1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.07.2012 № 604/417/793/499/518
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2012 р.
за № 1292/21604
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 397/702/472/927 від 15.05.2018 )
Про затвердження Інструкції про взаємодію органів виконавчої влади в роботі з дітьми, розлученими із сім’єю, які не є громадянами України і звернулися до компетентних органів із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту
Відповідно до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" , підпункту 1 пункту 12 розділу IV Плану заходів з виконання у 2011 році Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 330-р, з метою визначення механізмів проведення органами виконавчої влади роботи з дітьми, розлученими з сім’ями, які не є громадянами України і звернулися до компетентних органів України із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про взаємодію органів виконавчої влади в роботі з дітьми, розлученими із сім’єю, які не є громадянами України і звернулися до компетентних органів із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що додається.
2. Державній міграційній службі України (Ковальчук М.М.) у п’ятиденний строк після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ надіслати за належністю.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаємо за собою.
Міністр
внутрішніх справ України
генерал внутрішньої
служби України



В.Ю. Захарченко
Віце-прем’єр-міністр України -
Міністр соціальної
політики України


С.Л. Тігіпко
Міністр освіти і науки,
молоді та спорту України

Д.В. Табачник
Віце-прем’єр-міністр України -
Міністр охорони
здоров’я України


Р.В. Богатирьова
Голова Державної
прикордонної служби України
генерал армії України


М.М. Литвин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України,
Міністерства соціальної
політики України,
Міністерства освіти і науки,
молоді та спорту України,
Міністерства охорони
здоров’я України,
Адміністрації Державної
прикордонної служби України
07.07.2012 № 604/417/793/499/518
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2012 р.
за № 1292/21604
ІНСТРУКЦІЯ
про взаємодію органів виконавчої влади в роботі з дітьми, розлученими із сім’єю, які не є громадянами України і звернулися до компетентних органів із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає механізм провадження органами виконавчої влади роботи з дітьми, розлученими із сім’єю, які не є громадянами України і заявили про намір звернутися до компетентних органів із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (далі - дитина, розлучена із сім’єю).
1.2. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" , "Про охорону дитинства", "Про соціальні послуги".
Терміни, що вживаються у цій Інструкції, мають значення, наведені у зазначених Законах.
1.3. Робота компетентних органів з дитиною, розлученою із сім’єю, будується на принципах:
забезпечення інтересів дитини, розлученої із сім’єю, компетентними органами, які беруть участь у визначенні статусу дитини, розлученої із сім’єю;
недопущення дискримінації в правах дітей, розлучених із сім’єю;
забезпечення права дитини, розлученої із сім’єю, на участь у вирішенні питання стосовно визначення її статусу;
конфіденційності інформації про дитину, розлучену із сім’єю.
II. Виявлення дітей, розлучених із сім’єю
2.1. Якщо державний кордон України перетинає чи перетнула дитина, розлучена із сім’єю, посадові особи органу охорони державного кордону Державної прикордонної служби України (далі - органи Держприкордонслужби) у разі її звернення або повідомлення інших осіб невідкладно повідомляють про це територіальний орган Державної міграційної служби України (далі - територіальний орган ДМС України) та відповідний орган опіки та піклування за місцем її виявлення, а також роз'яснюють такій дитині (за необхідності залучається перекладач) порядок подання заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та інформують про місцезнаходження територіальних органів ДМС України.
2.2. Якщо органами Держприкордонслужби було виявлено дитину, розлучену із сім’єю, яка незаконно перетнула кордон України і заявляє про намір бути визнаною біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, або про це повідомили інші особи, які не є її законними представниками, посадові особи органу Держприкордонслужби невідкладно повідомляють про це територіальний орган ДМС України і відповідний орган опіки та піклування за місцем її виявлення.
2.3. У разі виявлення дитини, розлученої із сім’єю, про це невідкладно повідомляються територіальний орган ДМС України, орган внутрішніх справ Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на транспорті (далі - орган внутрішніх справ) і відповідний орган опіки та піклування за місцем виявлення дитини.
2.4. Посадова особа органу Держприкордонслужби у випадку, передбаченому пунктом 2.2 цього розділу, або органу внутрішніх справ після виявлення дитини, розлученої із сім’єю, із залученням перекладача заповнює у двох примірниках акт про факт виявлення дитини, розлученої із сім’єю, яка заявила про намір звернутися до компетентних органів України із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (додаток 1) (далі - акт про факт виявлення), та забезпечує передачу дитини, розлученої із сім’єю, представникові територіального органу ДМС України протягом 24 годин. Попередньо погоджуються час та місце передачі дитини, розлученої із сім’єю.
2.5. При передачі дитини, розлученої із сім’єю, територіальний орган ДМС України забезпечує присутність перекладача та представника відповідного органу опіки та піклування.

................
Перейти до повного тексту