1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
25.08.2005 N 94
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2005 р.
за N 1314/11594
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної судової адміністрації N 81 від 24.07.2009 )
Про затвердження Положення про порядок призначення та виплати щомісячного грошового утримання працюючим суддям та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці
З метою оптимізації планування та фінансування видатків за КЕКВ 1341 "Виплата пенсій і допомоги", встановлення відповідно до вимог статті 43 Закону України "Про статус суддів", порядку призначення та виплати щомісячного грошового утримання працюючим суддям та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок призначення та виплати щомісячного грошового утримання працюючим суддям та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці (далі - Положення), що додається.
2. Управлінню планово-фінансової діяльності (Сидоренко І.Л.) довести Положення до відома голів апеляційних та місцевих господарських і військових судів, начальників територіальних управлінь державної судової адміністрації.
3. Начальникам територіальних управлінь державної судової адміністрації довести Положення до відома голів загальних місцевих судів, забезпечити здійснення призначення та виплати щомісячного грошового утримання працюючим суддям та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці відповідно до Положення.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної судової адміністрації України Богданова Л.В.
Голова І.Балаклицький
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради суддів Наказ Державної судової
України адміністрації України
13.05.2005 N 34 25.08.2005 N 94
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2005 р.
за N 1314/11594
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок призначення та виплати щомісячного грошового утримання працюючим суддям та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці
1. Загальні положення
Це Положення визначає порядок призначення, виплати, перерахунку і припинення виплати щомісячного грошового утримання працюючим суддям, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та суддям, які до введення в дію Закону України "Про статус суддів" вийшли на пенсію з посади судді судів загальної юрисдикції (крім суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів) відповідно до Законів України "Про статус суддів", "Про судоустрій України", актів Президента України та інших нормативно-правових актів.
2. Порядок призначення щомісячного грошового утримання судді
2.1. Працівники, які відповідають за кадрове діловодство в суді, ведуть облік стажу роботи суддів, у тому числі які мають право на відставку та продовжують працювати на посаді судді.
2.2. Для своєчасного та правильного проведення підрахунку стажу роботи, який дає право на відставку судді та отримання щомісячного грошового утримання, ведеться розрахунок стажу роботи судді, що дає право на відставку (додаток).
2.3. Розрахунок стажу роботи судді заповнюється під час зарахування судді до штату суду на підставі даних трудової книжки судді, військового квитка, диплома про здобуття вищої юридичної освіти.
2.4. Складений працівником, який відповідає за ведення кадрового діловодства у суді, розрахунок стажу роботи судді щодо суддів місцевих загальних судів не пізніше ніж за місяць до досягнення суддею 20 річного стажу роботи на посаді судді надсилається для перевірки до відділу кадрів територіального управління державної судової адміністрації, на підставі якого відділом бухгалтерського обліку та звітності територіального управління державної судової адміністрації складається розрахунок розміру щомісячного грошового утримання.
Розрахунок стажу роботи та розрахунок розміру щомісячного грошового утримання суддів військових судів, місцевих спеціалізованих судів та апеляційних судів надсилаються безпосередньо до Державної судової адміністрації України.
Разом із зазначеними розрахунками для перевірки правильності встановлення щомісячного грошового утримання надсилаються копія трудової книжки, копія військового квитка, копія диплома з додатками, копія паспорта та інші документи, які підтверджують трудовий стаж.
2.5. Після перевірки Державною судовою адміністрацією України правильності проведення розрахунку стажу роботи, який дає право на встановлення щомісячного грошового утримання, та розрахунку розміру щомісячного грошового утримання підрозділами, надсилається погодження або обґрунтоване заперечення щодо призначення виплати щомісячного грошового утримання судді.
2.6. До стажу роботи, що дає право на відставку та одержання щомісячного грошового утримання, за умови роботи на посаді судді не менше як десять років зараховується, крім стажу трудової діяльності, зазначеної в частині 4 статті 43 Закону України "Про статус суддів", стаж роботи, передбачений Указом Президента України від 10 липня 1995 року N 584 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту суддів" (із змінами). Половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах зараховується у разі навчання на денному відділенні.
2.7. Призначення щомісячного грошового утримання судді проводиться наказом голови суду на підставі отриманого від Державної судової адміністрації України погодження.
3. Порядок призначення щомісячного довічного грошового утримання судді
3.1. Після видання наказу про відрахування судді зі штату суду на підставі акта Верховної Ради України або Президента України про звільнення у зв'язку з поданням заяви про відставку, у тому числі у відставку за станом здоров'я, що перешкоджає продовженню виконання обов'язків, та припиненням виплати щомісячного грошового утримання працюючому судді, голова суду, де працював суддя, видає наказ про встановлення довічного грошового утримання судді у відставці.
3.2. На суддю у відставці, а також на тих суддів, які звільнені з посади судді цього суду до введення в дію Закону України "Про статус суддів" і перебувають на обліку у зазначеному суді та мають право на встановлення щомісячного довічного грошового утримання, формується особова справа судді у відставці або судді, який має право на одержання щомісячного довічного грошового утримання, до якої долучаються:
- заява на ім'я голови суду про встановлення щомісячного довічного грошового утримання;
- копія акта Верховної Ради України або Президента України про звільнення у зв'язку з поданням заяви про відставку;
- копія паспорта;
- копія трудової книжки;
- копія диплома;
- копія військового квитка;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- копії документів про пільги, встановлені законодавством України;
- довідка з управління пенсійного фонду за місцем проживання (роботи) судді про припинення виплати пенсії за віком або іншої пенсії у зв'язку з призначенням щомісячного довічного грошового утримання;
- розрахунок стажу роботи судді, що дає право на відставку;
- розрахунок щомісячного довічного грошового утримання;
- дозвіл державної судової адміністрації про встановлення виплати щомісячного довічного грошового утримання.
3.3. Розрахунок стажу роботи, який дає право на встановлення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, а також розрахунок розміру щомісячного довічного грошового утримання складається та погоджується з урахуванням вимог, викладених у розділі другому цього Положення.
3.4. Право судді на відставку та отримання щомісячного довічного грошового утримання регулюється статтею 43 Закону України "Про статус суддів".
3.5. Право колишніх суддів на отримання щомісячного довічного грошового утримання, передбаченого статтею 43 Закону України "Про статус суддів", які до введення цього Закону в дію вийшли на пенсію з посади судді, регулюється Постановою Верховної Ради України від 15 грудня 1992 року N 2863 "Про порядок введення в дію Закону України "Про статус суддів".
4. Визначення розміру щомісячного довічного грошового утримання
4.1. Розмір заробітної плати судді для обчислення суми щомісячного довічного грошового утримання визначається виходячи з посадового окладу, премії, доплати за кваліфікаційний клас, надбавки за вислугу років та інших надбавок, які встановлені законодавчими актами і є обов'язковими для виплати суддям, які працюють на відповідній посаді (1).
4.2. Розмір посадового окладу визначається відповідно до законодавчих актів і дорівнює посадовому окладу судді, який працює на відповідній посаді в цей час.
4.3. Розмір доплати за кваліфікаційний клас визначається відповідно до розміру доплати за кваліфікаційний клас суддів, які працюють на відповідній посаді і мають аналогічний кваліфікаційний клас.
4.4. Розмір надбавки за вислугу років визначається відповідно до розміру надбавки за вислугу років, який отримують судді на відповідній посаді при аналогічному стажі роботи.
4.5. Надбавка за почесне звання "Заслужений юрист", доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук виплачуються у розмірі, що є загальним для суддів, які працюють на відповідній посаді і мають таке звання або науковий ступінь.
4.6. Інші надбавки, передбачені чинним законодавством, що є обов'язковими для виплати суддям, які працюють на відповідній посаді, виплачуються в розмірах, установлених відповідними нормативними актами з урахуванням вимог чинного законодавства.

................
Перейти до повного тексту