1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.10.2018 № 524
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 листопада 2018 р.
за № 1280/32732
Про затвердження Порядку визначення об’єктивно необхідної кількості палива на господарсько-побутові потреби у Збройних Силах України
Відповідно до Загального положення про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 року № 786 (зі змінами), Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року № 1225 (зі змінами), та з метою забезпечення ефективного і цільового використання матеріальних ресурсів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок визначення об’єктивно необхідної кількості палива на господарсько-побутові потреби у Збройних Силах України, що додається.
2. Головному квартирно-експлуатаційному управлінню Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України
генерал армії України

С. Полторак
ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра
регіонального розвитку, будівництва
та житлово-комунального господарства України

Голова Державного агентства
з енергоефективності та енергозбереження України

Перший заступник Міністра енергетики
та вугільної промисловості України




В. Негода


С. Савчук


Т. Максимець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
19 жовтня 2018 року № 524
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 листопада 2018 р.
за № 1280/32732
ПОРЯДОК
визначення об’єктивно необхідної кількості палива на господарсько-побутові потреби у Збройних Силах України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм визначення об’єктивно необхідної кількості палива для забезпечення потреб військових частин, навчальних центрів, вищих військових навчальних закладів, установ та організацій Міністерства оборони України та Збройних Сил України (далі - військові частини) в паливі на господарсько-побутові потреби.
2. Розрахункова потреба палива на господарсько-побутові потреби обраховується за кількістю палива, потрібною на окремі види теплових потреб, що визначається за допомогою справного технологічного обладнання, яке експлуатується з дотриманням установлених режимів і параметрів згідно з технічними умовами.
Розрахункова потреба палива у військових частинах установлює об’єктивно необхідну кількість паливно-енергетичних ресурсів та визначається в кілограмах умовного палива.
3. Визначення потреб у паливі здійснюється відповідно до вимог технічної документації обладнання. У разі відсутності таких даних дозволяється використовувати такі розрахункові дані:
коефіцієнти корисної дії печей (додаток 1);
коефіцієнти корисної дії обладнання, що використовується для господарсько-побутових потреб (додаток 2);
розрахункові значення коефіцієнта корисної дії чавунних жаротрубних і трубчастих варочних котлів (залежно від строку експлуатації) (додаток 3);
розрахункові значення коефіцієнта корисної дії механізованих й автоматизованих чавунних котлів (додаток 4);
калорійні еквіваленти палива (додаток 5);
ентальпія насиченої пари (додаток 6);
розрахункові потреби палива на розігрів і підігрів мазуту (додаток 7);
показники витрат палива на господарсько-побутові потреби у Збройних Силах України (додаток 8).
4. Розрахункова потреба палива для котельні при централізованому теплопостачанні споживачів ураховує сумарні витрати на виробництво тепла на опалення, вентиляцію, гаряче водопостачання, господарсько-побутові та виробничо-технологічні потреби, а також компенсацію втрат у зовнішніх теплових мережах з урахуванням коефіцієнта корисної дії (далі - ККД) котлів і витрат палива на власні потреби.
Уточнена потреба в паливі визначається залежно від фактичних умов і режимів споживання тепла (середня температура зовнішнього повітря, число годин роботи обладнання, кількість випущеної продукції).
5. Економія роботи обладнання котелень та іншого обладнання, що використовує паливо, за звітний період визначається як різниця між розрахунковими потребами палива та фактично використаним паливом. За результатами розрахунків визначають розміри економії або перевитрат палива.
Економія витрат палива має відбуватися за рахунок удосконалення технологічних процесів та експлуатаційних умов роботи обладнання котелень, іншого обладнання, що використовує паливо. Забороняється економити паливо за рахунок зменшення подачі тепла споживачам, недотримання параметрів теплоносія або порушення затвердженої технології.
Допускається зменшення фактичного використання палива на опалення нежитлових (робочих) приміщень за рахунок зниження температури теплоносія у нічні години та неробочі дні.
II. Визначення розрахункових потреб палива на приготування їжі та господарсько-побутові потреби
1. Розрахункові потреби палива на господарсько-побутові потреби визначаються з урахуванням технічних характеристик обладнання, кількості осіб, що харчуються в їдальні, відвідують лазні, маси сухої білизни, що підлягає пранню.
Розрахунок потреби палива здійснюється шляхом множення відповідного показника на чисельність особового складу, кількість білизни, що підлягатиме пранню.
Щодо використання гарячої води (миття в лазні) розрахункові потреби палива визначаються окремо для зимового (опалювального) та літнього періодів.
2. Для варочних котлів, хлібопекарських печей та іншого устаткування, що використовується для господарсько-побутових потреб, розрахункові потреби натурального палива визначаються з урахуванням ККД варочних котлів (печей або іншого устаткування) та калорійного еквіваленту палива.
При визначенні розрахункової потреби палива під час використання пари або гарячої води від котелень на господарсько-побутові потреби додатково враховуються ККД котлів, а також витрати палива на власні потреби котельні та компенсація втрат тепла у зовнішніх теплових мережах.
Розрахунки для визначення потреби палива на опалювальний сезон (жовтень - квітень) здійснюються з урахуванням:
для наметів - середньої швидкості вітру та середньої температури зовнішнього повітря за місяць по регіону, а також середньої температури зовнішнього повітря за попередні роки;
для будівель та фортифікаційних споруд - середньої температури зовнішнього повітря за попередній опалювальний період.
Загальна розрахункова потреба палива на господарсько-побутові потреби відображається в книзі розрахунків потреби в паливі для військової частини.
III. Визначення розрахункових потреб палива і теплової енергії на виробничі і технологічні потреби
1. Розрахункові потреби палива і теплової енергії на виробничі і технологічні потреби визначаються на одиницю готової продукції, сировини, що переробляється, або відповідно до обсягу виконаної роботи.
Розрахункові потреби палива й теплової енергії розробляються військовими частинами на підставі:
первинної технічної і технологічної документації;
технічної документації і технічних характеристик устаткування, показників, що характеризують найбільш раціональні й ефективні умови виробництва;
даних про розрахункові потреби і фактичні витрати палива та енергії за попередній опалювальний період;
завдання щодо економії палива і плану організаційно-технічних заходів щодо його виконання.
2. Потреби військовим частинам щороку затверджуються квартирно-експлуатаційними органами Збройних Сил України.
Військові частини в межах затверджених для них потреб установлюють диференційовані потреби палива й теплової енергії на рік та поквартально.
IV. Облік витрат і визначення економії палива
1. Облік надходження і витрат палива для котелень та іншого обладнання, що використовує паливо, ведеться в книгах та журналах установленої форми. Списання використаного за кожний місяць палива оформлюється актами, що затверджуються командиром військової частини.
2. Фактичні витрати натурального палива для обладнання котелень та іншого обладнання, що використовує паливо, за звітний період визначаються за допомогою контрольно-вимірювальних приладів.
3. Економія палива за звітний період визначається як різниця між розрахунковими потребами палива та фактичними витратами палива.
Уточнені розрахункові потреби палива для обладнання котелень та іншого обладнання, що використовує паливо, за звітний період визначаються шляхом складання уточнених добових потреб палива або розрахунку уточнених потреб палива за середніми показниками.
V. Облік витрат і визначення економії теплової енергії, відпущеної з теплових пунктів
1. Облік витрат теплової енергії здійснюється незалежно від джерела теплопостачання (котельня або ТЕЦ) за показниками контрольно-вимірювальних приладів.
Фактична добова витрата теплової енергії по тепловому пункту визначається за даними тепломірів.
2. Розрахункова потреба в тепловій енергії підлягає уточненню щодо кожного виду споживання залежно від фактичних параметрів, а саме:
на опалення й вентиляцію - фактичної температури зовнішнього повітря;
на гаряче водопостачання - фактичних витрат і температурних показників гарячої води;
на господарсько-побутові потреби - фактичної кількості людей, що харчуються в їдальнях, миються в лазні.
3. Визначення економії теплової енергії здійснюється за результатами роботи теплового пункту.
4. Фактичні витрати теплової енергії за квартал визначаються в добовій відомості роботи теплового пункту.
Начальник Головного
квартирно-експлуатаційного
управління Збройних
Сил України
полковник




О. Галушко
Додаток 1
до Порядку визначення
об’єктивно необхідної кількості
палива на господарсько-побутові
потреби у Збройних Силах України
(пункт 3 розділу I)
КОЕФІЦІЄНТИ
корисної дії печей
№ з/п Типи печей Коефіцієнт корисної дії печей
на твердому паливі на природному газі
1 2 3 4
1 Циліндрична піч з покрівельної сталі без футерівки 0,5 -
те саме, з футерівкою 0,45 -
те саме, з футерівкою під час опалення дровами 0,35 -
2 Циліндрична піч із покрівельної сталі з шамотними вкладками 0,65 -
те саме, під час паління дровами 0,4 -
3 Циліндрична піч із покрівельної сталі типу "Циклон" з поверхнею нагріву 2,3 м-2 без футерівки 0,7 -
те саме, з футерівкою 0,69 -
те саме, з поверхнею нагрівання 1,48 м-2 без футерівки 0,75 -
4 Циліндрична піч чавунна 0,44 -
5 Опалювальні печі (у середньому) 0,7 -
те саме, голландська 0,42 -
те саме, безперервного горіння АКХ-0,9 0,77 -
те саме, каркасна підвищеного підігріву ОКПП-1, ОКПП-2, ОКПП-3 0,7 0,8
те саме, ОКПП-4 0,8 0,85
те саме, бетонні уніфіковані ББУ-2, ББУ-3 (конструкції ЦНДЛ-3) 0,74 -
те саме, під час опалення дровами 0,72 -
те саме, газова АКХ-14, АКХ-15 - 0,82
те саме, газова АКХ-СМ-2 - 0,85
6 Камін 0,11 -
7 Опалювально-варочні печі (у середньому) 0,65 -
те саме, під час опалення і приготування їжі - 0,90
те саме, під час приготування їжі - 0,52
те саме, типу "Шведка" 0,7 -
те саме, конструкція Коробанова і Самаріна 0,74 -
те саме, конструкція Волкова 0,73 -
те саме, АКХ-ОВГ-І під час опалення і приготування їжі - 0,85
те саме, під час приготування їжі - 0,55
те саме, АКХ-ОВГ-ІІ під час опалення і приготування їжі - 0,88
те саме, під час приготування їжі 0,25 0,55
Додаток 2
до Порядку визначення
об’єктивно необхідної кількості
палива на господарсько-побутові
потреби у Збройних Силах України
(пункт 3 розділу I)
КОЕФІЦІЄНТИ
корисної дії обладнання, що використовується для господарсько-побутових потреб
№ з/п Тип і марка обладнання Значення коефіцієнта корисної дії
1 2 3
1 Котли стаціонарні варочні електричні:
що перекидаються, корисною ємністю 10 л 0,6
те саме, 20 л 0,7
те саме, 40 л 0,73
те саме, 60 л 0,78
нерухомі, корисною ємністю 100 л 0,78
те саме, 160-400 л 0,8
2 Котли стаціонарні варочні парові незалежно від корисної ємності:
корисною ємністю 40 л 0,40
те саме, 60 л 0,45
те саме, 100-160 л 0,52
те саме, 250 л і більше 0,55
3 Те саме, з безпосереднім обігрівом:
корисною ємністю 100-160 л 0,34
те саме, 250 л 0,35
4 Котли стаціонарні варочні парові незалежно від корисної ємності 0,75
5 Котли стаціонарні варочні на твердому паливі:
корисною ємністю 100 л 0,18
те саме, 250 л 0,25
6 Апарати варочні на твердому паливі ІВТ-12,5-36:
без водогрійного бачка 0,25
з водогрійним бачком 0,28
7 Кип’ятильники безперервної дії:
на твердому паливі 0,65
парові 0,80
8 Плити кухонні побутові:
на твердому паливі 0,25
на рідкому паливі 0,40
на газоподібному паливі 0,55
9 Пересувні водомаслогрійки 0,85
10 Дезінфекційні камери стаціонарні:
на твердому паливі 0,30
парові 0,70
11 Котли дезінфекційно-душових установок типу:
РМ-2, РІ-3 0,6
РМ-3М 0,75
12 Духовки плит на твердому паливі 0,33
13 Керогази 0,32
14 Примуси 0,47
Додаток 3
до Порядку визначення
об’єктивно необхідної кількості
палива на господарсько-побутові
потреби у Збройних Силах України
(пункт 3 розділу I)
РОЗРАХУНКОВІ ЗНАЧЕННЯ
коефіцієнта корисної дії чавунних жаротрубних і трубчастих варочних котлів
(залежно від терміну експлуатації)
( Див. текст )
Додаток 4
до Порядку визначення
об’єктивно необхідної кількості
палива на господарсько-побутові
потреби у Збройних Силах України
(пункт 3 розділу I)
РОЗРАХУНКОВІ ЗНАЧЕННЯ
коефіцієнта корисної дії механізованих й автоматизованих чавунних котлів
Тип котла Вид палива Коефіцієнт корисної дії
Механізований для твердого палива Кам’яне вугілля
Буре вугілля
0,77
0,7
Автоматизований для рідкого палива Легке рідке паливо
Мазут
0,87
0,82
Автоматизований для газоподібного і рідкого палива Природний газ
і легке рідке паливо
Мазут
0,87
0,82
Додаток 5
до Порядку визначення
об’єктивно необхідної кількості
палива на господарсько-побутові
потреби у Збройних Силах України
(пункт 3 розділу I)
КАЛОРІЙНІ ЕКВІВАЛЕНТИ ПАЛИВА
Таблиця 1
Калорійні еквіваленти вугілля
№ з/п Найменування басейну та зони (місце родовища) Марка, клас (за розмірами шматків), мм Зольність
сухої маси А-с, %
Вологість робочої маси W-р, % Теплота горіння робочого палива Qн, Ккал/кг Калорійний еквівалент, Э
1 2 3 4 5 6 7
1 Донецький ГР 0-200 25,2 2,5 5000 0,884
2 те саме ГПК 50-200 5,0 5,7 6240 0,891
3 те саме ГК 50-100 5,0 5,7 6240 0,891
4 те саме ГКО 20-100 5,0 5,7 6090 0,87
5 те саме ГО 25-50 6,0 5,7 6210 0,887
6 те саме ГОМ 13-50 9,0 8,5 6030 0,861
7 те саме ГМ 13-25 6,3 8,5 5970 0,853
8 те саме ГМСШ 0-25 26,5 9,8 5150 0,736
9 те саме ДР 0-200 24,8 12,9 4680 0,669
10 те саме ДМСШ 0-25 28,9 12,9 4440 0,634
11 те саме ТР 0-200 24,2 6,1 5770 0,824
12 те саме АРШ 0-200
(без плити)
24 6,0 5380 0,769
13 те саме АП 100-200 7,5 3,7 7070 1,01
14 те саме АК 50-100 7,7 4,7 7030 1,004
15 те саме АКО 25-100 8,1 5,0 7000 1,000
16 те саме АО 25-50 7,7 4,8 7030 1,004
17 те саме АМ 13-25 8,2 5,6 6760 0,966
18 те саме АС 6-13 16,1 6,3 6237 0,897
19 те саме АЗ 3-6 13,0 7,0 6300 0,900
20 те саме АСШ 0-13 22,8 6,6 5920 0,846
21 Донецький ГПК 50-200,
ГК 50-100 концентрат
5,0 5,7 6240 0,891
22 те саме ГО 25-50 концентрат 6,0 5,7 6210 0,887
23 те саме ГОМ 13-50 концентрат 9,0 8,5 6030 0,861
24 те саме ГМ 13-25 концентрат 6,3 8,5 5970 0,853
25 те саме Д концентрат 8,7 14,7 5780 0,826
26 те саме Д концентрат > 13, > 25 8,7 14,7 5780 0,826
27 те саме Т концентрат 14,7 10,1 6380 0,911
28 те саме Промисловий продукт всіх марок 40,5 9,2 4160 0,594
29 те саме Шлам всіх марок 38,2 18,2 3710 0,53
30 те саме Брикет антрацитовий 17,5 - 6426 0,918
31 Український бурий БР 0-200 25,5 56,2 1750 0,243
32 те саме Брикет буровугільний 25,5 56,2 3964 0,566
33 те саме Бій брикетний і брикетна крихта 22,1 - 3983 0,569
34 Ільницьке БР 0-200 (300) 26,4 6,2 4460 0,637
35 Львівсько-Волинське ГР 0-200 (300) 26,4 6,2 4460 0,790
36 те саме ГМ 13-25 17,1 6,2 4610 0,659
37 те саме ГЖР 0-200 (300) 19,8 6,2 4820 0,689
Таблиця 2
Калорійні еквіваленти інших видів палива та енергії
№ з/п Найменування палива Одиниця виміру кількості енергії Теплота згорання в Ккал на одиницю кількості палива Калорійний еквівалент, Э
1 2 3 4 5
1 Дрова:
дрова мішані Щільний, куб. м 1862 0,266
те саме Склад, куб. м 1302 0,186
граб Склад, куб. м 2030 0,290
ясень Склад, куб. м 1918 0,274
дуб Склад, куб. м 1995 0,285
бук Склад, куб. м 1771 0,253
береза Склад, куб. м 1610 0,230
в’яз Склад, куб. м 1750 0,250
сосна Склад, куб. м 1456 0,208
вільха Склад, куб. м 1351 0,193
ялина Склад, куб. м 1246 0,178
осика Склад, куб. м 1281 0,183
липа Склад, куб. м 1253 0,179
ялиця Склад, куб. м 1225 0,175
тополя Склад, куб. м 1022 0,146
саксаул Щільний, куб. м 3710 0,53
2 Торф:
фрезерний вологістю 40 % кг 2030 0,290
кусковий вологістю 33 % кг 2212 0,316
3 Брикети і напівбрикети вологістю 15 % кг 3920 0,56
4 Нафтопродукти:
мазут паливний кг 9590 1,37
мазут флотський кг 10010 1,43
пічне побутове кг 10220 1,46
Додаток 6
до Порядку визначення
об’єктивно необхідної кількості
палива на господарсько-побутові
потреби у Збройних Силах України
(пункт 3 розділу I)
ЕНТАЛЬПІЯ НАСИЧЕНОЇ ПАРИ
№ з/п Тиск пари, кгс/см-2 Ентальпія, Ккал/кг Тиск пари, кгс/см-2 Ентальпія, Ккал/кг
1 1,0 638,7 13,0 665,6
2 2,0 646,3 14,0 662,2
3 3,0 650,8 15,0 666,7
4 4,0 653,9 16,0 667,1
5 5,0 656,3 17,0 667,5
6 6,0 658,3 18,0 667,8
7 7,0 659,9 19,0 668,2
8 8,0 661,2 20,0 668,5
9 9,0 662,3 21,0 668,7
10 10,0 663,3 22,0 668,9
11 11,0 664,1 23,0 669,0
12 12,0 664,9 24,0 669,2
__________
Примітка.
Ентальпія (теплова функція) води приймається чисельно рівною її температурі.
Додаток 7
до Порядку визначення
об’єктивно необхідної кількості
палива на господарсько-побутові
потреби у Збройних Силах України
(пункт 3 розділу I)
РОЗРАХУНКОВІ ПОТРЕБИ
палива на розігрів і підігрів мазуту
Таблиця 1
№ з/п Температура мазуту в цистернах, мазутовозах, резервних ємностях,°С Витрати умовного палива в залізобетонних цистернах, мазутовозах і резервних ємностях, кг на 1 т мазуту
у залізничних цистернах і мазутовозах у резервних ємностях
марка мазуту марка мазуту
флотський опалювальний М-40 опалювальний М-100 флотський опалювальний М-40 опалювальний М-100
1 2 3 4 5 6 7 8
1 -40 6,56 7,2 8,98 4,94 5,41 7,67
2 -39 6,36 7,02 8,86 4,80 5,29 7,55
3 -38 6,16 6,85 8,75 4,67 5,18 7,43
4 -37 5,97 6,69 8,64 4,54 5,07 7,31
5 -36 5,97 6,52 8,52 4,42 4,97 7,2
6 -35 5,61 6,37 8,41 4,29 4,86 7,09
7 -34 5,44 6,22 8,30 4,18 4,76 6,99
8 -33 5,28 6,07 8,19 4,07 4,66 6,88
9 -32 5,12 5,92 8,08 3,96 4,56 6,77
10 -31 4,97 5,78 7,96 3,86 4,46 6,67
11 -30 4,82 5,64 7,87 3,75 4,36 6,57
12 -29 4,67 5,50 7,77 3,64 4,27 6,47
13 -28 4,53 5,36 7,67 3,54 4,18 6,37
14 -27 4,38 5,23 7,56 3,44 4,08 6,27
15 -26 4,25 5,1 7,46 3,34 3,99 6,17
16 -25 4,12 4,98 7,37 3,24 3,9 6,08
17 -24 3,99 4,86 7,28 3,14 3,82 5,98
18 -23 3,87 4,74 7,19 3,05 3,73 5,88
19 -22 3,76 4,63 7,09 2,96 3,64 5,79
20 -21 3,64 4,52 7,00 2,88 3,5 5,7
21 -20 3,53 4,42 6,91 2,80 3,46 5,61
22 -19 3,42 4,31 6,82 2,72 3,39 5,52
23 -18 3,32 4,2 6,74 2,64 3,32 5,43
24 -17 3,22 4,09 6,65 2,56 3,25 5,34
25 -16 3,12 3,99 6,56 2,49 3,18 5,26
26 -15 3,02 3,89 6,48 2,42 3,11 5,18
27 -14 2,94 3,8 6,39 2,35 3,04 5,11
28 -13 2,85 3,71 6,31 2,28 2,97 5,05
29 -12 2,76 3,62 6,22 2,22 2,86 4,97
30 -11 2,67 3,54 6,13 2,14 2,84 4,91
31 -10 2,59 3,45 6,05 2,07 2,76 4,84
32 -9 2,5 3,37 5,96 2,0 2,69 4,76
33 -8 2,42 3,28 5,88 1,93 2,62 4,7
34 -7 2,33 3,19 5,79 1,86 2,55 4,63
35 -6 2,24 3,11 5,7 1,8 2,49 4,56
36 -5 2,15 3,02 5,61 1,72 2,42 4,49
37 -4 2,07 2,94 5,53 1,66 2,35 4,43
38 -3 1,98 2,85 5,44 1,59 2,28 4,35
39 -2 1,90 2,76 5,36 1,51 2,22 4,28
40 -1 1,81 2,67 5,27 1,45 2,14 4,22
41 0 1,72 2,59 5,18 1,38 2,07 4,14
42 +1 1,63 2,5 5,09 1,31 2,0 4,08
43 +2 1,55 2,42 5,01 1,27 1,93 4,01
44 +3 1,47 2,33 4,92 1,17 1,86 3,93
45 +4 1,39 2,24 4,84 1,10 1,8 3,87
46 +5 1,3 2,15 4,75 1,03 1,72 3,8
47 +6 1,2 2,07 4,66 0,97 1,66 3,73
48 +7 1,12 1,98 4,58 0,89 1,59 3,66
49 +8 1,03 1,8 4,49 0,82 1,51 3,6
50 +9 0,95 1,81 4,41 0,76 1,45 3,52
51 +10 0,86 1,72 4,32 0,69 1,38 3,45
52 +11 0,77 1,63 4,23 0,62 1,31 3,39
53 +12 0,68 1,55 4,14 0,55 1,24 3,29
54 +13 0,6 1,47 4,06 0,48 1,17 3,25
55 +14 0,51 1,39 3,97 0,41 1,1 3,18
56 +15 0,49 1,3 3,89 0,35 1,03 3,11
57 +16 0,34 1,2 3,8 0,27 0,97 3,04
58 +17 0,25 1,12 3,71 0,21 0,89 2,97
59 +18 0,16 1,03 3,62 0,14 0,82 2,9
60 +19 0,08 0,95 3,54 0,064 0,76 2,83
61 +20 - 0,86 3,45 - 0,69 2,76
62 +21 - 0,77 3,37 - 0,62 2,69
63 +22 - 0,68 3,28 - 0,55 2,62
64 +23 - 0,6 3,19 - 0,48 2,55
65 +24 - 0,51 3,11 - 0,41 2,49
66 +25 - 0,43 3,02 - 0,35 2,42
67 +26 - 0,34 2,94 - 0,27 2,35
68 +27 - 0,25 2,85 - 0,21 2,28
69 +28 - 0,16 2,76 - 0,14 2,22
70 +29 - 0,08 2,67 - 0,06 2,14
71 +30 - - 2,59 - - 2,07
72 +31 - - 2,5 - - 2,0
73 +32 - - 2,42 - - 1,93
74 +33 - - 2,33 - - 1,86
75 +34 - - 2,24 - - 1,8
76 +35 - - 2,15 - - 1,72
77 +36 - - 2,07 - - 1,66
78 +37 - - 1,98 - - 1,59
79 +38 - - 1,9 - - 1,51
80 +39 - - 1,81 - - 1,45
81 +40 - - 1,72 - - 1,38
82 +41 - - 1,63 - - 1,31
83 +42 - - 1,55 - - 1,24
84 +43 - - 1,74 - - 1,17
85 +44 - - 1,39 - - 1,1
86 +45 - - 1,3 - - 1,03
87 +46 - - 1,2 - - 0,97
88 +47 - - 1,12 - - 0,89
89 +48 - - 1,03 - - 0,82
90 +49 - - 0,95 - - 0,76
91 +50 - - 0,86 - - 0,69
92 +51 - - 0,77 - - 0,62
93 +52 - - 0,68 - - 0,55
94 +53 - - 0,60 - - 0,48
95 +54 - - 0,51 - - 0,41
96 +55 - - 0,43 - - 0,35
97 +56 - - 0,34 - - 0,27
98 +57 - - 0,25 - - 0,21
99 +58 - - 0,16 - - 0,14
100 +59 - - 0,08 - - 0,06
101 +60 - - - - - -
Таблиця 2
№ з/п Марка мазуту Витрати умовного палива в мазутопідігрівачах або витратних ємностях, кг на 1 т мазуту
тип форсунок
повітряні парові механічні
1 Флотський 4,2 22,2 3,5
2 Паливний М-40 4,4 22,5 3,8
3 Паливний М-100 3,1 21,8 3,6
Додаток 8
до Порядку визначення
об’єктивно необхідної кількості
палива на господарсько-побутові
потреби у Збройних Силах України
(пункт 3 розділу I)
ПОКАЗНИКИ
витрат палива на господарсько-побутові потреби у Збройних Силах України
Показник № 1
Витрати палива на опалення інвентарних будівель (в кг умовного палива на 10 м-3 будівлі за 8 год роботи опалювальної системи)
№ з/п Середня температура зовнішнього повітря tн.ср., °C Для температур
внутрішнього повітря tн.ср., °C
Середня температура зовнішнього повітря tн.ср., °C Для температур внутрішнього повітря tн.ср., °C
+5° +17° +20° +5° +17° +20°
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 +8 - 0,18 0,24 -27 0,64 0,88 0,94
2 +7 - 0,20 0,26 -28 0,66 0,90 0,96
3 +6 - 0,22 0,28 -29 0,68 0,92 0,98
4 +5 - 0,24 0,30 -30 0,70 0,94 1,00
5 +4 0,02 0,26 0,32 -31 0,72 0,96 1,02
6 +3 0,04 0,28 0,34 -32 0,74 0,98 1,04
7 +2 0,06 0,30 0,36 -33 0,76 1,00 1,06
8 +1 0,08 0,32 0,38 -34 0,78 1,02 1,08
9 0 0,10 0,34 0,40 -35 0,80 1,04 1,10
10 -1 0,12 0,36 0,42 -36 0,82 1,06 1,12
11 -2 0,14 0,38 0,44 -37 0,84 1,08 1,14
12 -3 0,16 0,40 0,46 -38 0,86 1,10 1,16
13 -4 0,18 0,42 0,48 -39 0,88 1,12 1,18
14 -5 0,20 0,44 0,50 -40 0,90 1,14 1,20
15 -6 0,22 0,46 0,52 -41 0,92 1,16 1,22
16 -7 0,24 0,48 0,54 -42 0,94 1,18 1,24
17 -8 0,26 0,50 0,56 -43 0,96 1,20 1,26
18 -9 0,28 0,52 0,58 -44 0,98 1,22 1,28
19 -10 0,30 0,54 0,60 -45 1,00 1,24 1,30
20 -11 0,32 0,56 0,62 -46 1,02 1,26 1,32
21 -12 0,34 0,58 0,64 -47 1,04 1,28 1,34
22 -13 0,36 0,60 0,66 -48 1,06 1,30 1,36
23 -14 0,38 0,62 0,68 -49 1,08 1,32 1,38
24 -15 0,40 0,64 0,70 -50 1,10 1,34 1,40
25 -16 0,42 0,66 0,72 -51 1,12 1,36 1,42
26 -17 0,44 0,68 0,74 -52 1,14 1,38 1,44
27 -18 0,46 0,70 0,76 -53 1,16 1,40 1,46
28 -19 0,48 0,72 0,78 -54 1,18 1,42 1,48
29 -20 0,50 0,74 0,80 -55 1,20 1,44 1,50
30 -21 0,52 0,76 0,82 -56 1,22 1,46 1,52
31 -22 0,54 0,78 0,84 -57 1,24 1,48 1,54
32 -23 0,56 0,80 0,86 -58 1,26 1,50 1,56
33 -24 0,58 0,82 0,88 -59 1,28 1,52 1,58
34 -25 0,60 0,84 0,90 -60 1,30 1,54 1,60
35 -26 0,62 0,86 0,92
__________
Примітки:
1. До інвентарних будівель відносяться пересувні, контейнерні та збірно-розбірні будівлі для розквартирування особового складу та розміщення техніки і майна, а також мобільні електростанції, котельні та інші споруди.
2. При передислокації будівель із районів з одними значеннями температури зовнішнього повітря в район з іншими її значеннями витрати палива приймаються за фактичним часом експлуатації і фактичною витратою палива в районі дислокації.
Показник № 2
Витрати палива на опалення
окремих дрібних будівель з опалюваним об’ємом до 25 м-3 (в кг умовного палива на добу на 1 м-3 опалюваного об’єму)
№ з/п Середньодобова температура зовнішнього повітря, °C Витрати палива Середньодобова температура зовнішнього повітря, °C Витрати палива
1 +8 0,43 -12 1,29
2 +6 0,51 -14 1,37
3 +4 0,60 -16 1,46
4 +2 0,69 -18 1,54
5 0 0,77 -20 1,63
6 -2 0,86 -22 1,71
7 -4 0,94 -24 1,80
8 -6 1,03 -26 1,89
9 -8 1,11 -28 1,97
10 -10 1,20 -30 2,06

................
Перейти до повного тексту