1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.07.2021  № 220
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 вересня 2021 р.
за № 1252/36874
Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення осіб до військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою
Відповідно до абзацу третього частини четвертої статті 9 Закону України "Про повну загальну середню освіту" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок зарахування, відрахування та переведення осіб до військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою, що додається.
2. Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України А. Таран
ПОГОДЖЕНО:
Міністр освіти і науки України С. Шкарлет
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Л. Денісова
Міністр соціальної політики України М. Лазебна
Міністр молоді та спорту України В. Гутцайт
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
28 липня 2021 року № 220
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 вересня 2021 р.
за № 1252/36874
ПОРЯДОК
зарахування, відрахування та переведення осіб до військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізми:
зарахування осіб до військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою (далі - ліцеї);
відрахування осіб ( далі - ліцеїсти) із ліцеїв;
переведення ліцеїстів.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
вільні місця - місця, на які може бути зараховано особу (осіб) у межах спроможності ліцею та нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України "Про повну загальну середню освіту";
вступне випробування - оцінювання підготовленості вступника до здобуття спеціалізованої освіти військового спрямування одночасно зі здобуттям базової та/або профільної середньої освіти, що проводиться у письмовій формі, у формі заліку або тестування на комп’ютері;
вступник - особа, яка подала заяву(и) про допуск до участі в конкурсному відборі ліцею;
рейтинговий список вступників - список вступників за черговістю зарахування на навчання до ліцею, що формується відповідно до цього Порядку та правил прийому до ліцею;
спроможність ліцею - максимальна кількість ліцеїстів, яким ліцей у межах навчального року може забезпечити здобуття повної загальної середньої освіти за денною формою навчання;
успішне складання вступних випробувань - складання вступником вступних випробувань із результатами 4 бали та вище з кожного навчального предмета (інтегрованого курсу) (далі - навчальні предмети), з якого проводяться вступні випробування.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", інших нормативно-правових актах.
Положення цього Порядку щодо батьків вступника стосуються також інших його законних представників (далі - батьки).
3. Зарахування до ліцею здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань із урахуванням результатів медичного огляду та психологічного обстеження.
4. Конкурс має відбуватися з дотриманням принципів академічної доброчесності, прозорості, відкритості, справедливості, чесності, об’єктивності, рівності та неупередженості.
5. Начальник (керівник) ліцею зобов’язаний забезпечити організацію та проведення конкурсу з дотриманням вимог цього Порядку.
6. Правила прийому до ліцею, види, форми проведення вступних випробувань, перелік питань з навчальних предметів, за якими проводитимуться вступні випробування, інформація про проведення оцінювання рівня фізичної підготовленості, порядку подання документів вступниками схвалюються педагогічною радою ліцею і затверджуються його начальником (керівником).
Правила прийому до ліцею та зразки конкурсних завдань для вступних випробувань мають бути оприлюднені на інформаційному стенді ліцею та на його вебсайті (у разі відсутності вебсайту ліцею - на вебсайті органу, у сфері управління якого перебуває ліцей) не менше ніж за два місяці до початку проведення конкурсу.
7. Право на участь у конкурсі для зарахування до 10 класу ліцею мають особи, яким у рік зарахування для здобуття профільної середньої освіти виповнюється 15 років та які у рік вступу здобули базову середню освіту.
Право на участь у конкурсі для зарахування до 8 класу ліцею (філії ліцею) мають особи, яким у рік зарахування виповнюється 13 років та які закінчили у рік вступу 7 клас закладу загальної середньої освіти.
8. Право на зарахування поза конкурсом, за умови успішного складання вступних випробувань, мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти учасників бойових дій, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності.
9. Право на першочергове зарахування, за умови успішного складання вступних випробувань, мають:
діти військовослужбовців та учасників бойових дій;
діти, які виховуються одним із батьків;
діти з багатодітних сімей;
діти учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС;
переможці III-IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад;
діти з тимчасово окупованих територій (АР Крим, окремі райони Луганської та Донецької областей);
діти, батьки яких проживають у районі проведення операції Об’єднаних сил (на час її проведення);
діти внутрішньо переміщених осіб із району проведення операції Об’єднаних сил (на час її проведення) та з тимчасово окупованих територій (АР Крим, окремі райони Луганської та Донецької областей);
обдаровані і талановиті діти, які є учасниками або переможцями міжнародних та всеукраїнських творчих конкурсів, спортивних змагань.
10. Вступники, які мають пільги (переваги) під час вступу до ліцею, повинні подати документи, що підтверджують їхні пільги (переваги).
Вступники можуть також подавати копії дипломів, грамот, інших документів, що підтверджують їхні досягнення.
11. Зарахування осіб до ліцею здійснюється, як правило, до початку навчального року.
Начальники (керівники) ліцеїв щороку не пізніше ніж за два місяці до початку конкурсу забезпечують оприлюднення на сайті ліцею (у разі відсутності вебсайту ліцею - на вебсайті органу, у сфері управління якого перебуває ліцей) правил прийому до ліцею.
Зарахування осіб до початку і впродовж навчального року здійснюється виключно на вільні місця. Після зарахування ліцеїстів до ліцею їх розподіл між навчальними взводами відбувається в межах нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України "Про повну загальну середню освіту".
12. Діти учасників бойових дій, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, мають право на зарахування до ліцею упродовж усього навчального року (за умови проходження ними конкурсу та наявності вільних місць).
13. Інформація про спроможність ліцею, кількість зарахованих ліцеїстів, кількість ліцеїстів у кожному навчальному взводі та про наявність вільних місць у кожному з них обов’язково оприлюднюється на інформаційному стенді ліцею та на його вебсайті (у разі відсутності вебсайту ліцею - на вебсайті його засновника) щороку впродовж двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.
Інформація про кількість вільних місць у ліцеї оприлюднюється не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу, а також упродовж двох робочих днів з дня появи вільного (вільних) місця (місць) протягом календарного року.
14. Рішення, дії або бездіяльність начальника (керівника) чи працівників ліцею (зокрема з питань неправомірної відмови у зарахуванні до ліцею) упродовж двох робочих днів з дня оголошення результатів конкурсу можуть бути письмово оскаржені до органу, у сфері управління якого перебуває ліцей. За результатами розгляду скарги та у випадку встановлення порушення вимог цього Порядку відповідний орган невідкладно письмово повідомляє ліцей про необхідність усунення цього порушення відповідно до законодавства.
II. Зарахування до ліцею
1. Зарахування осіб до ліцею до початку навчального року та на вільні місця ліцею протягом навчального року відбувається за результатами конкурсу, що організовується і проводиться відповідно до вимог цього розділу. Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на вебсайті ліцею (у разі відсутності вебсайту ліцею - на вебсайті органу, у сфері управління якого перебуває ліцей) щороку не пізніше 01 червня.
2. Для проведення вступних випробувань у ліцеї створюється приймальна комісія, склад якої затверджується наказом начальника (керівника) ліцею за погодженням із педагогічною радою.
До складу приймальної комісії включаються:
голова;
заступник голови;
відповідальний секретар;
заступник відповідального секретаря;
військово-лікарська комісія;
комісія з психологічного обстеження;
комісія для проведення вступних випробувань з української мови;
комісія для проведення вступних випробувань з математики;
комісія для проведення вступних випробувань з іноземних мов;
комісія для проведення оцінювання рівня фізичної підготовленості;
учитель інформатики (у разі проведення тестування на комп’ютері).
Головою приймальної комісії є начальник (керівник) ліцею.
3. На приймальну комісію покладаються завдання щодо:
розміщення на вебсайті ліцею (у разі відсутності вебсайту ліцею - на вебсайті органу, у сфері управління якого перебуває ліцей) правил прийому до ліцею;
прийом документів вступників;
допуск вступників до вступних випробувань;
ознайомлення вступників з правилами внутрішнього розпорядку ліцею;
організація та проведення медичного огляду і вступних випробувань;
рекомендації про зарахування осіб до ліцею.
4. Приймальна комісія здійснює прийом документів вступників і за результатами їх вивчення складає соціальну картку вступника до ліцею (додаток 1) та список вступників до ліцею (додаток 2).
5. Списки, підписані головою комісії, виносяться на розгляд приймальної комісії, яка приймає рішення щодо допуску вступників до вступних випробувань, про що складається відповідний протокол.
Вступникам, які допущені до вступних випробувань, видається картка вступника до ліцею (додаток 3), яка є перепусткою на кожне із вступних випробувань.
6. Прибуття вступника для складання вступних випробувань проводиться за письмовим (електронним) викликом, підписаним начальником (керівником) ліцею.
7. Терміни та порядок подання вступниками документів до приймальної комісії ліцею встановлюються правилами прийому відповідного ліцею.
8. Для допуску до участі вступника в конкурсі одним з батьків вступника (у разі повноліття вступника - ним особисто) подається заява на ім’я начальника (керівника) ліцею.
Перелік документів, які додаються до заяви, визначається правилами прийому до ліцею.
9. Рішення про проведення конкурсу має бути оприлюднене не пізніше ніж за тиждень до його початку та містити інформацію про дату, місце і час проведення вступних випробувань.
Конкурс має бути завершений упродовж трьох тижнів з дня його початку (із урахуванням часу для подання апеляційних скарг відповідно до цього Порядку), але не пізніше 15 серпня поточного року. Наказ про зарахування видається не пізніше наступного робочого дня після оголошення результатів конкурсу або прийняття відповідного рішення апеляційною комісією.
10. Медичний огляд проводить військово-лікарська комісія відповідно до вимог наказу Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за № 1109/15800, з метою визначення придатності вступника до навчання у ліцеї за станом здоров’я.
11. Психологічне обстеження проводиться відповідною комісією з метою оцінювання психологічних якостей вступників та виявлення у кандидатів конкретних особистих якостей та індивідуальних особливостей, потрібних для успішного навчання в ліцеї.
12. Для проведення та оцінювання результатів вступних випробувань створюються комісії за кожним із предметів. Склад предметних комісій затверджується начальником (керівником) ліцею. Один і той самий педагогічний працівник (крім практичного психолога) не може входити до складу більше ніж однієї комісії.
13. Вступні випробування в ліцеї проводяться з:
математики (інтегроване вступне випробування з алгебри та геометрії) - письмово або тестування на комп’ютері;
української мови - диктант або тестування на комп’ютері;
іноземної мови - письмово або тестування на комп’ютері;
оцінювання фізичної підготовленості - залік.
14. Вступні випробування мають бути спрямовані виключно на перевірку результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти.
15. Роботи учасників конкурсу, а також результати вступних випробувань, оформлені у вигляді протоколів відповідної комісії, зберігаються у ліцеї відповідно до законодавства.
16. Під час складання вступних випробувань вступникам забороняється заносити в аудиторію та використовувати мобільні телефони, інші засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв. Вступники, які порушили вимоги цього пункту, вважаються такими, що не пройшли конкурс.
17. Вступні випробування здійснюються на безоплатній основі.
18. Вступні випробування з одного навчального предмета для всіх вступників мають відбуватися, як правило, в один день.
Не допускається застосовувати ті самі варіанти завдань для вступних випробувань, що відбуваються в різні дні.
19. Результати оцінювання рівня фізичної підготовленості оголошуються в той самий день, письмового випробування, тестування на комп’ютері - не пізніше ніж через три робочих дні після його проведення.

................
Перейти до повного тексту