1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
26.12.2003 N 913
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 2003 р.
за N 1263/8584
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 751 від 03.09.2015 )
Про Порядок здійснення контролю за ввезенням на митну територію України окремих товарів цільового призначення
З метою реалізації вимог статті 60 Митного кодексу України та Закону України "Про Митний тариф України", удосконалення контролю за ввезенням на митну територію України окремих товарів цільового призначення, а також для забезпечення справляння в повному обсязі податків і зборів (обов'язкових платежів)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення контролю за ввезенням на митну територію України окремих товарів цільового призначення (далі - Порядок), що додається.
2. Управлінню тарифного регулювання (Пашинний О.І.) і Управлінню правової роботи (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Начальникам регіональних митниць, митниць проінформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та митних брокерів, що працюють у зонах діяльності митниць, про вимоги цього наказу.
4. Наказ набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Дьоміна Ю.М.
Голова Служби М.М.Каленський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
26.12.2003 N 913
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 2003 р.
за N 1263/8584
ПОРЯДОК
здійснення контролю за ввезенням на митну територію України окремих товарів цільового призначення
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено з метою:
уніфікації процедур митного оформлення товарів цільового призначення, що ввозяться на митну територію України;
належної організації контролю з боку митних органів за ввезенням на митну територію України окремих товарів цільового призначення;
забезпечення справляння в повному обсязі податків і зборів (обов'язкових платежів);
застосування заходів тарифного регулювання при митному оформленні товарів.
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
товари цільового призначення (далі - товари) - товари (продукція), що ввозяться на митну територію України для використання в окремій галузі, для промислової переробки чи для виробництва певної продукції й перелік яких наведено в додатку 1 до цього Порядку;
суб'єкт господарської діяльності - підприємство, установа, організація (їх філія, представництво, відділення) незалежно від форми власності, іноземна юридична особа (її філія, представництво, відділення), фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, що здійснює господарську діяльність на митній території України;
виробничі потужності - потужності суб'єкта господарської діяльності, що використовуються в процесі переробки та/або виробництва товарів.
1.3. Дія Порядку поширюється на товари, перелік яких наведено в додатку 1 до цього Порядку.
2. Особливості митного оформлення товарів
2.1. При здійсненні митного оформлення товарів суб'єкт господарської діяльності (далі - суб'єкт) подає митному органу такі документи:
зобов'язання керівника суб'єкта про цільове використання товарів (додаток 2);
довідку про наявність виробничих потужностей (місцезнаходження, загальну площу виробничого комплексу, технологічну схему виробництва тощо), потрібних для промислової переробки або/та для виробництва певної продукції.
2.2. У разі відсутності виробничих потужностей суб'єкт подає один з таких документів для підтверження цільового використання товарів:
договір оренди виробничих потужностей;
договір про переробку товарів з іншим підприємством;
договір про спільну діяльність;
договір, відповідно до якого суб'єкт є повіреним, агентом або іншим посередником;
замовлення на поставку;
інший документ, що може бути використаний суб'єктом з цією метою.
2.3. За відсутності документів, зазначених у пунктах 2.1 та 2.2 цього Порядку, чи невідповідності даних, заявлених у цих документах, меті ввезення товарів митне оформлення останніх здійснюється за кодом згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, установленим для товарів, текстовий опис яких не передбачає цільового призначення або/та цільового використання товару.
2.4. Подані суб'єктом документи, заявлені ним як такі, що містять конфіденційну інформацію, не можуть використовуватися посадовими особами митних органів з іншою метою, ніж митне оформлення товарів, за винятком випадків, передбачених законодавством України. За розголошення такої інформації посадові особи митних органів несуть відповідальність згідно із законодавством України.
3. Контроль за ввезенням на митну територію України товарів
3.1. Контроль за ввезенням на митну територію України товарів проводиться митними органами в порядку, визначеному Указом Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" і постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.99 N 112 "Про порядок координації проведення планових виїзних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності контролюючими органами".
3.2. Суб'єкт у визначений у зобов'язанні строк подає митному органу, який проводив митне оформлення товарів, звіт, що підтверджує цільове використання товарів.
Такий звіт оформлюється на бланку підприємства в довільній формі з проставленням підпису керівника й печатки підприємства.
3.3. У разі виявлення фактів нецільового використання товарів митний орган уживає заходів згідно із законодавством України.
Начальник Управління
тарифного регулювання

О.І.Пашинний
Додаток 1
до Порядку здійснення
контролю за ввезенням на
митну територію України
окремих товарів цільового
призначення
ПЕРЕЛІК

................
Перейти до повного тексту