- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 листопада 2007 р.
за N 1258/14525
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 183 від 31.10.2011 )
Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету України з питань регуляторної
політики та підприємництва
N 70/378 від 10.06.2008 )
1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів (додаються).
2. Департаменту ліцензування Держкомпідприємництва України (Базанова Т.В.), управлінню кольорової металургії та вторинних металів Мінпромполітики України (Кошкін В.А.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра промислової політики України (Юмашев П.В.) забезпечити публікацію цього наказу в засобах масової інформації.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства промислової політики України від 25.02.2003
N 14/65 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.03.2003 за N 219/7540.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Держкомпідприємництва України Приступу М.І. та заступника Міністра Мінпромполітики України Шинкаренка П.С.
В.о. Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністр промислової політики України ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра юстиції України Голова Антимонопольного комітету України Голова Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики | К.О.Ващенко А.І.Головко І.І.Ємельянова О.О.Костусєв О.С.Шнипко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва,
Міністерства промислової
політики України
23.10.2007 N 127/595
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 листопада 2007 р.
за N 1258/14525
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів
I. Загальні положення
1.2. Міністерство промислової політики України (далі - Мінпромполітики) - центральний орган виконавчої влади, що здійснює ліцензування господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів згідно з чинним законодавством.
1.3. Засвідчена Мінпромполітики копія ліцензії є документом, що підтверджує право ліцензіата на провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів на підставі отриманої ліцензії. У копії ліцензії зазначається місце провадження господарської діяльності.
1.4. Строк дії ліцензії на здійснення господарської діяльності становить п'ять років.
1.5. Для отримання ліцензії, копії ліцензії, дубліката ліцензії або в разі переоформлення ліцензії суб'єкт господарювання особисто або через уповноважений ним орган чи особу подає до Мінпромполітики заяви згідно з додатками 1, 2, 3, 4 та відповідні документи.
1.6. Документи приймаються за описом (додаток 5), копія якого видається заявнику, з відміткою про дату прийняття документів органом ліцензування та підписом відповідальної особи.
1.7. Документ, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії та/або копії ліцензії, їх дублікатів та/або їх переоформлення, після прийняття відповідного позитивного рішення подається до Мінпромполітики в оригіналі.
1.8. Строк зберігання ліцензійної справи - п'ять років з моменту видачі ліцензії.
II. Особливі вимоги провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових та чорних металів
2.2. Ліцензія повинна зберігатися за місцезнаходженням суб'єкта господарювання, а засвідчена Мінпромполітики копія ліцензії та атестат спеціалізованого металургійного переробного підприємства - за місцем провадження діяльності, на яку вони видані.
2.3. Не потребують копій ліцензії місця перевантаження, зберігання з метою накопичення транспортної партії металобрухту на території портів та залізничних станцій. На цих ділянках не дозволяється здійснювати заготівлю та переробку металобрухту.
2.4. На видному місці при вході на територію спеціалізованого підприємства, спеціалізованого металургійного переробного підприємства та їх приймальних пунктів має бути вивіска з зазначенням назви суб'єкта господарювання, виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію, серії, номера ліцензії та строку її дії.
Наявність вивіски обов'язкова і не залежить від того, чи здійснюється фактично на цей час за даним місцезнаходженням господарська діяльність з металобрухтом, чи ні.
2.5. Суб'єкт господарювання, який здійснює металургійну переробку металобрухту кольорових металів, повинен своєчасно надавати в установленому порядку до Мінпромполітики звітність за формою
1-МБ, затверджену наказом Мінпромполітики України від 02.08.2004
N 380, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.2004 за N 1018/9617.
2.6. Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред'явленні ними документа, який засвідчує особу, та обов'язково оформляється актом приймання побутового металобрухту, зразок якого наведено у додатку до Порядку оприбуткування доходів фізичних осіб від здачі побутового брухту чорних або кольорових металів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2003
N 1698.
Приймання промислового металобрухту від юридичних осіб оформляється актами приймання металів чорних (вторинних) і брухту та відходів кольорових металів (додатки 6, 7).
2.7. На території спеціалізованого підприємства, спеціалізованого металургійного переробного підприємства та кожного їх приймального пункту ведуться та зберігаються протягом не менше року оригінали або засвідчені ліцензіатом копії актів приймання побутового металобрухту, приймально-здавальні акти металів чорних (вторинних) і брухту та відходів кольорових металів.
2.8. Суб'єкт господарювання, що здійснює господарську діяльність з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових металів, повинен виконувати вимоги ДСТУ 3211-95 (ГОСТ 1639-93), фахівцями підприємства забезпечувати перевірку на вибухобезпечність, проведення радіаційного контролю металобрухту.
2.9. Суб'єкт господарювання, що здійснює господарську діяльність з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту чорних металів, повинен виконувати вимоги ДСТУ 4121-2002, фахівцями підприємства забезпечувати перевірку на вибухобезпечність, проведення радіаційного контролю металобрухту.
III. Технологічні вимоги до спеціалізованого підприємства, спеціалізованого металургійного переробного підприємства та їх приймальних пунктів
3.1. У кожного суб'єкта господарювання, що здійснює діяльність з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових та/або чорних металів, повинна бути на праві власності або оренди ним відокремлена та відповідним чином облаштована земельна ділянка (виробнича площа), що відповідає вимогам цих Ліцензійних умов.
3.2. Територія, на якій буде здійснюватись господарська діяльність спеціалізованого підприємства, спеціалізованого металургійного переробного підприємства та їх приймальних пунктів з брухтом кольорових металів та їх сплавів, повинна бути не менш як 500 кв.м, а територія, на якій буде здійснюватись господарська діяльність з брухтом чорних металів та їх сплавів, - не менш як 1000 кв.м. Ці території повинні мати в місцях безпосереднього зберігання та переробки металобрухту бетонне або тверде покриття, яке унеможливлює проникнення в ґрунт шкідливих речовин (пально-мастильних матеріалів, хімікатів тощо).
Приймальний пункт кожного спеціалізованого підприємства або спеціалізованого металургійного переробного підприємства для заготівлі, переробки металобрухту має бути забезпечений відповідною ділянкою з твердим покриттям, площа якої визначається його виробничими потребами.
3.3. На території спеціалізованого підприємства, на якій буде здійснюватись господарська діяльність з заготівлі, переробки металобрухту кольорових металів, повинні бути:
виробничі приміщення або приміщення для зберігання металобрухту;
брухтопереробне обладнання: пакетувальний прес (із зусиллям остаточного пресування не менше ніж 50 кН), або механічні чи гідравлічні ножиці (з потужністю електроприводу не менше ніж 5 кВт), або спеціальне обладнання з подрібнення, сортування чи вилучення кольорового металобрухту;
( Абзац третій пункту 3.3 розділу III в редакції Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 70/378 від 10.06.2008 )
вантажопідйомне обладнання вантажопідйомністю не менше ніж 500 кг, яке пройшло технічний огляд згідно з установленим порядком;
ваги з діапазоном зважування не менше ніж 500 кг, які зареєстровані та повірені згідно з установленим порядком;
тара або відсіки для відокремленого зберігання металобрухту за належністю до відповідних класів, груп і сортів;
вимірювальний засіб, що забезпечує проведення радіаційного контролю і повірений згідно з установленим порядком.
Спеціалізовані підприємства, які здійснюють заготівлю, переробку металобрухту кольорових металів, повинні мати у власності або закріплене за підприємствами на праві господарського відання вагове, брухтопереробне, вантажопідйомне обладнання.
3.4. На території кожного приймального пункту спеціалізованого підприємства або кожного приймального пункту спеціалізованого металургійного переробного підприємства, на якій буде здійснюватись господарська діяльність з заготівлі, переробки металобрухту кольорових металів, мають бути:
виробничі приміщення для зберігання металобрухту;
обладнання для різання з електричним приводом або з двигуном внутрішнього згорання;
вантажопідйомне обладнання, яке пройшло технічний огляд згідно з установленим порядком;
ваги з діапазоном зважування не менше ніж 200 кг, які зареєстровані та повірені згідно з установленим порядком;
тара або відсіки для відокремленого зберігання металобрухту за належністю до відповідних класів;
вимірювальний засіб, що забезпечує проведення радіаційного контролю і повірений згідно з установленим порядком.
Зазначені приміщення, обладнання та прилади мають бути власністю суб'єкта господарювання, що здійснює заготівлю, переробку металобрухту кольорових металів, або використовуватися ним на підставі договорів оренди і не можуть одночасно передаватися у використання іншому суб'єкту господарювання для здійснення заготівлі, переробки металобрухту кольорових металів на підставі будь-яких цивільно-правових договорів.
3.5. На території спеціалізованого підприємства, на якій буде здійснюватись господарська діяльність з заготівлі, переробки металобрухту чорних металів, мають бути:
брухтопереробне обладнання: пакетувальний прес (із зусиллям остаточного пресування не менше ніж 1000 кН), або гідравлічні гільйотинні ножиці (із зусиллям різу не менше ніж 1000 кН), або алігаторні ножиці (з потужністю електроприводу не менше ніж 10 кВт), або спеціальне обладнання для механічного подрібнення металобрухту, або обладнання з вилучення металевої складової з шлаків чи шламів;
( Абзац другий пункту 3.5 розділу III в редакції Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 70/378 від 10.06.2008 )
вантажопідйомне обладнання вантажопідйомністю не менше ніж 3 тонни, устатковане електромагнітними шайбами або грейферними захватами чи вантажопідйомною тарою, або багатофункціональний гідроперевантажувач, які зареєстровані та пройшли технічний огляд згідно з установленим порядком;
( Абзац третій пункту 3.5 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 70/378 від 10.06.2008 )
ваги з діапазоном зважування не менше ніж 10 тонн, які зареєстровані і повірені згідно з установленим порядком;
вимірювальний засіб, що забезпечує проведення радіаційного контролю і повірений згідно з установленим порядком.
Спеціалізовані підприємства, які здійснюють заготівлю, переробку металобрухту чорних металів, повинні мати у власності або закріплене за підприємствами на праві господарського відання вагове, брухтопереробне, вантажопідйомне обладнання.
3.6. На території кожного приймального пункту спеціалізованого підприємства або кожного приймального пункту спеціалізованого металургійного переробного підприємства, на якій буде здійснюватись господарська діяльність з заготівлі, переробки металобрухту чорних металів, мають бути:
обладнання для газополум'яного різання;
ваги з діапазоном зважування не менше ніж 500 кг, які зареєстровані і повірені згідно з установленим порядком;
вантажопідйомне обладнання, що зареєстроване та пройшло технічний огляд згідно з установленим порядком;
вимірювальний засіб, що забезпечує проведення радіаційного контролю і повірений згідно з установленим порядком.
Зазначене обладнання та прилади мають бути власністю суб'єкта господарювання, що здійснює заготівлю, переробку металобрухту чорних металів, або використовуватися ним на підставі договорів оренди і не можуть одночасно передаватися у використання іншому суб'єкту господарювання для здійснення заготівлі, переробки металобрухту чорних металів на підставі будь-яких цивільно-правових договорів.
3.7. Спеціалізоване металургійне переробне підприємство повинно мати:
проект металургійного виробництва, який розроблений проектною установою колишнього СРСР, УРСР або суб'єктом господарювання, який має ліцензію на провадження будівельної діяльності (технологічне проектування об'єктів металургії);
акт прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта (спеціалізованого металургійного переробного підприємства), а в разі зміни власника з збереженням профілю виробництва акт, отриманий попереднім власником;
службу, підрозділ чи відповідальних осіб, які забезпечують контроль безпеки праці та якості продукції, що виробляється;
технологічну інструкцію, яка забезпечує виробництво продукції відповідно до вимог стандартів та технічних умов для видів продукції, що виготовляються;
персонал, який відповідно до кваліфікації забезпечує виконання технологічного процесу.
3.8. На території спеціалізованого металургійного переробного підприємства мають бути:
виробниче, технологічне обладнання (у тому числі піч), вагове (повірене згідно з установленим порядком) та вантажопідйомне обладнання (яке пройшло технічний огляд згідно з установленим порядком), що забезпечує провадження технологічного процесу та відповідає проекту, розробленому спеціалізованою організацією;
копії проекту спеціалізованого металургійного переробного підприємства та акта прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта;
вимірювальний прилад, що забезпечує проведення радіаційного контролю, повірений згідно з установленим порядком.
3.9. Зазначене у п. 3.8 обладнання має бути власністю суб'єкта господарювання, що здійснює металургійну переробку металобрухту.
3.10. Для визначення відповідного хімічного складу продукції повинна бути власна атестована лабораторія, занесена до реєстру Мінпромполітики. Лабораторія повинна забезпечувати виконання передбаченого технологічними інструкціями процесу плавки та повинна бути атестована на вимірювання хімічного складу всього переліку продукції, яка виробляється спеціалізованим металургійним переробним підприємством.
Заступник Директора Департаменту ліцензування - начальник відділу нормативно-правового забезпечення ліцензування Держкомпідприємництва України Начальник управління кольорової металургії та вторинних металів Мінпромполітики України | Т.В.Базанова В.А.Кошкін |
Додаток 1
до пункту 1.5 Ліцензійних
умов провадження
господарської діяльності
з заготівлі, переробки,
металургійної переробки
металобрухту кольорових
і чорних металів
Міністерство промислової
політики України
ЗАЯВА
про видачу ліцензії
Заявник __________________________________________________________
(найменування суб'єкта господарювання - для юридичної особи;
прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані
(серія, номер паспорта, ким і коли виданий,
місце проживання) - для фізичної особи -
суб'єкта підприємницької діяльності)
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові
керівника суб'єкта господарювання)
__________________________________________________________________
(місцезнаходження суб'єкта господарювання -
для юридичної особи)
_______________ _________________ ____________________
(телефон) (факс) (адреса електронної
пошти)
організаційно-правова форма ______________________________________
ідентифікаційний код (за ЄДРПОУ) юридичної особи або
ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших
обов'язкових платежів (за наявності) _____________________________
поточний рахунок N __________ в __________________________________
(найменування банку)
рахунок в іноземній валюті N _________ в _________________________
(найменування банку)
просить видати ліцензію на провадження такого виду господарської
діяльності: ______________________________________________________
__________________________________________________________________
Місця провадження діяльності (допускається вказувати місця
провадження діяльності в окремому додатку до заяви про видачу
ліцензії):
------------------------------------------------------------------
|спец. |область |район |місто |вулиця, будинок|
|підприємство/ | | |(селище) |(територія |
|приймальний | | | |якого |
|пункт (вказати) | | | |підприємства) |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------
З порядком отримання ліцензії та Ліцензійними умовами
провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки,
металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів
ознайомлений і зобов'язуюсь їх виконувати.
Опис документів, що подаються для отримання ліцензії, додається.
Підпис заявника ____________ Розшифрування підпису __________
"___" ___________ 20__ р.
Дата і номер реєстрації заяви "__" _____ 20__ р. N ______________
__________________________________ __________ _________________
(посада особи, яка прийняла заяву) (підпис) (прізвище)
Заступник Директора Департаменту ліцензування - начальник відділу нормативно-правового забезпечення ліцензування Держкомпідприємництва України Начальник управління кольорової металургії та вторинних металів Мінпромполітики України | Т.В.Базанова В.А.Кошкін |
Додаток 2
до пункту 1.5 Ліцензійних
умов провадження
господарської діяльності
з заготівлі, переробки,
металургійної переробки
металобрухту кольорових
і чорних металів
Міністерство промислової
політики України
ЗАЯВА
про видачу копії(й) ліцензії
Заявник __________________________________________________________
(найменування суб'єкта господарювання - для юридичної особи;
прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані
(серія, номер паспорта, ким і коли виданий,
місце проживання) - для фізичної особи -
суб'єкта підприємницької діяльності)
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові
керівника суб'єкта господарювання)
__________________________________________________________________,
(місцезнаходження суб'єкта господарювання -
для юридичної особи)
ідентифікаційний код (за ЄДРПОУ) юридичної особи або
ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших
обов'язкових платежів (за наявності) ____________________________,
вид господарської діяльності, на яку було видано ліцензію,
_________________________________________________________________,
реєстраційний номер ліцензії ____________________________________,
строк дії ліцензії ______________________________________________,
просить видати копію(ї) ліцензії у зв'язку із створенням
нового(их) приймального(их) пункту(ів), а саме (допускається
вказувати місця провадження діяльності в окремому додатку до заяви
про видачу копії(й) ліцензії):
------------------------------------------------------------------
|спец. |область |район |місто |вулиця, будинок|
|підприємство/ | | |(селище) |(територія |
|приймальний | | | |якого |
|пункт (вказати) | | | |підприємства) |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
|----------------+---------+-----------+---------+---------------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------
Опис документів, що підтверджують створення нового(их)
відокремленого(их) підрозділу(ів), додається
Підпис заявника ____________ _______________________________
(розшифрування підпису)
"___" ___________ 20__ р.
Дата і номер реєстрації заяви "__" _____ 20__ р. N ______________
__________________________________ __________ _________________
(посада особи, яка прийняла заяву) (підпис) (прізвище)
Заступник Директора Департаменту ліцензування - начальник відділу нормативно-правового забезпечення ліцензування Держкомпідприємництва України Начальник управління кольорової металургії та вторинних металів Мінпромполітики України | Т.В.Базанова В.А.Кошкін |
Додаток 3
до пункту 1.5 Ліцензійних
умов провадження
господарської діяльності
з заготівлі, переробки,
металургійної переробки
................Перейти до повного тексту