о. виконавчого директора Асоціації міст України Голова Державної регуляторної служби України |
В.В. Сидоренко К. Ляпіна |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду
державного майна України
18 жовтня 2018 року № 1331
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 2018 р.
за № 1338/32790
ПОРЯДОК
повернення у державну (комунальну) власність об’єктів приватизації в разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об’єктів
I. Загальні положення
1. Цей Порядок регулює відносини, пов’язані з поверненням у державну (комунальну) власність об’єкта приватизації, відчуженого за результатами його продажу на аукціоні або шляхом викупу, у разі розірвання договору купівлі-продажу цього об’єкта за згодою сторін, за рішенням суду у зв’язку з невиконанням умов договору або визнанням його судом недійсним.
2. Об’єкт приватизації повертається до сфери управління органу приватизації, що проводив його відчуження за договором купівлі-продажу, для здійснення управління цим об’єктом згідно із законодавством до дати відчуження його в результаті повторного продажу.
II. Повернення у державну (комунальну) власність об’єктів приватизації у добровільному порядку
1. Повернення у державну (комунальну) власність об’єкта приватизації у добровільному порядку поширюється на випадки розірвання договору купівлі-продажу за згодою сторін.
2. На підставі взаємної домовленості щодо повернення у державну (комунальну) власність об’єкта приватизації у добровільному порядку шляхом розірвання договору купівлі-продажу орган приватизації протягом 5 робочих днів з дня розірвання договору купівлі-продажу утворює спільну комісію з інвентаризації об’єкта приватизації, що повертається у державну (комунальну) власність (далі - інвентаризаційна комісія), до складу якої входять представники органу приватизації та представники власника.
Склад інвентаризаційної комісії та порядок її роботи визначаються органом приватизації.
3. Інвентаризація об’єкта приватизації (крім пакетів акцій, часток) проводиться комісією відповідно до
Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 вересня 2014 року № 879, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2014 року за № 1365/26142 (із змінами), станом на день розірвання договору купівлі-продажу.
4. Результати інвентаризації затверджуються наказом органу приватизації протягом 5 робочих днів після її завершення.
5. Приймання об’єкта приватизації, що повертається у державну (комунальну) власність, здійснюється органом приватизації протягом 30 календарних днів після затвердження результатів інвентаризації. Передача оформлюється актом приймання-передачі об’єкта приватизації, що повертається у державну (комунальну) власність (далі - Акт), за формою, наведеною у додатку до цього Порядку.
Акт складається у двох примірниках, які підписують представник органу приватизації та представник покупця і затверджує орган приватизації.
До Акта додаються:
технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна, що повертається у державну (комунальну) власність;
документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт приватизації;
документи, що відповідно до законодавства засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (у разі наявності);
документ, що посвідчує право власності на об’єкт приватизації до його перепрофілювання (реконструкції);
інші документи, визначені органом приватизації.
6. У разі перепрофілювання об’єкта приватизації згідно з умовами договору купівлі-продажу поверненню у державну (комунальну) власність підлягає перепрофільований об’єкт приватизації.
7. Для приймання об’єкта у державну (комунальну) власність орган приватизації утворює комісію з приймання, за результатами якої буде складений та підписаний Акт.
III. Особливості повернення у державну (комунальну) власність пакета акцій (часток)
1. Повернення власником пакета акцій органу приватизації здійснюється протягом 3 робочих днів з дня розірвання договору купівлі-продажу шляхом підписання акта приймання-передачі пакета акцій товариства, який підписують орган приватизації та власник, та проведення облікових операцій на рахунках в цінних паперах органу приватизації та власника в депозитарних установах відповідно до законодавства про депозитарну систему в Україні.
Власник зобов’язаний підписати акт приймання-передачі пакета акцій товариства та забезпечити проведення облікової операції (списання/переказ) щодо пакета акцій, що повертається у державну (комунальну) власність, зі свого рахунку в цінних паперах протягом 3 робочих днів з дня розірвання договору купівлі-продажу.
................Перейти до повного тексту