- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
НАКАЗ
12.12.2019 № 227-19
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 грудня 2019 р.
за № 1289/34260
Про затвердження Порядку визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання)
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби
№ 64-23 від 28.04.2023 )
1. Затвердити Порядок визнання документівпро професійне навчання (результатів професійного навчання), що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби
№ 64-23 від 28.04.2023 )
2. Генеральному департаменту професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Національного агентства України з питань державної служби відповідно до розподілу обов'язків та повноважень.
ПОГОДЖЕНО: Міністр освіти і науки України | Г. Новосад |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства України з питань
державної служби
12 грудня 2019 року № 227-19
(у редакції наказу
Національного агентства України
з питань державної служби
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 грудня 2019 р.
за № 1289/34260
ПОРЯДОК
визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання)
1. Цей Порядок встановлює процедуру визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання) державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (далі - учасники професійного навчання) (незалежно від джерел фінансування, які не заборонені законодавством і за рахунок яких здійснювалося професійне навчання).
Цей Порядок не поширюється на визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання), що здійснювалося шляхом підготовки, стажування учасників професійного навчання.
Відповідно до цього Порядку здійснюється визнання:
документів про підвищення кваліфікації за загальними / спеціальними професійними (сертифікатними) або короткостроковими програмами, виданих суб’єктами надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдерами) - резидентами, які провадять освітню діяльність із підвищення кваліфікації без відповідної ліцензії та/або за неакредитованими загальними / спеціальними професійними (сертифікатними) програмами підвищення кваліфікації;
документів про підвищення кваліфікації, виданих суб’єктами надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдерами) - нерезидентами (у разі надання ними освітніх послуг в Україні);
результатів навчання за програмами підвищення кваліфікації за кордоном (сертифікатними програмами підвищення кваліфікації у закладах освіти за кордоном, іншими програмами підвищення кваліфікації, у тому числі тренінговими програмами);
результатів вивчення або підвищення рівня володіння іноземною мовою шляхом самоосвіти, що зараховується як підвищення кваліфікації;
результатів навчання тренерів з числа державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування (з метою забезпечення подальшого здійснення ними тренінгової діяльності за програмами підвищення кваліфікації, зокрема типовими загальними програмами підвищення кваліфікації або програмами підвищення кваліфікації, розробленими на основі типових загальних програм) (далі - навчання тренерів), як навчання за програмами підвищення кваліфікації;
результатів участі у заходах з обміну досвідом в Україні та за кордоном, які проводяться зокрема за рахунок коштів асоціацій органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, міжнародних та іноземних установ, організацій та коштів міжнародної технічної допомоги, інших форм міжнародного співробітництва, власних коштів учасників професійного навчання.
Участь у заходах з обміну досвідом в Україні та за кордоном є самоосвітою.
Документи про підвищення кваліфікації, видані суб’єктами надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдерами), що провадять освітню діяльність із підвищення кваліфікації відповідно до ліцензії та/або за акредитованими загальними / спеціальними професійними (сертифікатними) програмами, не потребують визнання.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України
"Про державну службу",
"Про службу в органах місцевого самоврядування",
"Про освіту",
"Про вищу освіту",
Податковому кодексі України,
Положенні про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 року № 106 (далі - Положення про систему професійного навчання),
Положенні про організацію професійного навчання державних службовців, керівників державних підприємств, установ, організацій за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 року № 1028.
3. Процедуру визнання відповідно до цього Порядку проводить служба управління персоналом центральних, місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, структурний підрозділ з питань кадрового забезпечення органів місцевого самоврядування, у якому працює державний службовець, посадова особа місцевого самоврядування (далі - суб’єкт визнання).
4. Процедура визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання) здійснюється на підставі оригіналів документів, зазначених у пунктах 7-11 цього Порядку і виданих суб’єктами надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдерами) в електронній або паперовій формі. У разі подання учасником професійного навчання оригіналу документа з перекладом українською мовою (за потреби), такий переклад не потребує засвідчення його вірності нотаріусом.
Учасник професійного навчання може подати також інші документи / інформацію, що засвідчують результати його професійного навчання.
У процесі визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання) не підлягають розгляду документи / інформація про проходження професійного навчання на тимчасово окупованій території України або території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.
5. Для визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання) суб’єкт визнання перевіряє інформацію відповідно до пунктів 7-12 цього Порядку. У разі подання учасником професійного навчання оригіналу електронного документа, що засвідчує результати професійного навчання, перевіряється також наявність електронного підпису, накладеного уповноваженою особою суб’єкта надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдера) - резидента.
Суб’єкт визнання для проведення перевірки може запитувати (за потреби) інформацію про програму, за якою здійснювалося професійне навчання, та / або іншу додаткову інформацію у суб’єкта надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдера) та / або в учасника професійного навчання.
За результатами перевірки інформації суб’єкт визнання приймає рішення про визнання або про відмову у визнанні документа про професійне навчання (результатів професійного навчання) у разі наявності обставин, визначених пунктами 7-12 цього Порядку, про що повідомляє учасника професійного навчання.
Якщо учасник професійного навчання не згоден із результатами визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання), він може повторно звернутися до суб’єкта визнання та подати додаткові документи / інформацію (за наявності). У такому разі суб’єкт визнання аналізує всі подані учасником професійного навчання документи / інформацію та переглядає раніше прийняте ним рішення (за потреби).
6. У разі визнання документів про професійне навчання (результатів професійного навчання) згідно з цим Порядком учаснику професійного навчання нараховуються кредити Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (далі - ЄКТС) відповідно до
Порядку нарахування кредитів ЄКТС за результатами професійного навчання, затвердженого наказом НАДС від 12 грудня 2019 року № 226-19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 грудня 2019 року за № 1288/34259.
7. Для визнання документів про підвищення кваліфікації за загальними / спеціальними професійними (сертифікатними) або короткостроковими програмами, виданих суб’єктами надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдерами) - резидентами, які провадять освітню діяльність із підвищення кваліфікації без відповідної ліцензії та / або за неакредитованими загальними / спеціальними професійними (сертифікатними) програмами підвищення кваліфікації, учасник професійного навчання подає суб’єкту визнання оригінал документа про підвищення кваліфікації.
Для визнання документа про підвищення кваліфікації суб’єкт визнання перевіряє:
наявність у документі про підвищення кваліфікації відомостей, що обов’язково у ньому зазначаються відповідно до пункту 16 Положення про систему професійного навчання;
відомості про суб’єкта надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдера), що видав документ про підвищення кваліфікації, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у тому числі види діяльності, що передбачають надання відповідних освітніх послуг;
відповідність обсягу програми (в кредитах ЄКТС), зазначеного у документі про підвищення кваліфікації, вимогам до обсягу професійних (сертифікатних), короткострокових програм, визначених
Положенням про систему професійного навчання;
відповідність програми, за якою учасник професійного навчання підвищив кваліфікацію, виду професійного навчання та орієнтовному напряму (темі), зазначеним в індивідуальній програмі підвищення рівня професійної компетентності державного службовця / індивідуальній програмі професійного розвитку (не перевіряється щодо посадових осіб місцевого самоврядування).
Рішення про відмову у визнанні документа про підвищення кваліфікації приймається у разі, якщо:
документ про підвищення кваліфікації не містить відомостей, зазначених в абзаці третьому цього пункту;
................Перейти до повного тексту