1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України,
Національної академії
медичних наук України
11.07.2012 № 514/41
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2012 р.
за № 1319/21631
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 167-2/о "Реєстраційна карта хворого з гострим пошкодженням нирок (ГПН) № ____"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 167-2/о "Реєстраційна карта хворого з гострим пошкодженням нирок (ГПН) № ____" (далі - форма № 167-2/о).
2. Форма № 167-2/о заповнюється лікарем відділення інтенсивної нефрології або лікарем відділення, де лікувався пацієнт. На осіб без постійного місця проживання чи зареєстрованих тимчасово форма № 167-2/о не заповнюється.
3. Форма № 167-2/о є основним реєстраційним документом хворого з гострим пошкодженням нирок, а також документом для поточного контролю за динамікою стану здоров'я пацієнтів, характером виконаного лікування.
4. Форму № 167-2/о зберігають в історії хвороби.
5. На підставі даних форми № 167-2/о щороку складається форма звітності № 67 (річна) "Звіт про кількість хворих, які перебувають на обліку з хронічною хворобою нирок (ХХН), трансплантованою ниркою (ТН) або гострим пошкодженням нирок (ГПН), за 20___ рік".
6. У пункті 1 зазначають прізвище, ім'я та по батькові хворого (повністю, на підставі паспортних даних).
7. У пункті 2 зазначається стать хворого.
8. У пункті 3 зазначаються цифровим способом число, місяць, рік народження хворого.
9. У пункті 4 зазначається, де мешкає хворий: у місті чи в селі. Хворих, що проживають в селищах міського типу, відносять до жителів міста.
10. У пункті 5 зазначається місце проживання хворого (область, район, населений пункт, вулиця, будинок, квартира).
11. У пункті 6 зазначається найменування лікувально-профілактичного закладу, в якому хворому встановлено діагноз.
12. У пункті 7 зазначається діагноз хворого. Кодуванню підлягає основний діагноз згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я Десятого перегляду (МКХ-10).
13. У пункті 8 зазначається стадія важкості гострого пошкодження нирок (далі - ГПН): 1 - І стадія важкості, 2 - ІІ стадія важкості, 3 - ІІІ стадія важкості.
14. У пункті 9 зазначається вага пацієнта в одиницях (кг). Якщо параметр не визначався, ставиться нуль.
15. У пункті 10 зазначається зріст пацієнта в одиницях (см). Якщо параметр не визначався, ставиться нуль.
16. У пункті 11 зазначається максимальний за період лікування вміст креатиніну в крові в одиницях (мкмоль/л). Якщо параметр не визначався, ставиться нуль.
17. У пункті 12 зазначається максимальний за період лікування вміст сечовини в крові в одиницях (ммоль/л). Якщо параметр не визначався, ставиться нуль.
18. У пункті 13 зазначається мінімальний за період лікування добовий діурез в одиницях (мл/кг/год). Якщо параметр не визначався, ставиться нуль.
Розподіл гострого пошкодження нирок за стадіями важкості
Категорія Критерій швидкості клубочкової фільтрації (далі - ШКФ) Критерій швидкості утворення сечі
Risk (Ризик) І стадія Збільшення концентрації сироваткового креатиніну в 1,5 раза або зниження ШКФ ' 25 % Діурез ' 0,5 мл/кг/год за 6 годин
Injury (пошкодження) ІІ стадія Збільшення концентрації сироваткового креатиніну в 12 разів або зниження ШКФ ' 50 % Діурез ' 0,5 мл/кг/год за 12 годин
Failure (недостатність) ІІІ стадія Збільшення концентрації сироваткового креатиніну в 3 рази, або зниження ШКФ ' 75 %, або гостре зростання концентрації сироваткового креатиніну на 44 мкмоль/л, або концентрація сироваткового креатиніну більше 352 мкмоль/л Діурез ' 0,3 мл/кг/год за 24 години або анурія за 12 годин
Loss (втрата) Персистуюча ГНН ' 4 тижнів
ESKD (ХХН-V ст.) Повна втрата функції нирок ' 3 місяців

................
Перейти до повного тексту