- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
20.05.2004 N 338
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 жовтня 2004 р.
за N 1285/9884
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів
N 194 від 11.07.2022 )
Про порядок реалізації ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
фінансів
N 210 від 18.02.2011 )
Відповідно до Закону України від 3 лютого 2004 р.
N 1416 "Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння" щодо реалізації ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок реалізації ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт (далі - Порядок), що додається.
2. Покласти на Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (Швачка А.В.) провадження справ з реалізації ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт.
3. Управлінню по контролю за обігом дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння (Видолоб В.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Управлінню по контролю за обігом дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння (Видолоб В.В.) протягом 5 днів після державної реєстрації наказу у Міністерстві юстиції України підготувати звернення Міністерства фінансів України до Національного банку України з пропозицією щодо приведення у відповідність із чинним законодавством Положення про порядок і умови зберігання та реалізації грошей, у тому числі іноземної валюти, цінних паперів, ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.10.99
N 489 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.10.99 за N 740/4033.
5. Управлінню фінансової політики та координації роботи з Національним банком України (Коцюба В.О.) розробити та затвердити нормативно-правовий акт щодо реалізації цінних паперів, які виявлені при опису та на які накладено арешт, узгодити із заінтересованими органами виконавчої влади та подати на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Чалого В.Д.
Перший віце-прем'єр-міністр України,
Міністр фінансів України М.Я.Азаров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів
України
20.05.2004 N 338
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 жовтня 2004 р.
за N 1285/9884
ПОРЯДОК
реалізації ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регулює відносини, пов'язані із реалізацією ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, зазначених у частині восьмій статті
55 Закону України
"Про виконавче провадження".
1.2. Дія Порядку поширюється на:
а) ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення;
б) ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, що стали непридатними чи втратили експлуатаційну цінність, або окремі частини таких виробів;
в) брухт і відходи дорогоцінних металів у будь-якому вигляді та стані, а також брухт і відходи дорогоцінного каміння та дорогоцінного каміння органогенного утворення;
г) ювелірні, побутові вироби, виготовлені із застосуванням дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (покриття з них), які мають історичну, музейну, наукову, художню або іншу культурну цінність;
ґ) інші вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (далі - цінності), на які при виконавчому провадженні накладено арешт.
2. Терміни, які вживаються у Порядку
3. Передавання цінностей Державному сховищу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України
3.1. Порядок і умови зберігання арештованого майна, зазначеного в частині восьмій статті
55 Закону України
"Про виконавче провадження", визначаються Національним банком України (далі - НБУ) за погодженням з Міністерством фінансів України (далі - Мінфін).
3.2. Рішення про передавання арештованих цінностей, що зберігаються в територіальних управліннях НБУ, Державному сховищу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (далі - Держсховище), яке згідно з п. 6.2 Порядку здійснює реалізацію цінностей, приймається державним виконавцем у встановленому законодавством порядку.
3.3. Державний виконавець направляє територіальному управлінню НБУ розпорядження щодо передавання цінностей Держсховищу для реалізації, а Держсховищу - копію розпорядження, до якого додаються копії таких документів:
а) договору зберігання цінностей, укладеного державною виконавчою службою з територіальним управлінням НБУ;
б) акта приймання-передавання цінностей на зберігання;
в) акта опису й арешту майна;
г) акта вкладень цінностей до посилки, сформованої при їх передаванні на зберігання.
3.4. Цінності, які розміщені на зберігання в територіальному управлінні НБУ і передаються для реалізації, за дорученням державного виконавця та на підставі службового розпорядження начальника територіального управління НБУ перевозяться службою інкасації територіального управління НБУ до Держсховища.
3.5. Передавання цінностей Держсховищу здійснюється службою інкасації на підставі акта приймання-передавання цінностей, форма якого визначається НБУ.
3.6. Акт складається у чотирьох примірниках, які засвідчуються підписами відповідних осіб служби інкасації та Держсховища. Три примірники акта залишаються службі інкасації, два з яких по одному надсилаються територіальному управлінню НБУ та державному виконавцю, за договором з яким цінності були прийняті на зберігання. Четвертий примірник акта передається разом із цінностями Держсховищу.
3.7. Цінності, доставлені в Держсховище, приймаються ним на позабалансовий рахунок.
4. Вивчення, аналітичні дослідження та експертиза цінностей
4.1. Вивчення, аналітичні дослідження та експертизу цінностей, одержаних для їх реалізації, організовує Держсховище.
4.2. Аналітичні дослідження та експертиза цінностей здійснюються в Держсховищі, в Державній пробірній службі України, Державному гемологічному центрі України та в державних установах, визначених Міністерством культури і мистецтв України, відповідно до чинного законодавства України.
................Перейти до повного тексту