- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
27.10.2005 N 331
( z1277-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2005 р.
за N 1280/11560
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 14-мтп "Звіт про утворення, використання і поставку вторинної сировини і відходів виробництва"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 - зміни вводяться
в дію, починаючи зі звіту за 2008 рік згідно з Наказом
Державного комітету статистики України
N 456
від 17.11.2008 )
1. Загальні положення
( Пункт 1.1 розділу 1 в редакції Наказу Державного комітету
статистики
N 331 від 15.09.2008 )
1.2. До звіту включають обсяги вторинної сировини, відходів, брухту чорних і кольорових металів, які утворилися у сфері виробництва, надання послуг та споживання, отримані від інших підприємств та організацій; обсяги поставки відходів, металобрухту підприємствам, установам, організаціям, фізичним особам - підприємцям; обсяги вторинної сировини, передані для захоронення чи видалення; експорт та імпорт; залишки на початок та кінець звітного періоду.
До звіту включаються дані в цілому для підприємства. Якщо відокремлені підрозділи підприємства знаходяться в різних з ним регіонах, то ці підрозділи подають окремо звіти територіальному органу державної статистики за своїм місцезнаходженням, а звіт підприємства без включення даних цих підрозділів - територіальному органу державної статистики за своїм місцезнаходженням.
1.3. Показники звіту заповнюються з урахуванням давальницької сировини.
1.4. Керівник підприємства є відповідальним за повноту і достовірність даних звітів за формою
N 14-мтп.
1.5. Звіт складається на основі даних первинної виробничої документації та вивірених даних бухгалтерського обліку вторинної сировини, відходів виробництва та металобрухту. Всі показники форми заповнюються в цілих числах.
( Пункт 1.6 розділу 1 виключено на підставі Наказу Державного комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 )
1.6. Первинні дані, отримані органами державної статистики від респондентів під час проведення статистичних спостережень, є конфіденційною інформацією, яка охороняється Законом і використовується виключно із статистичною метою у зведеному знеособленому вигляді.
1.7. У разі повторного несвоєчасного надання інформації або надання недостовірної інформації до органів державної статистики вживаються заходи, передбачені статтею
11 Закону України
"Про металобрухт".
2. Розділ I
2.1. До граф А, Б, В записують відповідно найменування вторинної сировини, відходів виробництва, одиниці виміру та коди рядків відповідно до номенклатури, вміщеної на першій сторінці бланка.
2.2. До граф 1, 16 "Наявність на початок звітного періоду", "Наявність на кінець звітного періоду" записуються обсяги вторинної сировини, відходів за станом відповідно на початок, кінець звітного періоду, які розміщуються на території підприємства або за його межами у спеціально відведених місцях чи об'єктах.
2.3. У графі 2 "Утворилося (поточний вихід) за звітний період з початку року" відображають обсяги вторинної сировини і відходів, що утворилися на підприємствах.
2.4. До графи 3 "Одержано відходів зі сторони - всього" записуються обсяги відходів, які надійшли згідно з договорами купівлі-продажу, обміну, поставки та іншими цивільно-правовими договорами в порядку, визначеному законодавством України, від підприємств, включаючи сільськогосподарські, установ, організацій, заготівельних організацій, як імпорт та інші надходження.
2.5. У графах 4-6 розшифровуються основні джерела надходжень.
Дані графи 3 можуть дорівнювати або бути більше суми граф 4-6.
2.6. До графи 7 "Використано - всього" включаються обсяги вторинної сировини (відходів), використаної як вторинні матеріальні чи енергетичні ресурси, у тому числі для виготовлення продукції виробничо-технічного призначення і споживчих товарів, на виконання ремонтно-експлуатаційних робіт та на паливні потреби. До цієї графи включаються також обсяги вторинної сировини, використаної для потреб сільського господарства, - обсяги, передані підсобним господарствам, які знаходяться на балансі підприємства, а також відпуск своїм робітникам. До графи 7 не включаються шини зношені, які відправлені на нарощування. До обсягів використання не включаються зворотні відходи підприємств (вони враховуються у внутрішньо - виробничому балансі сировини).
2.7. До графи 10 "на паливні потреби" слід відносити обсяги відходів, що використовуються на паливні потреби у власних котельнях для виробництва пари, тепла, в топках сушок, а також для опалення виробничих і житлових приміщень, об'єктів культурно-побутового призначення, дитячих закладів, їдалень.
Дані графи 7 можуть дорівнювати або бути більше суми граф 8-10.
2.8. До графи 11 "Поставлено (продано) - всього" записують обсяги вторинної сировини та відходів, реалізованих іншим підприємствам, організаціям, суб'єктам підприємницької діяльності на експорт. До цієї графи слід також відносити реалізацію відходів населенню.
Дані графи 11 можуть дорівнювати або бути більше суми граф 12-14.
2.9. До графи 15 "Видалено, знешкоджено та захоронено відходів" також записують обсяги відходів, які знищені або спалені (без використання тепла).
Обсяги доменних гранульованих шлаків до звіту не включаються.
3. Розділ II
3.1. У графі А зафіксовані види брухту, відходів чорних і кольорових металів та одиниці виміру; у графі Б - коди рядків.
Металобрухт - непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави, а також вироби з металу, що мають непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів і їх сплавів.
До рядка 066 "Зливки для переплавлення (шихтові зливки), одержані із брухту" включають сталеві зливки, чушки та інші напівфабрикати у вигляді відходів чи брухту, які утворилися у сфері виробництва, надання послуг та споживання, отримані від інших підприємств та організацій, коли вони є проміжним продуктом, і не є готовим продуктом.
У рядку 070 "Інші види брухту і відходів чорних металів" указуються чавунний брухт і відходи, доменний присад, а також амортизаційний лом зі сплавів та відходи від розробки шлакових відвалів і заводських звалищ, конструкції металічні та деталі із заліза та сталі ушкоджені (зіпсовані), які не можуть бути ідентифіковані, та інші види брухту чорних металів.
Сталеві зливки, чушки та інші напівфабрикати у вигляді готової продукції у звіті за формою N 14-мтп не враховуються.
3.2. До граф 1, 19 "Наявність на початок звітного періоду (у тому числі давальницького брухту і відходів)" та "Наявність на кінець звітного періоду (у тому числі давальницького брухту і відходів)" записують залишки брухту та відходів чорних і кольорових металів у всіх місцях зберігання, включаючи давальницький брухт та відходи.
3.3. До графи 2 "Утворилося (поточний вихід) за звітний період з початку року" відносять обсяги брухту та відходів за всіма джерелами утворення, а саме: при виробництві сталі, стального литва та литва з кольорових металів, зливків, труб стальних та труб з кольорових металів, поковок і штампувань, металовиробів, виробів подальшого переділу, електрокорунду, прокату, кабельних виробів, ливарних вторинних сплавів, хімічної та іншої продукції, при гарячому покритті, при електролітичному покритті; в металообробці, зокрема при обробці литва (включаючи відходи від кування та штампування), при обробці кабельних виробів, у будівництві та при іншому використанні; амортизаційний брухт (від ліквідації основних засобів, включаючи акумулятори, від капітальних і поточних ремонтів; вибуття до брухту устаткування металургійного виробництва, інструменту, приладів, малоцінного майна та інвентарю, оснастки ливарного і ковальсько-пресового виробництва); від розробки шлакових відвалів і заводських звалищ та інші джерела.
3.4. До графи 3 "Одержано відходів та брухту зі сторони - всього" записують надходження металобрухту згідно з договорами купівлі-продажу, обміну, поставки та іншими цивільно-правовими договорами у порядку, визначеному законодавством України, від суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних та фізичних осіб, від населення, як імпорт та інші надходження.
Дані графи 3 дорівнюють сумі граф 4-8.
3.5. До графи 9 "Використано - всього" відносяться витрати брухту та відходів чорних і кольорових металів як власних, так і одержаних від інших підприємств, на виробництво сталі, литва, труб, агломерату; прокату, споживчих товарів, на ремонтні потреби та інші витрати.
Дані графи 9 дорівнюють сумі граф 10-13.
3.6. До графи 14 "Поставлено (продано) - всього" записують обсяги брухту і відходів чорних і кольорових металів, реалізованих суб'єктам підприємницької діяльності - юридичним та фізичним особам, включаючи сільськогосподарські, на експорт.
Дані графи 14 дорівнюють сумі граф 15-18.
Відходи ливарного виробництва відображають з урахуванням браку, виявленого на підприємстві, а також споживачами. Брак литва, виявлений споживачами і визнаний підприємством-виробником незалежно від того, повернений він йому чи ні, вказують у графі 2.
3.7. Обсяги брухту і відходів чорних і кольорових металів, що надійшли на підприємство у вигляді браку литва, поковок і штамповок, прокату, труб, метвиробів і виробів подальшого переділу, визнаного підприємством-виробником і не поверненого йому, відображають у графі 3. Підприємство-виробник неповернений брак литва враховує у графі 14.
Втрати металобрухту, пов'язані з доведенням його до стану, що відповідає вимогам стандартів та норм (переробка), відносять до графи 11 "інші виробничо-технічні цілі".
Сума граф 1-3 дорівнює сумі граф 9, 14, 19.
4. Пояснення до окремих видів відходів та вторинної сировини
001 Відходи паперу та картону: 1) відходи виробництва паперу і картону та виробів з паперу та картону - обрізки та залишки паперу та картону; 2) відходи кінцевої продукції виробництва паперу і картону та виробів з паперу та картону - продукція бракована (код за Класифікатором відходів
ДК 005-96 2112.3) ; 3) відходи вхідних компонентів для виробництва книжок, газет та продукції друкованої - залишки, обрізки паперу та картону (2210.1); 4) відходи кінцевої продукції виробництва книжок, газет тощо - продукція бракована (2210.3); 5) книжки, газети, товари канцелярські паперові зіпсовані та забруднені (5200.3.1.14).
( Абзац перший розділу 4 в редакції Наказу Державного комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 )
060 Сюди включається використана упаковка паперова та картонна (тара та пакувальні матеріали картонні) (6000.3.1.04, 7710.3.1.01).
( Абзац другий розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 )
................Перейти до повного тексту