1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.08.2016 № 1413
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2016 р.
за № 1257/29387
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 402 від 18.11.2019 )
Про затвердження Порядку атестації аудиторів з метрології
Відповідно до частини п'ятої статті 18 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок атестації аудиторів з метрології, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 27 липня 2007 року № 166 "Про затвердження Порядку атестації аудиторів з метрології", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 вересня 2007 року за № 1125/14392.
3. Департаменту технічного регулювання в установленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України згідно з розподілом функціональних обов'язків.
Перший віце-прем’єр-міністр
України -
Міністр економічного
розвитку і торгівлі України



С.І. Кубів
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної
регуляторної служби України
Міністр
соціальної політики України
Голова Спільного
представницького органу
об'єднань профспілок
Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні


К. Ляпіна

А. Рева


Г.В. Осовий


Д. Олійник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України
29.08.2016 № 1413
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2016 р.
за № 1257/29387
ПОРЯДОК
атестації аудиторів з метрології
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає вимоги до кандидатів в аудитори з метрології, процедури атестації кандидатів в аудитори з метрології, аудиторів з метрології та розгляду документів щодо неналежного виконання обов'язків аудитором з метрології.
2. Метою атестації є визначення рівня професійної підготовки кандидатів в аудитори з метрології та аудиторів з метрології для виконання робіт з уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації (далі - роботи з уповноваження).
3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
атестація аудитора з метрології - процедура, під час якої підтверджується компетентність аудитора з метрології для виконання робіт з уповноваження;
атестація кандидата в аудитори з метрології - процедура, під час якої визначаються компетентність, відповідний рівень кваліфікації та знання законодавства України у сфері метрології та метрологічної діяльності кандидата в аудитори з метрології для виконання робіт з уповноваження;
аудитор з метрології - особа, яка має відповідні кваліфікацію, теоретичну і практичну підготовку для виконання робіт з уповноваження та атестована згідно з цим Порядком;
кандидат в аудитори з метрології - особа, яка претендує бути атестованою як аудитор з метрології.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених в Законі України "Про метрологію та метрологічну діяльність" .
4. Вимоги до кандидатів в аудитори з метрології (далі - вимоги) встановлюються згідно з додатком 1 до цього Порядку.
5. Заявка на атестацію (далі - заявка) (додаток 2) подається до Мінекономрозвитку кандидатом в аудитори з метрології, кандидатура якого надана підприємством, установою чи організацією, або аудитором з метрології за власним бажанням.
До заявки додаються такі документи:
копія диплома про вищу освіту;
інформаційна картка кандидата в аудитори з метрології/аудитора з метрології на виконання робіт з уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації (далі - інформаційна картка), за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку;
копія документа про підвищення кваліфікації;
копія документа, що підтверджує володіння іноземною мовою (у разі наявності);
фотокартка розміром 3 х 4 см.
6. Атестацію кандидатів в аудитори з метрології та аудиторів з метрології здійснює Мінекономрозвитку.
7. Мінекономрозвитку протягом 15 робочих днів з дня отримання заявки та документів, що додаються до неї, розглядає заявку та перевіряє подані документи. У разі подання неповного пакета документів (його невідповідності переліку згідно з пунктом 5 цього розділу) або недостовірних чи неповних відомостей, що містяться в документах, поданих разом із заявкою, Мінекономрозвитку залишає їх без розгляду, про що письмово повідомляє кандидата в аудитори з метрології/аудитора з метрології із зазначенням підстави залишення заявки без розгляду та повертає пакет документів.
II. Порядок утворення атестаційної комісії та її повноваження
1. Для проведення атестації кандидатів в аудитори з метрології та аудиторів з метрології Мінекономрозвитку утворюється комісія з атестації кандидатів в аудитори з метрології та аудиторів з метрології (далі - атестаційна комісія).
Атестаційна комісія є постійним консультативно-дорадчим органом Мінекономрозвитку.
2. Атестаційна комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Порядком.
3. Основними завданнями атестаційної комісії є:
визначення рівня професійної підготовки кандидатів в аудитори з метрології та аудиторів з метрології для виконання робіт з уповноваження та надання рекомендацій щодо атестації кандидатів в аудитори з метрології та аудиторів з метрології або відмови в атестації;
розгляд документів щодо неналежного виконання обов'язків аудитором з метрології.
4. Атестаційна комісія відповідно до покладених на неї завдань:
здійснює розгляд документів, поданих кандидатами в аудитори з метрології та аудиторами з метрології;
проводить перевірку компетентності кандидата в аудитори з метрології та аудитора з метрології шляхом тестування та співбесіди;
здійснює розгляд документів щодо неналежного виконання обов'язків аудитором з метрології за результатами перевірки наукових метрологічних центрів, державних підприємств, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку і провадять метрологічну діяльність, та повірочних лабораторій з метою їх уповноваження, одержаних від комісії, яка проводила перевірку, якщо під час проведення перевірки було встановлено невідповідність критеріям уповноваження та про це не було зазначено у висновку аудитора з метрології.
У разі якщо на засіданні атестаційної комісії розглядається питання щодо неналежного виконання обов'язків аудитором з метрології, секретар атестаційної комісії в письмовій формі запрошує аудитора з метрології на засідання атестаційної комісії. У запрошенні зазначаються дата, місце та час засідання. Запрошення надсилається не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дати засідання.
У разі якщо аудитор з метрології не з'явився на засідання атестаційної комісії без поважних причин (відрядження, лікарняний, відпустка, смерть родича, весілля тощо) або без повідомлення про такі причини, атестаційна комісія розглядає надані матеріали без його участі.
У разі повідомлення аудитором з метрології секретаря атестаційної комісії про неможливість участі в засіданні з поважних причин (з подальшим підтвердженням відповідним документом) розгляд наданих матеріалів переноситься на наступне засідання.
5. Організаційною формою роботи атестаційної комісії є засідання.
Засідання атестаційної комісії веде голова, а в разі його відсутності - заступник голови. Підготовку матеріалів для розгляду на засіданні атестаційної комісії забезпечує секретар.
Засідання атестаційної комісії проводяться в разі надходження відповідних документів, але не рідше ніж один раз на півроку.
Про місце, дату і час засідання члени атестаційної комісії повинні бути поінформовані в письмовій формі не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дня його проведення.
За результатами засідання складається протокол, який підписують головуючий на засіданні, члени атестаційної комісії та секретар.
6. Склад атестаційної комісії у кількості не менше ніж 13 осіб затверджується наказом Мінекономрозвитку.
До складу атестаційної комісії входять представники Мінекономрозвитку, національної метрологічної служби, які виконують роботи, пов'язані із забезпеченням єдності вимірювань, громадських об'єднань та професійних спілок.
7. Голова атестаційної комісії, а в разі його відсутності - заступник голови:
здійснює керівництво діяльністю атестаційної комісії;
затверджує перелік питань для проведення тестування кандидатів в аудитори з метрології та аудиторів з метрології, що формується секретарем атестаційної комісії за пропозиціями наукових метрологічних центрів та розміщується на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку;
визначає та затверджує порядок денний засідань атестаційної комісії.
8. Секретар атестаційної комісії:
скликає за дорученням голови, а в разі його відсутності - заступника голови засідання атестаційної комісії;
не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дня проведення засідання надсилає членам атестаційної комісії документи, що розглядатимуться на засіданні;
забезпечує організаційну діяльність атестаційної комісії, у тому числі щодо підготовки порядку денного засідань;

................
Перейти до повного тексту