1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.09.2011 N 1145
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 листопада 2011 р.
за N 1291/20029
Про затвердження Положення про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації у Державній службі фінансового моніторингу України
З метою забезпечення безумовного виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" та Указу Президента України від 05.05.2011 N 547 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації", реалізації громадянами гарантованого державою права на доступ до публічної інформації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації у Державній службі фінансового моніторингу України, що додається.
2. Департаменту податкової, митної політики, доходів, адміністрування платежів та методології бухгалтерського обліку (Чмерук М.О.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної служби фінансового моніторингу України Гуржія С.Г.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Президент Спілки орендарів
і підприємців України
Заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців
на національному рівні
Перший заступник Керівника
Спільного представницького органу
всеукраїнських профспілок
та профспілкових об'єднань
для ведення колективних переговорів
та соціального діалогу
на національному рівні
Перший заступник Голови -
Голова ліквідаційної комісії
Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
Ф.Ярошенко


В.Хмільовський



В.Биковець






Г.В.Осовий




Г.Яцишина
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів
України
14.09.2011 N 1145
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 листопада 2011 р.
за N 1291/20029
ПОЛОЖЕННЯ
про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації у Державній службі фінансового моніторингу України
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок доступу до публічної інформації у Державній службі фінансового моніторингу України (далі - Держфінмоніторинг України).
1.2. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
запит на інформацію - прохання особи чи групи осіб в усній, письмовій чи іншій формі надати публічну інформацію, що знаходиться у володінні Держфінмоніторингу України;
запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень;
звернення громадян - викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги;
публічна інформація - відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання Держфінмоніторингом України обов'язків, передбачених законодавством, або яка знаходиться у володінні Держфінмоніторингу України;
суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.
1.3. Правове регулювання відносин, пов'язаних із забезпеченням доступу до публічної інформації, здійснюється відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію" та "Про державну таємницю".
1.4. Дія цього Положення не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, зокрема інформації, яка створюється або отримується Держфінмоніторингом України відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму", а також на відносини у сфері звернень громадян.
1.5. Спрямовує та координує надання доступу до публічної інформації заступник Голови Держфінмоніторингу України, який здійснює спрямування, координацію діяльності і контроль за роботою підрозділів забезпечення діловодства та організації контролю відповідно до розподілу функціональних обов'язків (далі - Координатор).
1.6. Дотримання встановленого порядку надання публічної інформації (облік, систематизація та контроль щодо задоволення запиту) організовує і забезпечує Управління контролю та адміністративно-господарської роботи Держфінмоніторингу України (далі - Управління).
1.7. Керівники самостійних структурних підрозділів Держфінмоніторингу України, які володіють запитуваною інформацією та визначені резолюцією керівництва Держфінмоніторингу України до запиту, організовують і забезпечують виконання та надання публічної інформації на запит.
II. Забезпечення доступу до публічної інформації у Держфінмоніторингу України
2.1. Доступ до публічної інформації у Держфінмоніторингу України забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації:
в офіційних друкованих виданнях;
на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет;
на інформаційних стендах;
будь-яким іншим способом;
2) надання інформації за запитом на інформацію.
2.2. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
III. Порядок звернення за публічною інформацією до Держфінмоніторингу України
3.1. Запитувачі інформації мають право доступу до спеціального місця у приміщенні Держфінмоніторингу України для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію.
3.2. Запитувачі інформації мають право звернутися до Держфінмоніторингу України із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація їх особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
3.3. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.
3.4. Запитувачі інформації можуть подати запит в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою).
3.5. Запитувачі інформації можуть подавати письмовий запит у довільній формі.
3.6. Запит на інформацію має містити:
1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
3.7. З метою спрощення процедури оформлення письмового запиту на інформацію запитувачі інформації можуть подавати запит шляхом заповнення відповідної форми запиту на інформацію (додаток до Положення), яку можна отримати в приміщенні Держфінмоніторингу України та на офіційному Веб-сайті Держфінмоніторингу України www.sdfm.gov.ua у розділі "Доступ до публічної інформації".
3.8. Запитувачі інформації можуть звернутися до Держфінмоніторингу України із запитом на інформацію під час особистого прийому посадовими особами Держфінмоніторингу України, за телефоном та факсом 594-16-39, а також на електронну адресу Держфінмоніторингу України public@sdfm.gov.ua.
3.9. У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) запитувачі інформації не можуть подати письмовий запит на інформацію, його має оформити працівник Управління, обов'язково зазначивши в запиті свою посаду, прізвище, ім'я, по батькові, контактний телефон, та надати копію запиту запитувачам інформації, які його подали.
3.10. Під час подання запиту на інформацію запитувачі інформації зазначають зручну для них форму отримання інформації.
3.11. На вимогу запитувачів інформації на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування розпорядника інформації, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачам інформації.
IV. Порядок реєстрації та опрацювання запиту на інформацію
4.1. Запит на інформацію, що надходить на адресу Держфінмоніторингу України, приймається, попередньо опрацьовується і реєструється відділом забезпечення діловодства Управління контролю та адміністративно-господарської роботи (далі - Відділ) в установленому порядку.
4.2. Для реєстрації запиту на інформацію застосовується окрема вхідна реєстраційно-контрольна картка, що обробляється за допомогою корпоративної системи електронного документообігу (далі - система обліку) в окремій категорії.
4.3. Система обліку містить:
1) назву документа;
2) дату створення документа;
3) дату надходження документа;
4) джерело інформації (автор, відповідний підрозділ);
5) передбачену законом підставу віднесення інформації до категорії з обмеженим доступом;
6) строк обмеження доступу до інформації, у разі якщо вона віднесена до інформації з обмеженим доступом;
7) галузь;
8) ключові слова;
9) тип, носій (текстовий документ, плівки, відеозаписи, аудіозаписи тощо);
10) вид (нормативні акти, угоди, рішення, протоколи, звіти, прес-релізи);
11) проекти рішень (доповідні записки, звернення, заяви, подання, пропозиції, листи тощо);
12) форму та місце зберігання документа тощо.
4.4. Доступ до системи обліку, що містить інформацію про документ, що знаходиться у Держфінмоніторингу України, забезпечується відповідно до законодавства.
4.5. Після повернення запиту на інформацію з відповідною резолюцією керівництва Держфінмоніторингу України працівниками Відділу вносяться необхідні дані у відповідні поля реєстраційної картки у системі обліку, після чого запит невідкладно передається виконавцям.
4.6. Реєстрація та опрацювання запиту на публічну інформацію, який надійшов до Держфінмоніторингу України телефоном та електронною поштою, здійснюються Відділом після його роздрукування на паперовому носії сектором організації контролю та моніторингу за виконанням документів Управління контролю та адміністративно-господарської роботи (далі - Сектор).
V. Порядок надання публічної інформації Держфінмоніторингом України
5.1. Відповідь на запит на інформацію надається тими структурними підрозділами, які володіють запитуваною інформацією та визначені резолюцією керівництва Держфінмоніторингу України до запиту.
5.2. Оприлюднення публічної інформації про діяльність Держфінмоніторингу України в засобах масової інформації забезпечується в установленому порядку відповідальною особою, визначеною окремим наказом Держфінмоніторингу України.
5.3. Розміщення публічної інформації на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу України та інформаційному стенді забезпечують керівники самостійних структурних підрозділів Держфінмоніторингу України за напрямами діяльності відповідно до компетенції.
5.4. Проект відповіді на запит обов'язково погоджується з Координатором.
5.5. Відповідь на запит надається за підписом Голови Держфінмоніторингу України або його заступника відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
5.6. Відповідь на запит повинна містити достовірну, точну та повну запитувану інформацію.

................
Перейти до повного тексту